• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Özden: Kadınlar evde oturmamalı

Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.
23 Temmuz 2017 Pazar 11:41

2 yaşındayken Fatma Kılıç’ın ailesi, Samsun Tekkeköy’den 1968 yılında İstanbul Zeytinburnu’na göç eder. Üniversite eğitimini birinci sınıfta başörtüsü yasağı ve siyasi baskılardan dolayı bırakmak zorundan kalan Fatma Kılıç, hayata dair hayallerin vazgeçmez. Genç yaşta sosyal ve siyasi hareketlerin içerisinde olur. Siyasetle ülkede, eksik ve hataların düzelmesi için kendini siyasete adar. Kadınların siyasette yer alıp, çok şeylerin başarılabileceği konusunda çalışır. 1986 yılında gönüllü olarak Refah Partisi Zeytinburnu kadın kolların oluşumunda yer alır. Kadın toplantıları düzenleyerek ‘Milli Görüş’ hareketini anlatır. 1988 yılında Refah Partisinin kadın kolları başkanlığı görevini 8 yıldır sürdürür.Evli ve 4 çocuk annesi olan Fatma Kılıç Özden, çocukların doğumlarında, siyasete çok kısa ara verir. Siyasetten hiç kopmaz ve davası için sürekli halkın içinde olur. 14 Ağustos 2002 yıllında Recep Tayyip Erdoğan, liderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Zeytinburnu Kadın Kolların kurulmasında aktif rol alır. Seçimlerde gece-gündüz yoğun çalışır.

‘Milli Görüş Hareketi’ kadınlarımızın önünü açtı

Zeytinburnu Belediyesi Meclis Üyesi Zeytinburnu Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Kılıç Özden, Samsunlu Fatma Kılıç Özden, 3O yıldır siyasetin içinde yer alarak ülkemize katkı sağlamak için çabaladığını anlatarak, “Kadınlarımız bundan 30 yıl önce, siyasette 2.ci plana atılıyordu. Milli Görüş Hareketi, muhafazakâr kadınlarımıza çok değer ve önem verdi. Dinimizden aldığı bilgi ve deneyimle kadınlarımızın hak ettiği yere koydu. Kadınlarımızı toplumun, siyasetin içine çekerek, ülkenin önünü açtı. Hanımlarımızın azim ve gayretleri, fedakâr çalışmaları sadece bizler tarafından değil, diğer partilerin de gündeminde yer aldı. Diğer partilere de örnek oldu. Halk, büyük siyasi hareketlerin, kadın çalışmaların iktidara taşımasında önemli rol oynadığını gördü. ” dedi.

Fatma Kılıç Özden, “Eğer Türk kadınımız siyasette yer bulamasa, toplumun hiç bir kademesinde yer bulamaz. Biz kadının siyasette ve hayatın her aşamasında başarılı olmasını istiyoruz. Kadınlarımızın önünü açmak için çok mücadele verdik. Kadınımızın siyasette rol alması derken, eşinin doğrultusunda seçimde partimize oy vermesi değil. Kadınlarımızın; düşünen, üreten, sorgulayan, ülkemin gelişmesine katkı sağlamasını istiyoruz”

Kadınlarımız evde oturmamalı

Evde oturan kadınları gördüğünde çok üzüldüğünü ifade eden Özden, “Ev sohbetleri, ev ziyaretlerine gittiğimde, kadınlarımızın akşama kadar TV. karşısında oturmasını kabul edemiyorum. Kadınlarımız evde oturmamalı. İslam’ın ışığında sosyal olmalı. Dinimizde hayatın çeşitli alanlarında kadınının nasıl davranması gerektiğine yönelik kuralları, ayet-i kerime ve hadis-i şeriflerle belirlenmiş; kadının, anne-baba, akraba, eş, çocuk, komşu, kardeş, arkadaş ve yaşadığı toplumla olan bütün ilişkilerinde ideal davranış biçiminin ne olduğu genel hatlarıyla çizilmiştir. Öncelikle İslam; ön yargıların aksine, kadını sadece evde oturan bir ev hanımı, çocuk bakıcısı ve ev işlerini evirip-çeviren bir düzenleyici olarak görmez. Kadını aynı zamanda, nesilleri eğitip şekillendiren bir eğitimci, bir davetin öncüsü ve hayatın çeşitli alanlarında toplumun bilinçlenme ve kalkınmasının temel unsuru olarak kabul etmektedir. Yani  kadın, hayatın en önemli direğidir” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Gençlerimiz her yönden kendini geliştirmeli

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Kılıç Özden, “Bizler şanlı Osmanlı’nın torunlarıyız. Bizim inancımız, İslâm. Asıl davamız Allah Rızasını kazanmak. İnançlı, ahlaklı gençler yetiştirmek. Gençlerimizin bu yönde yetişmesi için günümüzde her imkân ve fırsat geniş. Hayat bizi genç yaşımızda kırdı. Başörtümüzle eğitimizi yapamadık.  Ama yılmadık. Hep inandık, bir gün başörtüsü ile ülkemizde özgürce kızlarımız eğitimlerini yapacaklar ve yapıyorlar. Nereden nereye...Bazı davalar uzun yıllar mücadele istiyor. Günümüz gençliği akademik eğitimlerin yanı sıra, hayatı boyunca da dini ve ahlakı eğitimini geliştirmeli. Gençlerimiz, genç yaşta emekleriyle iyi yerlere gelmek için çok çalışmalı. Ülkemizin geleceği için gençlerimizin çalışmalarını çok önemsiyoruz. Belediyelerimizde eğitici kurslar, kültür ve sanat etkinleriyle her zaman gençlerimizin yetişmesi için çalışmalar yapıyor” şeklinde önemli konulara vurgu yaptı.

Samsunlular her alanda birlik olmalı

Aynı şehirde, aynı ilçede, aynı köyde doğan Samsunluların, İstanbul’da her alanda birlik olması gerektiğinin altını çizen Fatma Kılıç Özden, “Kültürel değerlerimiz aynı olan Samsunlu hemşerilerimizle, derneklerde bir araya geliyoruz. Mega kent İstanbul’da kaybolmayalım. Hemşehri bağlarımızı geleceğe emin adımlarla taşımak için; siyaset de, ticaret de, sosyal ve kültürel dayanışmada sadece ve sadece birlik olmalıyız. Samsunlulardan kimin olduğu değil, hemşerilerimizin önde olmasını ve olması gereken yerlerde niye yokuz, diye konuşmalıyız” dedi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan