CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 Genel seçimleri için neredeyse 9 aydır sahada. STK’lar sürekli iç içe olan ilçe Başkanı Metin Doğan bir taraftan da yaptığı görüşmelerle HAYIR cephesi ruhunu Zeytinburnu’nda diri tutup bu ruhu 2019 seçimlerine taşmak için büyü çaba sarf ediyor.  İlçe kongresinin ardından ilçe örgütün yeniden yapılanmasına ağırlık verildi. Bu bağlamda önce gençlik kolları sandık başına gitti. Kongrede Erdem Dursun CHP Zeytinburnu Gençlik Kolları başkanı seçildi. Gençlik Kollarının yeni yönetim kurulu: Gencay Akoğlu, Mert Bayraktar, Kadir Bora Çağlarer, Doğukan Danışman, Ebru Ediz, Mehmet Özgen Karaca, Tuğçe Kuçak, Özge Oran, Umut Özkan, Muhittin Hakan Pekeşen, Sevda Salatan, Mahmut Uygar Temel, Beytullah Turan, Ayşegül Yolyap

CHP Zeytinburnu Gençlik Kolları başkanı Erdem Dursun, Büyüklerimizin öncülüğünde bu şanlı bayrağı en yükseğe çekmek için çıktığımız bu yolda, bizi hedefimizden uzaklaştıracak her türlü engele karşı en çetin mücadeleyi vermeye hazırız. İnşallah ilk hedefimiz 2019’da Zeytinburnu’nda CHP Bayrağını ilçemizin burçlarına dikmek istiyoruz dedi.

Gençlik Kollarının ardından bu kez CHP Zeytinburnu Kadın kolları sandık başına gitti. Yapılan oylama sonucunda Deniz Şimşek CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı seçildi. Kadın Kollarının yeni yönetimi: Dilek Taştan, Sündüz Deneri, Sibel Ekler, Yurdagül Gülten, Sevda Kayıkçı, Alev Ögçe, Şermin Özbatur, Aysen Solak,

CHP Zeytinburnu Kadın kolları Başkanı Deniz Şimşek, Başarının en önemli sırrı Yolumuza parçalanmadan bir bütün olarak devam etmek. Bunun içinde partililer birbirimize danışmalı sürekli dirsek teması halinde olup sıkı sıkı birbirimize sarılmalıyız. Ötekileştirmeden,  olumsuz eleştirmeden, parçalanmadan devam etmeliyiz. Çok çalışmalıyız. Başarmalıyız. Çok çalışacağız. Örgütümüzü güçlendireceğiz. Bu gün ülkemizin içinde bulunduğu ortamda biz kadınlara her yönden daha çok ihtiyaç vardır. Birlik içinde el ele başaracağımıza inanıyorum. İlk hedefimiz 2017 yerel seçimlerinde ilçemizde Belediyeyi CHP olarak kazanmak dedi.

Kadın ve gençlik Kollarının belirlenmesinin ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan önümüzde bir yıl var gece gündüz çalışarak yerel seçimlerinde ilçemizi AKP zihniyetinden kurtarmak istiyoruz dedi. Başkan Doğan, Zor ve meşakkatli bir yolumuz olduğunun bilincindeyiz. AKP ve saray bu ülkeyi yönetemez hale geldi. Dış politikada hiç bir saygınlığı kalmayan bir ülke bıraktılar. Gelen zamlarla ekonominin durumu ortada. Halk asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışırken bunlar Man Adasına vergi kaçırıyorlar. 2019 yılında seçimler olacak. Ak parti iktidarı normal durumda seçimleri kazanamayacağını bildiği için OHAL'i halen kaldırmadı. İlçemizde ise rantçılar bizi çepe çevre sardı. Sahil yağmacılara parsellendi. Kentsel Dönüşümde sınıfta kaldılar. 20 Yıldır ilçemizi yöneten bu zihniyet için 2019 artık sondur. Yerel seçimlerinde başarının anahtarını kadın ve gençlik kollarında görüyoruz. Kadın ve Gençlik kollarımızı güçlendirdik. Gençler çok önem veriyoruz onlar bizim geleceğimiz. Artık gençlerimiz cemaatlerin pençesinden kurtaracağız. Kadınları partimize kazandırmaya gayret göstereceğiz. Girmedik ev sıkmadık el bırakmayacağız. Zeytinburnu Belediye başkanlığı kazanma yolunda asla gemimizi terk etmeyeceğiz. Hep birlikte 2019 ilçemizde CHP’nin zaferiyle sonuçlanacaktır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL