• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

24 Aralık 2017 Pazar 08:39

‘AK PARTİ DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDUDUR’

AK Parti’yi millet kurdu, biz tabelasını astık” der Sayın Genel Başkanımız, İktidara ilk kez yüzde 34’le geldik, şimdi yüzde 50’nin üstündeyiz. Milletimizin takdirini kazanan işler yapmasak millet bu oyu verir mi? dedi. Ünver, AK Parti 14 Ağustos 2001 günü yepyeni bir siyasi anlayış ve ''Her şey Türkiye için'' sloganıyla yola çıktı ve daha önce hiçbir siyasi partiye nasip olmamış bir teveccühün muhatabı olmayı başardı. İlk seçimden itibaren 17 Yıldır iktidar olan ve kaderi sadece Türkiye’nin değil Dünya mazlumlarının kaderi olan bir partidir AK Parti.  Türkiye Cumhuriyeti’nin en uzun on beş yılı. Partinin kuruluşunda, bazı olumlu gelişmeleri yadsımadan söylersek; hem geçmişten devralınan hem yeni devletin kuruluşunun getirdiği ve seksen yıl boyunca çözülemediği, hatta biriktirildiği bir Türkiye söz konusuydu.

‘AK PARTİ ÇÖKERTİLMİŞ VE VESAYET ALTINDA BİR ÜLKE DEVRALDI’

Ekonominin tamamen çöktüğü, toplumsal yapıda travmaların yaşandığı ve siyasete güvenin neredeyse yok olduğu bir Türkiye. Dış politika bir iki büyük devlete endeksli, bu anlamda bağımsız bir politika üretmenin, ülke menfaatleri öncelikli bir yol izlemenin mümkün olmadığı bir ülkeden bahsediyoruz. Adeta işleyemez hale gelen devlet mekanizmasını sınıfsal iktidarlarını oluşturmak için kullanmak isteyen grupların çanak tuttuğu ağır hatta ölçüsüz bir vesayet ve baskı yönetimi söz konusuydu. Suni gündemlerle toplum oyalanmaya, baskı altında tutulmaya çalışılıyordu. AK Parti iktidarıyla birlikte yep yeni bir dönem başladı. Yetersiz ve beceriksiz yöneticiler, sorunları çözme konusunda aciz iktidarlar, işin hep kolayını tercih edip devleti toplum üzerinde bir baskı mekanizmasına dönüştürerek durumu kontrol altına aldıklarını sanırlar. Böyle kargaşa dönemleri sürdürülebilir değildir. Ya devleti çöküşe götürürsünüz ya yeni bir yol bulursunuz. Türkiye tarihi tecrübesi ve milletin sahip olduğu devlet geleneği yetisiyle kendine yeni bir yol bulmuştur.

‘BAŞKOMUTANIMIZ ÖNDERLİĞİNDE YENİ BÜR TÜRKİYE İNŞAA ETTİK’

AK Parti, Genel Başkanımız önderliğinde, Bir taraftan sorunların temeline inerek çözmek, diğer taraftan birikmiş sorunların getirdiği asalak yapı ve formları ortadan kaldırmaya odaklandı. Yani ekonomik ve toplumsal yapıdaki sorunları çözmek, iç ve dış politikada kangren halini almış sorunları çözmek gayesi. Aynı zamanda bu sorunların ortaya çıkarmış oluğu statükodan ve vesayetten kurtulmak için amansız bir mücadele. Bunlar yanında, toplumsal hayatta aksayan, yürümeyen önemli operasyonel problemleri çözdük. Sağlık, ulaştırma, eğitim ve sosyal güvenlik başta olmak üzere hizmet birimlerini yeni bir anlayışla yapılandırdık ve hizmetleri kaliteli sunmayı başardık. Birleri tüm bu yapılanları algı yönetimle göstermek istemese de halkımız bu icraatların hepsinin farkındadır.

‘HEDEFİMİZ 2023, 2053, 2071 TÜRKİYE’Sİ’

Genel başkanımız 2023, 2053 ve 2071 hedefleri koydu. Bu hedefleri yakalamak için Türkiye’nin tamamında olduğu gibi Bizde Zeytinburnu’nda gece gündüz koşturduk, koşturmaya da devam ediyoruz. Biz Üç dönemdir ilçemizde girdiğimiz bütün seçimleri açık ara kazandık ve İstanbul rekoru kırdık. Bundan önce olduğumuz gibi bundan sonrada Genel Başkanımızın koyduğu hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız lazım dedi.

‘STK’LARLA İÇ İÇE OLUNCA HALKIN NABZINI DAHA İYİ TUTUYORSUNUZ’

AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver’e, 12 yılı aşkın bir süredir devam ettirdikleri Cuma sabahı kahvaltılarını ve aralıksız devam ettikleri STK ziyaretlerini sorduk. Ak Parti Zeytinburnu teşkilatı olarak yıllardır çok verimli bir şekilde Cuma günleri sabah namazını farklı bir camide eda ediyoruz. Akabinde cami lokalinde cemaat ile beraber hem sohbet ediyoruz hem de kahvaltı. Kahvaltıdan sonra mahalle muhtarımızı, resmi kurum ve kuruşlar var ise onları ziyaret ederek bölgesinde var olan sorunları konuşuyoruz. Daha sonra herkes rızkının temini için işine gidiyor. Şafak vakti ile başlayan çalışmamız yaklaşık olarak saat 12’de son buluyor. Kahvaltılarımıza iştirak edip fikirlerini aktaran bütün camii cemaatine teşekkür ederim. Bu etkinlik sadece bir kahvaltıdan ibaret değil STK’larla iç içe olunca halkın nabzını daha iyi tutuyorsunuz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti İstanbul İlçe Kongrelerinin takvimi belirlendi. Kongreler 15 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. Zeytinburnu Kongresi ise 8 Nisan Pazar günü Saat 12:00'da Abay İmamhatip Ortaokulu Spor Salonunda yapılacak

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan