CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan burada çok sert bir açıklama yaptı. Başkan Doğan Atatürk’ün anıtını getirip otoparka koyanlara çok sert tepki gösterdi. İşte Doğan’ın o açıklaması. Bu ülkeyi yönetenlerin bu ülkede kaymakam belediye başkanı ve mülkü amir olanların düzenlemiş olduğu zorlama ve laubali ve Atatürk’e yakışamayan bir törende Mustafa Kemal Atatürk’ten özür dileyerek onun şükranla anıyoruz. Bir otoparkta sarı çizgiler içine konulan bu devleti kurana yapılan en büyük saygısızlıktır. Bu devletin mücadelesini verene, bu ülkenin değerine itiraz eden ona saygı göstermeyen bu ülkeyi yönetenleri lanetliyor ve kınıyorum.

Zoraki tören böyle olur zoraki törene gelmekte böyle olur. Bu manzarayı hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk o büyük ve yüce insan aramızdan bedenen 79 yıl önce bugün bu saatlerde ayrıldı. Ama düşünceleri o gün yaktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya ve Atatürk yüreğimizde yaşamaya devam diyor. Onun kurduğu cumhuriyet ve devleti yaşamaya devam ediyor onu sonsuza dek yaşatmaya da devam edeceğiz. O ay yıldızlı bayrak semalarımızda dalgalanmaya devam ediyor. Ulu önder Nutkunda söylediği gibi ‘’Harici ve dahili beddahlar olabilir’’ Bize bıraktığı bu cümleden sonra işte bu beddahların bu ülkeyi nereye getirdiğini hep birlikte yaşmaktayız görmekteyiz.

Bizlere düşen görev Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyete ve Cumhuriyetin bütün değerlerine sahip çıkmaktır. Atatürk’ün bıraktığı manevi değerlere sahip çıkmaktır. Ve Bizler Atatürk’ün yaktığı bu ışık yolunda yürümeye devam edeceğiz. O büyük insanın eğer bugün kursağımızdan bir lokma geçiyorsa bir bardak su içiyorsak eğer bir nefes alabiliyorsak ve bu topraklar üzerinde özgür yaşayabiliyorsak ona bizim borucumuz var. O borcu bizlerin ömür boyu ödemesi mümkün değil. Onun sayıyla minnetle ve şükranla anıyoruz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL