• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 09:45

Adalet ve Kalkınma Partisi meclis üyesi bütçeden sorumlu raportör ve aynı zamanda yeminli hesap bilirkişi uzmanı olan Yunus Gülmek Zeytinburnu belediye meclisinde kendi adına yaptığı konuşmada 2018 yılı bütçesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Yunus Gülmek’in o konuşması.   Sayın Belediye Başkanım değerli meclis üyesi arkadaşlarım hepinizi saygı ile selamlıyorum. 2018 yılına ait analitik bütçe hakkında ak parti meclis üyesi olarak kişisel görüşlerimi belirtmek üzere söz almış bulunmaktayım. Konuşmama başlamadan önce hicri yeni yılınızı tebrik ediyorum. Tüm İslam alemine huzur ve barış getirmesini yüce Allahtan niyaz ediyorum. Sayın başkanım değerli meclis üyesi arkadaşlarım; bildiğiniz üzere belediye başkanlığımız tarafından 2018 yılına ait tahmini analitik bütçe hazırlanarak meclisimizin onayına sunulmuştur.

Yeni bütçemizin şimdiden Zeytinburnu’muza, Zeytinburnu halkımıza ve belediyemize hayırlar getirmesini diliyorum. Belediyemiz, Zeytinburnu’nda yaşayan tüm vatandaşlarımızın müşterek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kamu hizmeti üretmektedir. Hazırlanan 2018 yılına ait bütçeyi tetkik ettiğimizde şeffaf, hesap verebilir, adaletli, etkili, verimli, sürdürülebilir ve katılımcı gibi evrensel değerler ışığında hazırlandığı müşahede etmekteyiz. Bu evrensel değerleri hassasiyetle takip eden, bilim ve hizmet kalitesini her zaman ön planda tutan, bilinçli insan kaynağı oluşturarak halkımızın hizmetine sunan sayın belediye başkanımıza ve yönetimine minnettarım. Diğer taraftan hizmet üretirken kullanılan kaynak vatandaşlardan alınan vergilerden oluştuğunu biliyoruz. Vergi ise vatandaşın alın terinin kazancından alınan kutsal bir emanettir. Bundan dolayı kaynaklar kullanılırken ilçemizin ihtiyaçları dikkate almak doğru alanlarda ve doğru zaman dilimleri içinde yatırım ve harcama yapılması gerekmektedir.Bütçenin hazırlanışına baktığımızda performans programı ile uyumlu bir seyir işlediğini görüyoruz.

 Bu durum istikrarlı bütçe oluşumu bakımından memnuniyet vericidir. Yine geçmişte olduğu gibi önceki yıllara ait bütçelerle ve diğer belediye bütçelerini karşılaştırdım. Uygulamaya esas tahakkuk- tahsilat alanındaki gerçekleşme oranlarına analiz yaptım. Bu anlam itibarı ile Zeytinburnu belediye başkanlığımızın 2018 yılı bütçesi başarılı bir şekilde icra edildiği takdirde Zeytinburnu’muza kalite, halkımıza refah getireceğinden eminim. Çünkü; 2018 yılı analitik bütçesi abartısız, tasarrufa yönelik,  şeffaf bir anlayış tarzıyla hazırlandığı görülmektedir. Bu anlamda mali ve bütçe bilgisine sahip meclis üyesi arkadaşlarım 2018 yılı analitik bütçeyi tetkik ettiklerinde benimle aynı görüşü paylaşacaklarından şüphem yoktur.

Sayın başkanım,  değerli meclis üyesi arkadaşlarım; 2018 yılı toplam gelir ve gider bütçemiz 388  Milyon Türk lirası olarak hedeflenmiştir. Önümüzdeki bütçe kitabında ekonomik sınıflandırılması yapılmış ayrıntılı bir şekilde izah edilmiştir. Yine hedeflenen bütçe gelirinin yasal dayanağı cetvellerle madde, madde izah edilmiştir. Ayrıca 2018 yılı bütçesinin finansman programı aylıklar halinde tablolarda yer almıştır. Zeytinburnu belediyemizin 2018 yılına ait analitik bütçesi 388.000.000 TL gelir olarak hedeflenmiştir. Harcama birimleri içinde 388.000.000 TL gider olarak düşünülmüş denk bir bütçe hedeflenmiştir

kullan

Belediyemizde 229 memur,  32 sözleşmeli personel, 41 işçi toplamda 302 personel hizmet vermektedir. Genel anlamda belediyemizin 2018 yılı bütçesini analiz ettiğimizde israftan kaçan, gerçekçi, tasarrufa önem veren sosyal paylaşımcı bir bütçenin hazırlandığını söyleyebiliriz. Bu gerçekler ışığında yola çıktığımızda İlçemizde yaşayanların tüm kentsel ihtiyaçlarının karşılandığı, örnek bir ilçe olarak kalitesine kalite katacak, markalaşmış belediyecilik hizmetiyle, 2018 yılı analitik bütçesi icra edildiğinde Zeytinburnu halkına refah getireceğinden eminim. İnşallah İstanbul’umuzun tarihi kültürünü ve ekonomisiyle bütünleşmiş yenilenen ve gelişen misyon ve vizyona sahip ülkemizin parlayan ilçesi Zeytinburnu ilçemiz olsun. Belediyemizin 2018 yılı analitik bütçemizin oluşmasında emeği geçen başta sayın belediye başkanımız murat aydın olmak üzere başkan yardımcılarımıza, bürokratlarımıza, emeği geçen tüm personelimize, yapılan hizmetlerin halkımıza tanıtılmasında katkısı bulunan basınımıza ve siz tüm meclis üyesi arkadaşlarıma bütçe komisyon üyesi olarak hepinize teşekkür ediyorum. 2018 yılı bütçesinin meclisimize, Zeytinburnu halkımıza hayırlara vesile olmasını Allahtan temenni ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan