• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Mustafa Ataş’tan Sandık Başkanlarına son uyarı

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı 16 Nisan 2017 Referandumunda seçim sandığında görev yapacak yüzlerce sandık başkanını İBB Çırpıcı 1453 Sosyal Tesislerinde motivasyon yemeğinde bir araya getirdi. Yemekte konuşan Genel Başkan Yrd. Mustafa Ataş 16 Nisan 15 Temmuz'un rövanşıdır dedi

03 Nisan 2017 Pazartesi 09:47

İlçe Başkanı Bahattin Ünver seçim sandıkta kazanılır dedi Referandum kararı alındığı günden bu yana işlerini bir kenara bırakan Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver ve yönetimi binlerce ev ziyareti yaparak seçmene neden evet demeleri gerektiği konusunda bilgi sahibi yaptılar.

Referanduma 2 hafta kala yüzlerce sandık başkanı ile motivasyon yemeğinde bir araya gelen Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver yaptığı açılış konuşması ile seçim sandıkta kazanılır sözü gereği bütün sandık başkanlarının referandum günü bilinçli hareket etmesi adına İstanbul il baş kanlığı ve genel merkezimizin talimatları doğrultusunda sandık başkanlarımızı ciddi bir eğitim sürecinden geçirdik. Bizim sandık başkanlarımızın diğer partilerin üst düzey yöneticilerinden daha çok sandık başında ne yapacaklarını bilecek duruma geldiler.

''SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM''

Belediye başkanımız Murat Aydın ve genel başkan yardımcımız sayın Mustafa Ataş’ın konuşmalarını dinlemek üzere ben sözümü kısa kesiyorum diyerek konuşmasını tamamladı. Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın Cumhurbaşkanı Hükümet sistemi halk odaklıdır evet çıkarsa siyasiler daha çok halk odaklı çalışmak zorunda. Beni halk seçtiği için yaptığım çalışmaları halk odaklı yapıyorum. Beni Meclis üyeleri seçseydi onları memnun etmek için bir çalışmanın içinde olabilirdim. Aynı şey bu sistemde de geçerli. Halk Cumhurbaşkanını seçeceği için cumhurbaşkanı da halk odaklı çalışmak zorunda dedi. Ak Parti Genel başkan yardımcısı Mustafa Ataş “16 Nisan sıradan bir gün değil. Bu gün referandum için sandık başına gideceğiz. İnşallah hep beraber evet’in sandıkları doldurması için çalışacağız. Evet referandum günü sandık başkanlarımızın sandıklarına sahip çıkması yanında seçmeni sandık başına gelmeden önce ziyaret etmesi ve kafasına takılan soruların cevabını vermesi adına çalışması gerektiğini zaten buradaki herkes biliyor. Lütfen herkes son ana kadar canla başla elinden geleni yapsın. 16 Nisan’da referandum çıkmazsa işimiz zorlaşacak. Bakmayın hayır cephesinin Ak Parti seçmenini rehavete kaptırmak için evet de çıksa hayır da çıksa bir şey değişmeyecek zaten 2019’a kadar herkes görevinin başında dediklerine. Allah korusun hayır çıkarsa onların 17 Nisan’da ne diyeceklerini herkes gibi sizde tahin ediyorsunuz. 7 Haziran gibi bir üzüntü yaşamamak için lütfen elinizden geleni yapınız” dedi

"MUHALEFET YALAN SOYLUYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "Muhalefet partisi Türkiye'de kendine yakışanı yapıyor. Başkan diyecek bir şey bulamıyorum. Biz millete doğruları anlatmaya çalışırken ana muhalefet partisis algı oluşturmak için mesliteki çirkinliklerini alanlarda milletimiz üzerine yapıyor. Mecliste gerek komisyon görüşmelerinde, sadece oyalama taktiği izlemeye çalıştılar. Komisyondan geçtikten sonra genel kurul safhasında meclisin rehabetine yakışmayacak çalışmalar yaptılar. Bacak ısırdılar, kendilerini kelepçelediler. Muhalefet yalan söylüyor, yapılan hizmetleri baltalamaya çalışıyor. Meclisteki çalışmaların hepsini geciktirmeye çalışıyorlar. Biz siyasiler toplumun önünde olan insanlarız. Bizim her hareketimize, sözümüze dikkat etmemiz lazım. Siyasetçi dürüst olmalı, yalan söylememeli. Biz 14,5 yıldır iktidardayız. Kurucu Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman halkın önünde olmuştur. Milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyor. Bu nedenle zerre bir güvensizlik yoktur. AK Parti 4. Dönemdir tek başına İktidar olan bir partidir. Biz bu güne kadarki tüm siyasi çalışmalarımızda hiçbir ayrım gözetmedik. İnsanları ötekileştirmedik. İnsanların fikirlerini önemsedik. Biz aynı gemide yolculuk yapan, tek bayrak için mücadele eden bir siyasi partiyiz. Ayrıştırılmış unsurların hepsini birleştirmek istedik. Millete söyleyecekleri bir şey olmayanlar yalan yanlış ifadelerle akılları karıştırmaya çalışıyorlar" dedi.

"BU SİSTEMDE CUMHURBAŞKANI'NIN SORUMLULUĞU YOK"

AK Partili Mustafa Ataş, "Biz Ankara'da kampanyamızın startını 25 Şubat'ta verdik. Daha sonra tüm teşkilatlarımızla alanlara indik. Sadece doğruları anlatmaya çalışıyoruz. Kılıçdaroğlu bir radyo programında suçüstü yakalandı. Sistemimizin zaten İstediği bu. Çift başlılık olmasın istiyoruz. Çünkü Türkiye bu yüzden çok çekti. Çok kan kaybetti. Hizmetlerin yapılmasının önüne engel olunmaya çalışıldı. İstikrarlı bir dönem başlasın istiyoruz. Türkiye geleceğe daha kararlı baksın İstiyoruz. Sadece milletine hesap veren, dış odaklara bağlı kalmayan, vesayetlere bakmayan bir iktidar istiyoruz. Türkiye bu yeni sisteme hazırdır. Şu andaki Cumhurbaşkanı'nın hiçbir sorumluluğu yok. Sınırsız yetkileri var. Her vatandaşımız açsın şu anki anayasada Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini okusun. Biz bunu yeni teklifimizde kısıtlıyoruz. Bu güne kadar 12 Cumhurbaşkanı oldu. Hangisi sorgulandı? Bu ülkede ağzına silah dayanarak siyasetten çektirilen Cumhurbaşkanı adayları biliyoruz"

"CHP 67 YILDIR İKTİDAR YÜZÜ GÖRMEDİ"

Türk siyasetindeki koalisyon dönemlerini anlatan Mustafa Ataş, "CHP 1950'den beri tek başına iktidar olmayı yakalayamadı. 67 yıldır CHP iktidar yüzü göremedi. Zaman zaman koalisyon süreçlerine girdiler. Milletin iradesinin tecelli ettiği bir tabloyla karşı karşıya kalamadılar. Vesayet sistemleriyle, anayasa maddeleriyle gizli bir iktidar oluşturulmuş. Biz buna vesayet odakları diyoruz. 10 yılda bir bu ülkede darbeler yapıldı, muhtıralar verildi. 1980 ihtilali böyle geldi, 28 Şubat böyle geldi, Erbakan'ı istifaya zorladılar. Bunlar insanlara hikaye gibi geliyor ama bu gerçekleri bu ülke yaşadı. Biz de siyasi iradenin hakim olmadığı dönemleri bitirecek bir süreç istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle çift başlılık son bulsun, milletin iradesiyle bu sistem sona ersin. 14 yıl içerisindeki gelişme eskileri unutturdu" dedi.

"TÜRKİYE'NİN SÖZ SAHİBİ OLMASINI İSTEMİYORLAR"

AK Partili Ataş, "94 yıl geçti. 94 yıl içerisinde 65 hükümetin 34'ünün ömrü 1 yıldan az. 13 tanesinin ömrü de 1 yıl ile iki yıl içerisinde değişiyor. 65 hükümetin 47 tanesinin ömrü bu kadar ediyor. Bizim ülkemizde 94 yılda 65 hükümet kuruldu. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir pozisyon yok. En büyük atılımlar AK Parti döneminde yaşandı. Ekonomide, ulaşımında, dış politikada, milli savunmada, her alanda Türkiye milli hizmetlerle tanışmış oldu. 1960 ihtilali neden yapıldı? Millet bunların hepsini biliyor. Stratejik konuma sahip TürkİyeYıin söz sahibi olması İstenmiyor" dedi.

'GEZİ KAFALILAR VE GEZİ EYLEMLERİ'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Avrupa kalkınan bir Türkiye istemiyor. Bütün ülkeler ekonomik krizle karşı karşıyayken Türkiye'ye hiçbir şey olmadı. 3. Boğaz Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli hizmete girdi. Bunlar dünya çapındaki projeler. Avrupa ülkelerinin çıldırmasının nedeni bu. 3. Havalimanı da 2018'de açılacak. Gezi eylemlerinde ne yapıldı? İnşaatlar dursun istendi. IMF'ye borcu olmayan bir Türkiye istemiyorlar. Şimdi ekonomik bağımsızlığını sağlayan bir Türkiye istemiyorlar. 220 milyonluk yolcu kapasiteli bir havalimanı istemiyorlar. Gezi olaylarında insanlara tazyikli su sıkanlar kimlerdi? O flu görüntüler çok daha netleşti. FETÖ'sü, DAEŞ'I, PKK'sı hayır cephesinde yer alıyor. Bunlar hayır diyorsa, ben bunun eleştirisini yapamayacak mıyım? O terör örgütlerine destek veren gazeteciler Almanya'da vatan hainliği yapmıyorlar mı? Biz bunlara vatan haini demeyecek miyiz? Biz bunları milletimize anlatmayacak mıyız?" diye konuştu.

"DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI..."

Mustafa Ataş, darbe girişiminin başarılı olması durumunda yaşanacakları anlatarak, "Hayırcıların hepsi terörist değil, ama teröristlerin hepsi hayırcı. 15 Temmuz Darbe Girişimi'ni yapanlar bugün hangi cephediler? O darbe girişimi gerçekleşmiş olsaydı hain terör örgütleri tarafından işgal edilecekti. Neden strateji değiştirdik? Artık mücadelemizi bulundukları yerde yapacağız. Fırat Kalkanı Operasyonu bunun için yapılmadı mı? FETÖ, DAEŞ, PKK hepsi Türkiye'yi işgal etmek için hazır bekliyor. Eğer 15 Temmuz gerçek olsaydı Suriye'den girip Türkiye'yi işgal edeceklerdi. Sen teröristlere kucak açacaksın ama Bakanımızı ülkene almayacaksın. Hayırcıların hepsine destek veriyorlar, Bakanımıza diplomasiye yakışmayacak bir muamele yapıyorlar. Dost olup olmadıklarını net bir şekilde ortaya koydular. Geçmişte düzenlemiş oldukları haçlı ordularıyla bu coğrafyadan Türk milletini yok etmeye çalıştılar. 11 tane seçim geçirdik. Demokratik yöntemlerle AK Parti'nin bileğini bükemediler"

"SİYASİ KOMPLOLARI VESAYET ODAKLARI YAPTI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş son olarak şunları söyledi, "14 yıl boyunca demokratik olmayan yollarla bizi yıkmaya çalıştılar. 2008'de AK Parti'ye kapatma davası açıldı. Gazete küpürlerini delil olarak gösterdiler. 2013 yılında Gezi olaylarını ortaya çıkardılar. 2013 yılında hükümet üzerinden bir operasyon yapmaya çalıştılar. E-muhtırayı kim verdi? Gezi olaylarını kim planladı? Kurumların içerisindeki vesayet odakları planladı. 17-25 Aralık'ı kim planladı? Yargının ieçrisindeki vesayet odakları. 7 Haziran'da kim planı kurdu? Siz demokratik yöntemlerle iktidar olamazsınız dediler. Selahattin Demirtaş'ın eline saz verip televizyon televizyon dolaştırmadılar mı? İstanbul'da, Etiler'de, Nişantaşı'nda HDP'ye oy çıkmadı mı? Kim verdi bu desteği? CHP'nin entelektüel kesimleri. Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapılmaya çalışıyor. Neden bunlar yapılıyor? AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı? Türkiye'de ilkleri AK Parti hükümetiyle gördük" dedi Konuşmalar ve Yemeğin ardından hatıra fotoğraflarının çekimi ile program sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan