• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Topbaş, Seçmeni Arayarak Referandumu Anlattı

Başkan Topbaş, seçmeni arayarak referandumu anlattıİSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnulu gençlerle bir araya geldikten sonra SKM'de seçmenleri arayarak referandumu anlattı.

03 Nisan 2017 Pazartesi 20:05

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında hayatlarında ilk defa oy kullanacak ve Referandumun getireceği yeniliklerle milletvekili olma hakkı kazanacak olan 18 yaşındaki Zeytinburnulu gençlerle bir araya geldi. AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Başkan Kadir Topbaş'a Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte ilçede görev alan STK temsilcileri eşlik etti. Zeytinburnu Kültür ve sanat Merkezinde düzenlenen program kapsamında 18 yaşına giren gençlere referandum da 'Evet' çıkması durumunda kazanacakları haklar ve referandum un ülkenin geleceği açısından önemi anlatıldı.Başkan Kadir Topbaş, SKM'de seçmeni arayarak referandum u anlattı

18 yaşındaki gençlerle buluştuğu programın devamında Başkan Kadir Topbaş ve beraberindeki heyete ilçe Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. SKM ekiplerinin kurduğu referandum çağrı merkezini gezdiği sırada bilgi almak için arayan vatandaşın telefonunu Başkan Kadir Topbaş açtı. Başkan Kadir Topbaş, arayan vatandaşa bizzat cevap vererek, referandum un getireceği yenilikleri ve ülkenin geleceği için önemini anlattı. Telefonun diğer ucundaki seçmen ise 'Kararımız Net, Cevabımız Evet' diyerek karşılık vermesi renkli görüntüler oluşturdu.

"15 yaş civarı 2 milyon ağaç dikmişiz"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sahillerde ciddi bir ağaçlandırma olduğunu ifade ederek, "Geçen gün ilgili daire başkanına sordum, ne kadar ağaç diktik, sadece büyük ağaçlar küçükleri saymıyorum. 15 yaş civarı 2 milyon ağaç dikmişiz. 500 bini çiçek açan ağaçlar. Şunu istedik sadece parklarda çiçeklerin açması değil, bunun yanı sıra mevsimler olarak ardışık olarak çiçek açan ağaçlar olsun İstanbul'da. Bunu da başarıyoruz. Sahilde Japon kirazı olarak bahsedilen Sakura ağaçları diktik. Ihlamurlar dikiyoruz, hatmi çiçekli ağaçları dikiyoruz. Çeşit çeşit ağaçlar. Her şehrin bir kokusu vardır İstanbul'un kokusu ıhlamurlar olsun dedik. Bol ıhlamur dikelim ıhlamur mevsiminde İstanbul ıhlamur koksun. Akasya dikelim akasya mevsiminde akasyalar koksun. Şu söylenmekte bir şehirde estetik varsa, çiçekler açıyorsa o şehirdeki insanlar daha mutlu oluyorlar. Bu bilimsel tespit" dedi.

"Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri 21 yaşında İstanbul'u fethetti"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "18 yaş konusuna geliniyor. Aslında 18-25 yaş aralığı demektir. Sayın Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri 21 yaşında İstanbul'u fethetti diye. Çok iyi donanımlı yetişmiş, böyle gençler de yetişebilir. Sadece parlamento değil bu seçilmek. Muhtarlık seçimi ya da muhtarlık azaları var, heyeti var, heyet seçiliyor veya belediye başkanı, meclis üyeleri var. Düşünün, Zeytinburnu Belediyesi'nde 18 yaşında 19 yaşında seçilmiş meclis üyelerinden olan bir grup, bir kişi veya kişiler gençlerle ilgili komisyonun başında olsalar ve Zeytinburnu'nda ki gençlerle ilgili irtibat kursalar, kötü alışkanlıklar edinmemeleri, spora yönelmeleri sağlayacak, ailelerde bu bölgede çocukları olduğu için arkadaşlarını tanıyan insanlar olarak yönlendirseler yanlış mı olur? Doğru olur değil mi? Şimdi gidip de kalkıp sadece parlamentoya dayayıp kafaları karıştırmak niye? Bu bütün seçilme alanlarıyla ilgili demektir" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ


Başkan Topbaş, Seçmeni Arayarak Referandumu Anlattı


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu’nda İlçe Başkanlığı Bahattin Ünver önderliğinde ilçe teşkilatı, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Milletvekilleriyle adeta referandum seferberliği yürüttü. Şafak vaktinde başlayan çalışmalar gece yarılarına kadar sürdürüldü. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, ziyaret edilmedik STK, esnaf, kurum, kuruluş bırakılmadı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan