Mecliste İlk olarak CHP’li meclis üyesi İlkay Biber kısa bir süre önce hayatını kaybeden eski başkan yardımcısı Av. Fahri Biçer, Genç yaşında hakkın rahmetine kavuşan Tolunay Mustafa Ergül’e Allah’tan rahmet diledi. Sağlık sorunları olan Ak Parti Meclis üyeleri Cahit Bayram ve Kadir Erbasan’a da Allah’tan sağlık diledi.

Meclis Üyesi İlkay Biber, 18 yıldır Zeytinburnu’nu siz yönetiyorsunuz. Yaşanan her facianın ardından dönün topu eski döneme atıyorsunuz. Böyle bir zihniyet olamaz. Evet, gidip savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Çocuklar süs havuzunda elektrik çarpmasından öldü bunun bir sorumlusu yok mu? Geçmiş dönem Meclis Üyeliği yapan AK Partili Meclis Üyeleri bu binalar yapılırken Belediyede birim müdürüydü ama alfa sıra gelince sorumluluk bizde.

Suçlu biziz. Suçlu biz değiliz suçlu burayı yöneten sizlersiniz. Bununda hesabın vereceksiniz. Bu belediyenin bütün belgeleri elinizde. Eğer geçmişte yanlış yapılan bir şey varsa alın bu belgeli gidin bunları yargıya verin. Bunu da yapmazsanız yine Sizler suçlusunuz. İki ay önce Cumhurbaşkanımız yaptığı bir konuşmada Şehre ihanetten bahsetti. Evet Sizlerin yaptığı ihanetten bahsetti. Dikey yapılaşmaya karşıyım dedi.

Sizler ihanet içindesiniz. En yakın olanı söylüyorum. Ambarları ticaret alanı iken imara açıp konut+ticarete çevirdiniz. Orayı da dikey yapılaşmaya açtınız. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum bu ihanetin içinde olan Zeytinburnu Belediyesi yöneticiyle ilgili gereğini yapsın.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL