Ak Parti İstanbul Milletvekili Yıldız Seferinoğlu, Ekrem Erdem ve Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Meclis üyeleri bayramlaşma programına katıldı. Bayramlaşma programı için konferans salonunu hınca hınç dolduran partililere kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Ünver bugüne kadar hepimiz partimizin iktidarı için çok güzel Bundan sonra daha da iyi çalışmak zorundayız. Burada 3 vekilimiz ve partimizin genel başkan yardımcıları var. Biz her zaman sizinle konuşuruz ama buraya gelmişken sayın parti büyüklerimizi dinlemek için sözlerimi kısa kesiyorum diyerek mikrofonu Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın’a verdi.

Başkan Aydın ‘da partililerin bayramını kutlayarak mikrofonu Ak Parti İstanbul Milletvekili ve genel merkez seçim işleri başkan yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’na mikrofonu uzattı. Seferinoğlu sadece teşkilat mensuplarının bayramını kutlayarak Mikrofonu Vekil arkadaşı eski genel Merkez Teşkilat başkanı Ekrem Erdem’e verdi. Erdem Ak Parti’nin hükümet sürecini anlattı.

İstanbul Milletvekili ve genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı, 16 Nisan referandumunda ilk kez oy kullanan milyonlarca genç seçmen Ak Parti kurulduğu zaman 3 yaşında idi. Bu kardeşlerimiz bizden önce Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini bilmiyorlar. Biz çok şey yaptık ve yapacağız. Ancak 2019 seçimlerine çok zaman yok şimdiden planlı ve programlı bir çalışma yapmaz isek işim zor olabilir. Biz % 51.5 Evet oyu aldık. Bu demek değil ki hayır diyen % 48.5 den oy alamayız. Bizim hedefimiz bütün seçmenlerin oyunu almak. Otunuzu daha attırmak için hep beraber samimi bir şekilde çalışmak zorundayız dedi.

Terörle mücadele gelinen noktaya ve kararlılığı da değinen Yazıcı şunları söyledi Terörün uluslararası boyutu var. Yoksa bir avuç çapulcunun güçlü ve kararlı Türk Silahlı Kuvvetlerine ve emniyet güçlerine karşı kalleşçe de olsa eylemi bu kadar yaygın bir şekilde sürdürmeleri mümkün değil. Destekçileri var. Sona doğru giderken bu eylemleri icra ediyorlar. Avrupa'dan da destek bulabilen PKK'dan da söz etmiyoruz. Bunun ötesinde uluslararası terörü ve terörizmi kendilerine hayat tarzı olarak benimsemiş terör örgütleri var. Bunların silah ve mühimmat fabrikaları yok ama üzerinde taşıdıkları silahlar ve mühimmatlarla katliam yapıyorlar.

Öyle bir eğitime tabi tutuluyorlar ki en kutsal varlık insan olarak hayatını feda edebiliyor. Bu nasıl bir şey? Bunları çok iyi tahlil ediyoruz. Bu tarz terör yöntemini benimsemiş olanlara karşıda mücadele daha da zorluk arz ediyor. Uluslararası kamuoyunun teröre gerçekten terör olarak bakması lazım. Terörün tanımı değişmez. Terör her yerde terördür. Teröristte her yerde teröristtir. Bunun mezhebi, cinsiyeti veya farklı bir rengi olamaz. Böyle bakarsak ve ölçüleri böyle koyarsak, terörle mücadeleyi gündeminde tutan bütün uluslararası kuruluşların bakışı aynı noktada birleşirse dünyanın başında musallat olmuş terörle daha etkin bir şekilde mücadele edebiliriz. Ülke olarak biz kararlıyız” diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ