İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Ahmet Çelik, beraberinde Genel İdare kurulu üyelerimiz Havva Baş, İsmet Koçak Fatma Kamiloğlu İl yönetim kurulu üyesi Nurcihan Hasdedeoğlu, Zeytinburnu Teşkilat başkanı Dursun Eryıldiz ve Yönetim Kurulu üyeleri Zeytinburnu esnafını gezdi.

Gittikleri her yerde ilgiyle karşılanan İYİ Partililer, en çok da erken seçim sorularıyla karşılaştı. İlçe Başkanı Ahmet Çelik “İsterse yarın seçim olsun biz yine hazırız. Her koşulda seçime gireceğiz. Bunların telaşının nedeni belli. Bunlar artık ülkeyi yönetemiyor. ” dedi.

Erken seçim çağrısının kaybetme telaşı ile yapıldığını kaydeden Çelik, “Biz İYİ Parti olarak seçimlere hem hukuken hem fiilen hazırız. Hangi tarihte olursa olsun seçime hazırız. Tükenmişlik psikolojisi içinde aldıkları bu karar onları sandığa gömecek” diye konuştu.

İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Ahmet Çelik, Genel Sekreterimiz,  Aytun Çıray'ın yaptığı açıklamaya göre, "Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven’in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YSK’ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil edilmiştir. Ülkemize hayırlı olsun dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL