Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı geleneksel Cuma sabahı kahvaltı programına 2016 Genel Seçimleri sonrası yeniden başlamıştı. 2017 Şubat ayının ilk kahvaltı programı Seyitnizam Camiinde sabah namazı sonrası yapıldı. Cemaatle birlikte sabah namazını kılan AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve beraberindeki İlçe Yöneticileri namazın ardından cemaatle birlikte sabah kahvaltısı yaptı. Başkan Ünver Cemaatle çay içti sohbet etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver Cuma Sabahı kahvaltı programlarının geleneksel hale geldiğini ve 9 yıldır yaptıklarını bunları bir seçim çalışması olarak görmediklerini, Ak Parti’de seçim çalışması diye bir çalışma yok Bizler Türkiye için 7/24 çalışıyoruz. Amacımız çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak dedi. Bundan sekiz yıl önce ilçe başkanı olduğum günlerde yol haritamızı belirlerken Cuma sabahları değişik mahallerdeki camilerde  sabah namazından sonra camii cemaati ile beraber kahvaltı yapıp  mahalle ve ülke sorunlarını konuşacağımız bir zaman oluşturduk. Bir çok çalışma yaptık ve yapıyoruz. Ama içlerinde en önemsediğim çalışma bu oldu. Bu senede Adını Peygamber efendimizin 27 göbekten torunu olan Seyit Nizam hazretlerinden alan camimizde yapma kararı aldık.  Önce Camide sabah namazı kıldık. Akabinde  hep beraber kahvaltı yaptık. Bundan sonra Seyitnizam’ın kabrinde dua edeceğiz dedi.

Başkan Ünver, Ülkemizde yıllardır akan kan ve gözyaşına son verecek olan terörle mücadelenin başarıya ulaştırılması, paralel yapı ile mücadele ve yeni anayasanın hazırlanması ve 15 yıldır yapılan icraatlarına devamı için Başkanlık sistemi artık şart olmuştur. Ülkemizin tek elden idare edilmesi gerekiyor. Bu daha hızlı kararların alınıp uygulanmasını sağlayacak. Başkanlık sisteminin ne kadar gerekli olduğu 15 Temmuz Gecesi yeniden gördük. Hainler ülkemize bu milletin tankı topu silahı ile kalleşçe saldırdılar. 250 Vatandaşımız şehit oldu. 2000 Vatandaşımızda gazi oldu. O Gece şunu gördük Komutanın başyağveri komutanı rehin alıyor. Özel kalem Amirine suikast planlıyor. Artık tüm bu kopuk sistemin yeniden yapılanması gerekiyor. Bunun için tek elden yönetim ve başkanlık sistemi şarttır. Bizler bunun fakrındayız. Zeytinburnu Teşkilatı olarak her seçim kendi rekorumuzla birlikte İstanbul rekorunu kırdık. Koyduğumuz hedefleri gerçekleştirdik. Yeni anayasa ve Başkanlık sistemi için Nisan ayında Referandum yapılacak. İnşallah Zeytinburnu’nda yeni bir rekora imza atacağız dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL