Zeytinburnu Belediyesi’ndeki yemeğe İl Başkanı Selim Temurci, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, AK Parti kurucu ilçe Başkanı Ahmet Dokumacı, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe yöneticileri ve Parti teşkilatlarının çeşitli kademlerinde geçmiş dönemlerde görev almış partililer katıldı.

Vefa iftarının açılış konuşmasını Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın yaptı. Ortak noktamız davamız gönül kırgınlıkları bir kenara bırakalım ve davamızın etrafında tekrar bir araya gelelim dedi. Başkan Aydın konuşmasın şöyle sürdürdü. Bu kutlu davaya hizmet etmiş dava arkadaşlarımıza davetimize icabet edip katıldığınız için teşekkür ediyorum. Mübarek bir ayın içerisindeyiz. Ramazan ayımız hepimiz için ve bütün Müslümanlar için mübarek olsun. İnşallah rahmetinden ve feyzinden faydalanan kullardan oluruz. Bugün AK Parti 15 yıldır iktidardaysa bugün bu masaların etrafında her bir dava arkadaşımızın teker teker payları vardır. Kurulduğu günden beri bu dava için ter akıtan arkadaşlarımız abilerimiz bizlerden önce bu teri akıtmasalardı bu davaya inanmasalardı bugün ak parti bayrağı bu kadar yukarılarda dalgalanamazdı. Biz geniş bir aileyiz. Bu partinin kuruluşundan bugüne kadar hizmet eden herkesin bu partide emeği vardır, alın teri vardır. Çok kısa bir süre önce 16 Nisan’ı yaşadık. Daha önce 15 Temmuz gibi ülkemiz üzerinde oynanmak isteyen oyunu milletçe bertaraf ettik. 2019’da giden yolda bütün teşkilatlarımızla çok iyi bir şekilde hazırlanacağız. Onun için her birimiz üzerine ne düşünüyorsa yapacaktır. Şimdiden Kadir gecenizi ve ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum ifadelerini kullandı.

AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver konuşmasında şu noktalara değindi. AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar aile bilinci içerisinde hep beraber aynı yolu yürümekten mutluluk duyduğum ve aynı ailenin bir bireyi olarak her zaman birlikte olmaktan gurur duyduğum değerli yol arkadaşlarımızla bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Cumhurbaşkanımızın da her zaman söylediği gibi eylemde de ortaya koyduğu gibi vefalı olmak zorundayız. AK Parti ailesinin bireyi olarak sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte parti kuruluşundan beri yol yürüyerek emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Nice güzel günlerde bir arada olacağız. Rabbim yapmış olduğumuz ibadetleri ve tutmuş olduğumuz oruçları en makbulüyle kabul eylesin dedi

AK Teşkilata gönül veren dava arkadaşlarını Vefa iftarında yalnız bırakman İl Başkanı Selim Temurci, Bu teşkilatın her kademesinde görev yapmış bir kardeşiniz olarak, teşkilatta olan kardeşlerimizin davaya olan katkısını inkar edemeyiz. Sizler olmadan AK Parti’nin bu şekilde büyüme imkanı ve ihtimali yoktur. Bu bakımdan kendi değerimizi kendimiz takdir etmemiz gerekir. AK Partili olmak bir mesuliyet meselesidir. AK Partili ben yaptım oldu benim hareketimden bir şey olmaz diye düşünerek hareket etmez. Bizim davamız nimetler ve makamlar peşine düşmektense, haksızlığın ve adaletsizliğin peşine düşmektense haklı olmayı her şey olmaya tercih edecek bir dava ahlakını sergilemektir. Dava adamları şunu çok iyi bilirler ki asolan davadır. Büyük davalar büyük adamların omuzlarında yürür. Bizim davamızda tevazu vardır, çalışmak vardır ama asla ve asla pes etmek yoktur. Teşkilatımızın eskisi, yenisi yok. Hepsi daha büyük çalışma azmiyle sahada olacaktır. Hep beraber 2019’a yürüyeceğiz. 2019 aslında yeni bir asrında müjdesidir. Cumhurbaşkanımız ve onun yol arkadaşlarıyla yol yürümenin sorumluluğuyla hareket edelim. Ramazan, kardeşliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın ayıdır. Birliğimiz, beraberliğimiz güçlenerek devam edecek inşallah. Bu sofralar bir dualaşma, bir ahitleşme, birlikte yol yürüme ve kardeşlik sofralarıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın heyecanı ve samimiyeti bizlerde de olmalıdır. Böyle olursa kucaklaşarak, 2019 ve 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürürüz. Türkiye'nin lider ülke olmasının engellenmeye çalışılıyor. Türkiye'nin mağdur ve mazlumların yanındadır. Sözde Arap baharında olduğu gibi, Türkiye'yi Suriyeleştirmek isteyenlere karşı milletimiz fırsat vermedi. Aslında Katar'a karşı yapılanların bir ucu da Türkiye'dedir. Şu anda Ortadoğu'da ümmetin kanını akıtanlar, aslında bizimle mücadele ediyorlar. Ümmetin derdiyle dertlenmeK öncelikli vazifemizdir. İslam dünyasında akan kan ve gözyaşının durması için hep birlikte dua edelim.  İstanbul'da yaşamak bize ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Bunun bilinicinde olalım. Ben şimdiye kadar emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ramazan ayınızı ve bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL