• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

29 Ekim 2017 Pazar 22:04

ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONULDU

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94.Yıl Dönümü Ülke genelinde büyük coşku ile kutlanırken 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Zeytinburnu Kaymakamlık Binası önüne taşınan tören alanında remi törenlerin bitmesinin ardından Atatürk anıtına bırakılan çelenk ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Daha önce Zeytinburnu Adliye Meydanında bulunan Atatürk Anıtının yeni Kaymakamlık Binası önüne taşınmasına büyük tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bunun hesabını gün geldiğinde İktidardan soracaklarını belirtirken çelenk koyma törenine CHP İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Gönül Kaya, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Suna Atma,Şaban Şentürk,Asım Güven,Hasan Ali Hayıroğlu,Barbaros Doğruel,Süleyman Çiftçi, İlçe Belediye Meclis Üyeleri İlkay Biber,CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek, CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Aysel Metin,Hacer Arı,CHP Gökalp Mahalle Sorumlusu Selahattin Erbaş,CHP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Salcı ve çok sayıda partililer katıldılar…

FENER ALAYI İLE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan, Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan ve beraberindeki partiler Zeytinburnu meydanından başlayarak Fener alayı ile 58. Bulvar boyunca yürüdüler. İstasyon meydanında toplanan kalabalık önce saygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra CHP’nin deneyimli ilçe Başkanı metin Doğan kısa bir konuşma yaptı. Başkan Doğan Zeytinburnu Belediyesinin Atatürk büstünün meydandan alıp kaymakamlığın önüne taşımasına tepki gösterdi. Başkan Doğan şunları söyledi.  Eski Adliye meydanı Atatürk’ümüzün büstüyle renklenmişti, güzelleşmişti. O alan Atatürk’le birlikte anlam kazanmıştı. İktidar ve onun Zeytinburnu’nda ki temsilcileri o Atatürk büstünü oradan alarak daha gizli daha görünmez bir yere götürerek Cumhuriyetimizin 94.Yılından Mustafa Kemal’e, Cumhuriyete küfretmek noktasına geldiler. Mustafa Kemal’in heykelini oradan sökenler atanlar bilsin ki Mustafa Kemal’i bu ulusun kalbinden gönlünden söküp atamayacaklar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu ilçesi olarak o büstün o alanın en görkemli yerine konması için mücadelemizi kavgamızı sonuna kadar yapacağız. O Atatürk heykelini o alanın en güzel yerine koymaya onları mahkum edeceğiz. Bundan tam 94 yıl önce Anadolu işgal edilmiş, emperyalist ülkeler her yeri parsellemişler ve bu kadim toprakları kirletmek için o dönem Osmanlı Padişahı Vahdettin’in bırakıp kaçması sonucunda sahipsiz kalan ülkemizi kurtarmak için her yüzyılda ortaya çıkan bir kahraman Mustafa Kemal çıkarak benim karakterim özgür ve bağımsızlık demiştir. Ardından İstanbul’dan Anadolu’ya çıkartma yaparak özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlattı.

ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARILA MÜCADELİMİZ SONSUZA DEK SÜRECEK

Anadolulunun yiğitleri, analarımız cepheye mühimmat taşıdılar gece yarılarında. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’le bu ülkeyi böyle kurduk. 15 yıldır Türkiye’de bu milli mücadeleyi görmezden gelen bir AKP iktidarı var. Bu millet bu ulus bu destanları Çanakkale’de Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yazdı. Bunlar bu yazgıyı değiştiremeyecekler. Biz Atatürkçüler, Milliyetçiler, bu ülke topraklarını sevenler ve tarih boyunca kardeş yaşamış insanlar bu ülkenin geleceği için bu iktidarı göndererek el koyacaktır. Tüm vatanseverleri önümüzdeki yerel ve genel seçimde bu mücadeleye davet ediyorum. Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleri olarak Mustafa Kemal’e sahip çıktığımızı önce Zeytinburnu’nda ardından İstanbul’da sonrada Türkiye’de göstereceğiz. Bu vesileyle Bugün karşısında olduğumuz zihniyet; karanlık, aydınlanma karşıtı, yolsuzluk, rant, yalan dolan demek olan bir iktidar. Ötekileştiren kandan, candan ayrıştıran bir iktidar. Hepimizin sözü bir, biz dediğimiz için aydınlığı geleceğe taşıyacağımız için gür bir sesle söz veriyoruz. Cumhuriyetimiz Ulu Önder Atatürk’ün armağanı aydınlık geleceğimizdir asla vazgeçmeyiz. Cumhuriyet; barış, eşitlik demektir. Asla cumhuriyetimizden vazgeçmeyiz. 'Cumhuriyetin bize verdiği değerlerle el ele, hodri meydan' diyoruz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan