ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONULDU

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94.Yıl Dönümü Ülke genelinde büyük coşku ile kutlanırken 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Zeytinburnu Kaymakamlık Binası önüne taşınan tören alanında remi törenlerin bitmesinin ardından Atatürk anıtına bırakılan çelenk ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Daha önce Zeytinburnu Adliye Meydanında bulunan Atatürk Anıtının yeni Kaymakamlık Binası önüne taşınmasına büyük tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bunun hesabını gün geldiğinde İktidardan soracaklarını belirtirken çelenk koyma törenine CHP İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Gönül Kaya, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Suna Atma,Şaban Şentürk,Asım Güven,Hasan Ali Hayıroğlu,Barbaros Doğruel,Süleyman Çiftçi, İlçe Belediye Meclis Üyeleri İlkay Biber,CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek, CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Aysel Metin,Hacer Arı,CHP Gökalp Mahalle Sorumlusu Selahattin Erbaş,CHP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Salcı ve çok sayıda partililer katıldılar…

FENER ALAYI İLE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan, Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan ve beraberindeki partiler Zeytinburnu meydanından başlayarak Fener alayı ile 58. Bulvar boyunca yürüdüler. İstasyon meydanında toplanan kalabalık önce saygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra CHP’nin deneyimli ilçe Başkanı metin Doğan kısa bir konuşma yaptı. Başkan Doğan Zeytinburnu Belediyesinin Atatürk büstünün meydandan alıp kaymakamlığın önüne taşımasına tepki gösterdi. Başkan Doğan şunları söyledi.  Eski Adliye meydanı Atatürk’ümüzün büstüyle renklenmişti, güzelleşmişti. O alan Atatürk’le birlikte anlam kazanmıştı. İktidar ve onun Zeytinburnu’nda ki temsilcileri o Atatürk büstünü oradan alarak daha gizli daha görünmez bir yere götürerek Cumhuriyetimizin 94.Yılından Mustafa Kemal’e, Cumhuriyete küfretmek noktasına geldiler. Mustafa Kemal’in heykelini oradan sökenler atanlar bilsin ki Mustafa Kemal’i bu ulusun kalbinden gönlünden söküp atamayacaklar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu ilçesi olarak o büstün o alanın en görkemli yerine konması için mücadelemizi kavgamızı sonuna kadar yapacağız. O Atatürk heykelini o alanın en güzel yerine koymaya onları mahkum edeceğiz. Bundan tam 94 yıl önce Anadolu işgal edilmiş, emperyalist ülkeler her yeri parsellemişler ve bu kadim toprakları kirletmek için o dönem Osmanlı Padişahı Vahdettin’in bırakıp kaçması sonucunda sahipsiz kalan ülkemizi kurtarmak için her yüzyılda ortaya çıkan bir kahraman Mustafa Kemal çıkarak benim karakterim özgür ve bağımsızlık demiştir. Ardından İstanbul’dan Anadolu’ya çıkartma yaparak özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlattı.

ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARILA MÜCADELİMİZ SONSUZA DEK SÜRECEK

Anadolulunun yiğitleri, analarımız cepheye mühimmat taşıdılar gece yarılarında. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’le bu ülkeyi böyle kurduk. 15 yıldır Türkiye’de bu milli mücadeleyi görmezden gelen bir AKP iktidarı var. Bu millet bu ulus bu destanları Çanakkale’de Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yazdı. Bunlar bu yazgıyı değiştiremeyecekler. Biz Atatürkçüler, Milliyetçiler, bu ülke topraklarını sevenler ve tarih boyunca kardeş yaşamış insanlar bu ülkenin geleceği için bu iktidarı göndererek el koyacaktır. Tüm vatanseverleri önümüzdeki yerel ve genel seçimde bu mücadeleye davet ediyorum. Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleri olarak Mustafa Kemal’e sahip çıktığımızı önce Zeytinburnu’nda ardından İstanbul’da sonrada Türkiye’de göstereceğiz. Bu vesileyle Bugün karşısında olduğumuz zihniyet; karanlık, aydınlanma karşıtı, yolsuzluk, rant, yalan dolan demek olan bir iktidar. Ötekileştiren kandan, candan ayrıştıran bir iktidar. Hepimizin sözü bir, biz dediğimiz için aydınlığı geleceğe taşıyacağımız için gür bir sesle söz veriyoruz. Cumhuriyetimiz Ulu Önder Atatürk’ün armağanı aydınlık geleceğimizdir asla vazgeçmeyiz. Cumhuriyet; barış, eşitlik demektir. Asla cumhuriyetimizden vazgeçmeyiz. 'Cumhuriyetin bize verdiği değerlerle el ele, hodri meydan' diyoruz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL