• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

27 Şubat 2018 Salı 12:40

CHP’nin deneyimli ilçe Başkanı Metin Doğan bu dönem öncekilerden çok farklı bir seçim çalışması yürütüyor. Yaklaşık bir yıldır sahada olan ve nerdeyse her hafta grupların temsilcileriyle yemekte biraya gelen CHP Zeytinburnu ilçe örgütü halkın nabzını tutuyor ve ona göre yol hakaretini belirliyor.  Tüm bu çalışmalar yapılırken 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan yürütülen çalışmaların en önemli aktörü. Siyasi tecrübesi, ilçemizde her kesim tarafından sevilmesi ve Giresunlu olması muhtemeldir ki bu dönemde Zeytinburnu’nda CHP’nin adayı Adil Emecan olacak.

Zeytinburnu’nda CHP İlçe Örgütünün yaptığı bütün çalışmalara katılan Dr. Adil Emecan, parti haricinde düğünden cenazeye, Dernek toplantılarından, ilçemizde düzenlenen tüm organizasyonlara katılarak halkın gönlünü feth etmeye devam ediyor.
Son bir ay içerisinde CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Metin Doğan Başkanlığında Çırpıcı Mahallesi örgütlenme toplantısında, Yerel Yönetim gündemli toplandı. Ardından, Merkezefendi Mahallesinde örgüt toplantısını yaptı. Mahalle sakinlerinin sıkıntıları ve Kentsel Dönüşüm masaya yatırıldı. İki mahalle ortaya çıkan ağırlıklı gündem Kentsel Dönüşüm konusunda vatandaşın istek ve talepleriydi. İki Mahallede yapılan toplantılar ilçe merkezinde yapılan toplantıda yönetim kurulu üyeleriyle masaya yatırıldı. Haftalık olağan toplantıda 11 Mart Pazar Günü saat 11.00’da Öğretmenlerevinde, Muhtarlar, Spor Kulüpleri, Yöresel Dernekler, Sendikalar ve Meslek grupları temsilcileriyle kahvaltıda biraraya gelme kararı aldı.

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan, 2019 Ülkemiz için bir dönüm noktası. Hepimiz, her birimiz birlik içerisinde beraberlik içerisinde 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere odaklanmamız gerekiyor. Partimiz kongrelerini tamamladı. Bundan sonra cumhuriyet tarihinin belki de en önemli seçimi ya da seçimleri olarak değerlendirdiğimiz 2019 yerel seçimlerine ardından aynı tarihte yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ve parlamento seçimlerine odaklanmalıyız. Bir ilçe örgütü olarak bir yıl önce bunun startını verdik.

2017 yılının Nisan ayında yapılan referandumda Türkiye çok farklı bir hükümet etme süreciyle karşı karşıya kaldı. Yapılan referandumda belki de Türkiye’nin ileriki tarihlerde bir rejim değişikliğine evirilecek olan hükümet etme sisteminde değişiklik meydana geldi. Ancak henüz yürürlüğe girmeyen bu anayasa değişikliği 2019 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi ile yasal bir zemine oturacak. Oysaki bugün sizlerin de bildiği gibi bizlerinde karşı çıktığı bütün yetkilerin bir kişide toplandığı kuvvetler ayrılığı prensibinin ortadan kalktığı bu yönetim anlayışı şu gün OHAL koşullarında zaten fiili olarak maalesef gerçekleşiyor. Bunun da referandumla yasal zemine oturması. Eğer ki mevcut cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda gerçekleşecek.  Bu nedenle Bizim açımızdan bu seçimler önemli. Ancak bizim açımızdan önemli dediğimiz bu seçimler, Sadece bizim DEĞİL AKP ve MHP açısından da çok önemli fakat farkımız biz ülkemizin ikbalini onlar ise kendi siyasi ikbalini düşünüyorlar bunun için ittifak içindeler.

Biz CHP olarak ülkemizin bekası demokrasinin, özgürlüklerin, hakkın, hukukun, adaletin ortadan kalkması adına çok önemli bulduğumuz bir seçim. Yani biz kişisel ikbalimizden ziyade ülkemizin geleceğini endişe içerisinde gördüğümüz, için geleceğini karanlık gördüğümüz için bu seçimler çok önemsiyoruz. Yapılacak yerel seçimler bizim için cumhurbaşkanlığı seçiminden çok daha önemli bir hal alıyor.  Adeta cumhurbaşkanlığı seçiminin provası niteliğinde olacak bu seçimlerde CHP olarak ki bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Şu anda Türkiye de tek başına muhalefet yapma görevini şartların kendine yüklediği bir siyasi kurum olarak Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya, Balıkesir, Denizli, Manisa gibi özellikle referandumda ‘Hayır’ bloğunun başarılı olduğu yerlerde, sandıktan ‘Hayır’ sonucunun çıktığı yerlerde yerel seçimlerde başarılı olmanın cumhurbaşkanlığı seçimini etkileyeceğini düşünüyoruz.  Var gücümüzle hedefimiz cumhurbaşkanı seçiminden önce yerel seçimlerde başarılı olmak. Bunun için Zeytinburnu’nda Hayır blokunu güçlü bir şekilde ayakta tutmak gayreti içindeyiz.

CHP’nin öncelikli olarak yerel seçimlerde başarılı çıkması ülkenin başarılı olması demektir. Eğer CHP seçimlerde başarısız olur ise maalesef Türkiye başarısız olacaktır. Az önce söylediğim endişelerin boşa çıkması için ya da bu kötü gidişin tersine döndürülmesi için mutlaka ve mutlaka CHP’nin mevcut düzene karşı, tek adam yönetimine karşı haksız, hukuksu, adaletsiz yönetim anlayışına karşı direnen, mücadele eden, karşı olan tüm yurttaşlarımızı bir çatı altında toplayacak feraseti, nezaketi, çalışkanlığı, birikimi ortaya koyması lazım. Biz bunun gayreti içerisinde olacağız.

Yerel seçime giderken yaptığımız toplantılar karşımıza çıkan en öncelikli konu Suriyeli sığınmacılar konusu Bu ilçemiz Zeytinburnu için önemli bir sorundur. Bu sosyal, ekonomik, asayiş ve güvenlik sorun gibi bütün bunları içeren bir sorunsal ancak Türkiye’de şamil bir konu. Türkiye’de 3,5 milyon sığınmacı var. Hukuki olarak sığınmacı da diyemiyoruz. Misafir diyoruz. Fakat artık misafir olmaktan çıktıkları açıkça gözüküyor. Bu konu ilk gündeme geldiğinde 2010 yılında Suriye’deki iç karışıklıklar başladığında Türkiye açık kapı politikası uyguladı ve oradan her çeşitli insan Türkiye’ye girme imkanı buldu. Bunun yanında gerçekten savaştan, şiddetten, kandan, gözyaşından kaçan masum insanlar vardı ama terörize olmuş unsurlar da vardı. Yanlış bir uygulama ile o günkü siyasi söylemiyle; ensar millet olmanın verdiği duyguyla bu misafirler Türkiye’ye kabul edildi ama bugün gelinen noktada artık ilçemizde önemli bir sorun olarak ortada. Bu sorun bir an önce çözülmelidir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti İstanbul İlçe Kongrelerinin takvimi belirlendi. Kongreler 15 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. Zeytinburnu Kongresi ise 8 Nisan Pazar günü Saat 12:00'da Abay İmamhatip Ortaokulu Spor Salonunda yapılacak

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan