‘AK PARTİ DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDUDUR’

AK Parti’yi millet kurdu, biz tabelasını astık” der Sayın Genel Başkanımız, İktidara ilk kez yüzde 34’le geldik, şimdi yüzde 50’nin üstündeyiz. Milletimizin takdirini kazanan işler yapmasak millet bu oyu verir mi? dedi. Ünver, AK Parti 14 Ağustos 2001 günü yepyeni bir siyasi anlayış ve ''Her şey Türkiye için'' sloganıyla yola çıktı ve daha önce hiçbir siyasi partiye nasip olmamış bir teveccühün muhatabı olmayı başardı. İlk seçimden itibaren 17 Yıldır iktidar olan ve kaderi sadece Türkiye’nin değil Dünya mazlumlarının kaderi olan bir partidir AK Parti.  Türkiye Cumhuriyeti’nin en uzun on beş yılı. Partinin kuruluşunda, bazı olumlu gelişmeleri yadsımadan söylersek; hem geçmişten devralınan hem yeni devletin kuruluşunun getirdiği ve seksen yıl boyunca çözülemediği, hatta biriktirildiği bir Türkiye söz konusuydu.

‘AK PARTİ ÇÖKERTİLMİŞ VE VESAYET ALTINDA BİR ÜLKE DEVRALDI’

Ekonominin tamamen çöktüğü, toplumsal yapıda travmaların yaşandığı ve siyasete güvenin neredeyse yok olduğu bir Türkiye. Dış politika bir iki büyük devlete endeksli, bu anlamda bağımsız bir politika üretmenin, ülke menfaatleri öncelikli bir yol izlemenin mümkün olmadığı bir ülkeden bahsediyoruz. Adeta işleyemez hale gelen devlet mekanizmasını sınıfsal iktidarlarını oluşturmak için kullanmak isteyen grupların çanak tuttuğu ağır hatta ölçüsüz bir vesayet ve baskı yönetimi söz konusuydu. Suni gündemlerle toplum oyalanmaya, baskı altında tutulmaya çalışılıyordu. AK Parti iktidarıyla birlikte yep yeni bir dönem başladı. Yetersiz ve beceriksiz yöneticiler, sorunları çözme konusunda aciz iktidarlar, işin hep kolayını tercih edip devleti toplum üzerinde bir baskı mekanizmasına dönüştürerek durumu kontrol altına aldıklarını sanırlar. Böyle kargaşa dönemleri sürdürülebilir değildir. Ya devleti çöküşe götürürsünüz ya yeni bir yol bulursunuz. Türkiye tarihi tecrübesi ve milletin sahip olduğu devlet geleneği yetisiyle kendine yeni bir yol bulmuştur.

‘BAŞKOMUTANIMIZ ÖNDERLİĞİNDE YENİ BÜR TÜRKİYE İNŞAA ETTİK’

AK Parti, Genel Başkanımız önderliğinde, Bir taraftan sorunların temeline inerek çözmek, diğer taraftan birikmiş sorunların getirdiği asalak yapı ve formları ortadan kaldırmaya odaklandı. Yani ekonomik ve toplumsal yapıdaki sorunları çözmek, iç ve dış politikada kangren halini almış sorunları çözmek gayesi. Aynı zamanda bu sorunların ortaya çıkarmış oluğu statükodan ve vesayetten kurtulmak için amansız bir mücadele. Bunlar yanında, toplumsal hayatta aksayan, yürümeyen önemli operasyonel problemleri çözdük. Sağlık, ulaştırma, eğitim ve sosyal güvenlik başta olmak üzere hizmet birimlerini yeni bir anlayışla yapılandırdık ve hizmetleri kaliteli sunmayı başardık. Birleri tüm bu yapılanları algı yönetimle göstermek istemese de halkımız bu icraatların hepsinin farkındadır.

‘HEDEFİMİZ 2023, 2053, 2071 TÜRKİYE’Sİ’

Genel başkanımız 2023, 2053 ve 2071 hedefleri koydu. Bu hedefleri yakalamak için Türkiye’nin tamamında olduğu gibi Bizde Zeytinburnu’nda gece gündüz koşturduk, koşturmaya da devam ediyoruz. Biz Üç dönemdir ilçemizde girdiğimiz bütün seçimleri açık ara kazandık ve İstanbul rekoru kırdık. Bundan önce olduğumuz gibi bundan sonrada Genel Başkanımızın koyduğu hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız lazım dedi.

‘STK’LARLA İÇ İÇE OLUNCA HALKIN NABZINI DAHA İYİ TUTUYORSUNUZ’

AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver’e, 12 yılı aşkın bir süredir devam ettirdikleri Cuma sabahı kahvaltılarını ve aralıksız devam ettikleri STK ziyaretlerini sorduk. Ak Parti Zeytinburnu teşkilatı olarak yıllardır çok verimli bir şekilde Cuma günleri sabah namazını farklı bir camide eda ediyoruz. Akabinde cami lokalinde cemaat ile beraber hem sohbet ediyoruz hem de kahvaltı. Kahvaltıdan sonra mahalle muhtarımızı, resmi kurum ve kuruşlar var ise onları ziyaret ederek bölgesinde var olan sorunları konuşuyoruz. Daha sonra herkes rızkının temini için işine gidiyor. Şafak vakti ile başlayan çalışmamız yaklaşık olarak saat 12’de son buluyor. Kahvaltılarımıza iştirak edip fikirlerini aktaran bütün camii cemaatine teşekkür ederim. Bu etkinlik sadece bir kahvaltıdan ibaret değil STK’larla iç içe olunca halkın nabzını daha iyi tutuyorsunuz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL