• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediyesi 2016 Faaliyet Raporu Meclisten geçti

Zeytinburnu Belediye Meclisi, referandum öncesi yapılan son toplantıda 2016 yılı faliyet raporunu görüştü. 2016 faliyet raporu, CHP'li meclis gurubunun RED oyu kullanmasına karşılık Ak Partili Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. 2016 hizmetlerini anlatarak Ak Parti grubu adına söz alan Zeytinburnu Belediye ve İBB Meclis Üyesi Fatma Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

07 Nisan 2017 Cuma 09:25

325 Milyon TL olan Zeytinburnu bütçesinin daha verimli kullanılabileceğini iddia eden CHP’li Meclis Üyesi Düzgün Kaya, daha iyi çalışmalar beklediklerini söyledi. Yapılan yatırımların sponsorlar ve İBB tarafından karşılandığını sözlerine ekleyen Kaya, ilçede hasta nakil aracı olmadığını, kreş yapımı konusunda bir çalışma yapılmadığını, sokak hayvanları ilgili önlemlerin alınması gerektiğini, Kuran sitesinin durumu göz önüne alınarak riskli binalar konusunda denetleme ve çalışmaların hız kazanması gerektiğini sözlerine ekledi. Sahilin halka kapatıldığını ve kaldırımların da işgal altında olduğunu belirten CHP’li Meclis Üyesi, çok daha iyi ve nitelikli hizmet beklediklerini söyledi.

CHP Meclis üyesi Mimar Esin Hacıalioğlu’da ilçe yönetim tablosuna bakınca, yüzde 20’si kadın olan ilçenin, kadın yöneticilerinin az oluşuna değindi. Seçilme yaşını 18’e indiren Ak Parti’nin belediye personelinde 25-30 yaş altı çalışan olmadığına dikat çekti. Hacıalioğlu, “Eğitimini tamamlamamış bir genç konusunda haklısınız. Sanırım sizde bu maddeye karşısınız” dedi.
Sahildeki yapılan binaların izinlerinin bakanlıktan alındığını ve bunların Zeytinburnu halkına hitap etmediğini sözlerine ekleyen Hacıaliolu, Maltepe Mahallesi için de aynı durumun söz konusu olduğunu, en düşük notu İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün aldığını, yaşam alanlarının yaşanılabilir olması için ilçe yöneticileri ve halkının ortaklaşa karar alarak planlaması gerektiğini söyledi. Bir mimar olarak projelere bakınca 21. YY yaşantısına uygun bir yapılanmanın olması gerektiğini, uslupsuz, tarzsız binaların ortaya çıkmasından derin üzüntü duyduğunu ifade etti.

CHP Grup Başkan Vekili Hasan Hüseyin Üsküdar, her yıl sayfa sayısını arttırarak yapılan faliyet kitapçığının içeriğinin iyi yapıldığı anlamına gelmediğini aksine matbaa masrafı olduğunu söyledi. İlçede yapıldığı söylenen ankette % 82 memnuniyet sonucunun kocaman bir yalan olduğunu iddia eden Üsküdar, trafik sorunun aynı, okul ve derslik sorunun aynı, mülteci sorununun da en had seviye ye ulaştığını belirtti. “Bu anket savaştan kaçan Suriyeliler, Afganlar ve diğer göçmenler arasında yapılırsa değil % 82 % 100 de olur. Memnun olmayan gerçek halkıdır” dedi. Eğitim konusunda da tüm ilçe yöneticilerinin bir araya gelerek acil çözüm üretmesi gerektiğini sözlerine ekleyen H. Hüseyin Üsküdar, “Burda doğdum, ailemle burada yaşamaktan keyf almak istiyorum” dedi.

Açıklamalarına devam eden H. Hüseyin Üsküdar, “TOKİ ve Emlak Konut vasıtasıyla sahilimizi çaldılar.” Diye tepki göstererek, ilçede kentsel dönüşümün bir an önce yenilenerek, vatandaşın rantına yönelik çalışmalar şeklinde devam etmesi gerektiğini belirtti. “Siyaset ciddi bir iş. Ciddi işler yapalım” diyerek devam eden Üsküdar, yapılan sosyal çalışmalara teşekkür etti, yapılması hedeflenen çalışmalar içinde başarılar dileyerek, hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti. 2016 yılı faliyetlerini yeterli bulmadıklarını söyleyerek “RED” oyu kullanacaklarını söyledi.

Kendi adına söz alarak konuşan Ak Parti Meclis Üyesi Cüneyt Tezcan, çalışma heyecanlarına ara vermeden çalışacaklarını söyledi. Yunus Gülmek’de Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün yaptığı engelli, yaşlı ve halk odaklı çalışmaları anlattı. Zeytinburnu Belediyesi’nin 2016 yılında 2.5 milyar lira faiz ödemesine “Faiz haramdır diyoruz ama biz faiz ödüyoruz. Başkanımız bunu açıklayabilir mi?” diye sordu. 325 milyon bütçesi olan bir belediyenin daha hesaplı kitaplı olması gerektiğini, halktan alınan paranın faize vermesini doğru bulmadığını sözlerine ekleyerek “Demek ki iyi yönetilmiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partili üyelerin konuşmalarına cevap vermek için kürsüye gelen Belediye Başkanı Murat Aydın, öncelikle faiz haram mıdır sorusunun muatabının kendsi olmadığını, belediye başkanı olarak hizmet yatırımları için kredi kullandıklarını ve kullanmaya da devam edeceklerini söyleyerek konuşmasına başladı. “Yatırım yapmazsak krediye de ihtiyacımız da olmaz” diyen Aydın, alınan kredinin Askeri lojmanların yerine yapacakları Millet bahçesi için kullanılacağını, kentsel dönüşüm içinde kredi imkanlarından faydalanabileceklerini söyledi.

Kentsel dönüşüm’ün daha hızlı olması için muhalefetin de katkısının büyük önem taşıdığını belirten Aydın, sponsorlarla okul, buz pisti gibi ilçe halkının faydalanacağı yatırımları yaptırdıklarını söyledi. Zeytinburnu Belediyesi’nin makul düzeyde emlak vergisi toplayan ilçelerden biri olduğunu ve 5-6 yıl sonra en çok vergi toplayan ilçe olacağını sözlerine ekleyen Aydın, bahar ayında yapılan projelerle İstanbul’un en güzel sahilin Zeytinburnu Sahili olacağını belirtti.  Çok önemli. Bundan dolayı CHP meclis üyeleri ve mecliste üyesi olmayan diğer siyasi partilerden de destek alarak bu konuda hızlı bir ilerleme kaydetmek isteriz. Camii etraflarını açmak için çalışmalarımız var CHP den destek bekleriz. Fatma Süslügil ilkokulu ve Ayhan Şahenk ortaokulunu NEF iNŞAAT’a yaptırıyoruz. Maltepe Mahallemiz ve sahile yapılan binalardan 5/6 yıl içinde ciddi vergiler bekliyoruz diyen başkan Aydın Zeytinburnu gelecekte İstanbul’un en iyi ilçesi olacak” dedi.

İlçede yapılan imar faliyetlerinin belediyeye gelir olarak aktarıldığını ve Zeytinburnuna hizmet olarak döndüğünü sözlerine ekleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, herşeyin dört dörtlük olmadığını ama çalışmalarla ilçe sorunlarını minimize etmeye çalıştıklarını ifade etti. İBB ve ilçe belediyesinin el ele verip ivme arttırarak kentsel dönüşüm konusunda çalışmaları artırarak devam edeceğini, Cumhuriyet Halk Partili üyelerden de destek beklediklerini, ilçe sınırlarını büyütemeyeceklerine göre büyük bazda bina birleştirmeleriyle alanların açılacağını, trafik, otopark gibi sorunları minimize edebileceklerini söyledi. “Siyaseti bir yana bırakalım, bir araya gelelim, beraber yürüyelim ve yapılacak güzel işlerin haklı gururunu birlikte yaşayalım” diyerek konuşmasını bitiren Murat Aydın, çürük binaları yıkıp yeniden aynı insanların kullanımına vermek istediklerini, zorunlu yol ve okul yapımı gibi durumlarda kamulaştırmaya gidebileceklerini söyleyerek, “Gelin birlik olalım, bu konuda sınıfta kalmayalım, vebal almayalım” dedi.

Binaları birleşerek altlarına otopark yapılacak şekilde dizayn etmedikleri sürece trafik sorununu çözemeyeceklerini, kaynak olarakta sahil ve Maltepe mahallesinin deki projelerden elde edilen sponsorluk ve vergi gelirleriyle bunu revüze edebileceklerini söyledi. Otopark, kütüphane, yüzme havuzu, buz pisti gibi yatırımları böyle yaptıklarını söyledi. 200 milyonluk yatırımı da İBB’ye yaptıracaklarını sözlerine ekledi. Metro, metrobüs, tramvay ve marmaray gibi ulaşım imkanlarıyla ilçelerinin konforlu ve yaşam kalitesinin olduğu bir yer olduğunu sözlerine ekledi. Terör ve darbe girişimi olaylarına rağmen 2017 de büyüme sayısının yüzde 3 arttığını, istikrar devamında da ciddi yatırımların devam edeceğini söyledi. Aydın, “Cenneti vaad etmedik ama güzel bir Zeytinburnu için hizmet etmek görevimiz” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan