• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘Türkiye Cumhuriyeti AKP-MHP ittifakıyla çökertmek isteniyor’

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Şubat ayı örgüt toplantısı “Referandum ve Sandık” konulu yapıldı. İlçe Başkanı Metin Doğan, 18 Şubat 2017 tarihinde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ında katılımı ile Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde yapılacak olan görkemli bir gece ile Referandumda HAYIR Kampanyasının startını vereceğiz dedi.

08 Şubat 2017 Çarşamba 08:34

CHP Zeytinburnu ilçe şubat ayı örgüt toplantısı CHP PM üyesi Tuğba Ütebay ve CHP il başkan yardımcısı Özgür Aydın’ın da katılımı ile 06 şubat 2017 salı günü ilçe merkezinde yapıldı. 

İlçe Başkanı Metin Doğan’ın konuşmasında, Diktatörlüğe tek adamlığa referandumda Hayır diyerek başladı. Doğan sözlerini şöyle sürdürdü
100 Yıllık Parlementer Sistem, 100 Yıllık Cumhuriyet, 100 Yıllık bir hafıza birikim ve deneyim, Bölgemiz de özellikle bütün Müslüman ülkeler arasında parlayan bir yıldız gibi  Çok yukarılarda olmamızın ana nedeni; Bilimde, fende, ekonomide, sosyal yaşamda Müslüman ülkeler arasında fersah fersah öndeysek bu Parlamenter Demokrasi sayesindedir. Eğer Türkiye’mize bütün Müslüman Ülkelerin halkları irtica ediyorlarsa, sığınıyorlarsa, Türkiye’miz güvenilir bir liman haline gelmişse , bunun nedeni Parlamenter Demokrasi ve Cumhuriyet Rejimidir. İşte bu referandum bütün bu birikimlere ve kazanımlara açılmış bir savaşın ve tehdittin ilanıdır. Osmanlı’nın çöküşü, emperyalizmin işgali karşısında 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal, Amasya, Sivas ve Erzurum Kongreleri sonrası 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu gerçekleştirdiler.

Ve Kurtuluş Savaşı Türkiye Büyük Millet Meclis’i tarafından yönetildi. 30 Ağustos Büyük Taarruz ’un bitişi , 9 Eylül düşmanın İzmir’den gönderilişi bütün bu süreci 15 Temmuz’da Fetöcü çetelerce dışarıdan bombalanarak yok edilmeye çalışılan ve bugünde AKP ve MHP ittifakıyla içeriden çökertmek istenen Türkiye Büyük Millet Meclisi yönetmiş ve yönlendirmiştir. Bu süreçte ve bu zor koşullarda dahi Mustafa Kemal Atatürk Tek Adam yetkisini istememiş ve talep etmemiştir.  Bugün önümüze konulan bu referandumla bir rejim değişikliği talebiyle karşı karşıyayız. Onun içindir ki; bizim mücadelemiz siyaseti aşan siyasi partiler arasındaki rekabetten azade namus, vatan ve bayrak savunmasıdır , kısaca Türkiye savunmasıdır. Ümmet devleti hayallerine karşı Milli Devleti savunma mücadelesidir. Ümmet devleti hilafet ve saltanat üçgenine sinsice gizlenmiş başkanlık adı altında yıkıcı saldırıyı yine milletimizle birlikte örgütlenerek geri püskürtmeliyiz. Tek Adam bütün yetkileri bir kişide toplama , her şey bir kişinin karar vermesi çağımız yönetim anlayışıyla uyumlu değildir. İnsanlığın tekâmülü, bilimin ilerleyişi, çağımızın değerleri ile örtüşmez. Bununda ötesinde hatta dinimizde Tek Adamlığı, tek otoriteyi, tek karar vericiliği reddeder. Teklik Yaradan’a yani Allah’a mahsustur. Dinimiz şurayı ve istişareyi öngörür. Tıpkı Fethullah Gülen örneğinde olduğu gibi Tek Adam olma talebi kimden ve nereden gelirse gelsin reddetmeliyiz, karşı durmalıyız.
Bu referandumda bizden istenen nedir?

Bu Ülkenin hayrı için ne istediğinizde yapamadınız? Hangi yetkiniz eksikti? Çarşı sizin, dükkan sizin. Başbakan senin emrinde, Bakanlar senin emrinde , üniversiteler senin emrinde , iş dünyası senin emrinde ,medya senin emrinde , sporcular senin emrinde , sanatçılar senin emrinde !! Ülkede senin bilgin olmadan kuş uçmuyor. Daha istediğin nedir ki Türkiye’mizden !! Değerli arkadaşlar kapımızı son kez çalıyorlar  Bizden Gazi Meclis’i , Bizden Cumhuriyeti , Bizden Vatan ‘ı ,  Bizden Mustafa Kemal ATATÜRK’ü teslim etmemizi ve tarihe gömmemizi istiyorlar. Ve tarihte son kez çığlık atarak bizi göreve çağırıyor. Ve tarih son kez bize diyorki :  Bağır bağır bağırıyorum !  Güzel ve aydınlık bir gelecek için sizleri göreve çağırıyorum ! CHP’nin genç , kadın , erkek yani namus bekçileri derinden ve tarihten gelen bu sese kulak vereceğiz. Beynimizle , bilgimizle , emeğimizle , özverili çalışmalarımızla , dökeceğimiz her damla terimizle ülkemizin geleceğini koruyacağız ve kurtaracağız. Biz teslim olmayacağız , ülkemizi teslim etmeyeceğiz ! dedi.

Örgüt toplantısında, CHP Örgüt Üyeleri Seyfi Taşkın,Şenol Görele,Eyüp Cankurtaran,Özgür Ölçer,Eda Dere,CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Reyhan Taslak,CHP İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Tayfun Zorlu,CHP eski İl Başkan Yardımcısı Güven Karataş ve CHP Milletvekili adayı Hülya Güntaş söz alarak referandum konusunda örgüt olarak neler yapılması,çalışmalar esnasında vatandaşa hayır oyu vermesi için nelerin nasıl anlatılması gerektiği konusunda düşüncelerini paylaşırlarken CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Aydın ise CHP İl Başkanlığı olarak yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı

CHP İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Gönül Kaya,CHP İstanbul Kadın Kolları eski İl Başkan Yardımcısı Solmaz Sarıtaş,CHP Zeytinburnu eski İlçe Başkanı Mustafa Fazlıoğlu,CHP Zeytinburnu İlçe Sekreteri İsmail Terzi,CHP İlçe Başkan Yardımcıları Asım Güven,Şaban Şentürk,Barbaros Doğruel,Kemal Çinak,Hasan Ali Hayıroğlu,Bülent Kara,Suna Atma,Gülnür Kodaş ve Selim Arslan, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri,Osman Genç,Hüseyin Üsküdar,Selamettin Yeniyol,Cengiz Pektaş,CHP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolu Başkanı Reyhan Taslak İvdik,CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek, CHP Zeytinburnu İlçe Örgüt Üyeleri Eyüp Cankurtaran,İbrahim Bilir ,Hakan Vardar,Banu Gazi,Sadık Avcı,Halis Canpolat,Yusuf İvdik, Hacer Arı ,Murteza Utan,İzzet İvdik,Erdoğan Sağ,Haydar Yalçın, Yücel Morgül, Ali Rıza Hıldır,Ali Rıza Baştuğ, Fatih Kuru,Sümbül Bilgin,Aysel Metin,Cüneyt Çetin katılanlar arasında idiler…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu’nda İlçe Başkanlığı Bahattin Ünver önderliğinde ilçe teşkilatı, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Milletvekilleriyle adeta referandum seferberliği yürüttü. Şafak vaktinde başlayan çalışmalar gece yarılarına kadar sürdürüldü. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, ziyaret edilmedik STK, esnaf, kurum, kuruluş bırakılmadı.

 • BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  CHP İlçe BaşkanI Metin Doğan’ın önderliğinde, Milletvekilleri, Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, Mahalle Başkanları Zeytinburnu’nun karşı karış gezerek 16 Nisan’da NİÇİN HAYIR denilmesi gerektiğini anlatı. Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak. Böyle bir sisteme evet demek mümkün değil, onun için halkımız bize büyük bir teveccüh gösteriyor ve gittiğimiz her platformda yanınızdayız HAYIR vereceğiz diyorlar dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan