• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ünver: Referandumda Hedefimiz Türkiye Rekorunu kırmak

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Ocak ayı Danışma Meclisini yaptı. Yerel gündemli Danışma Meclisine Nisan Ayında yapılacak olan Anayasa Referandum damgasını vurdu. İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Hedefimiz Türkiye rekorun kırmak dedi.

28 Ocak 2017 Cumartesi 14:30

AK Parti Ocak ayı ilçe Danışma Meclisine, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçcu, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İlçe Yöneticileri ve Ak Teşkilat katıldı. Kürsüye ilk olarak ilçe Başkanı Ünver çıktı. Başkan Bahattin Ünver,  15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye'nin büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Darbe girişimiyle Türkiye'nin iç savaşa sürüklenmek istendiğini belirten Ünver, “Bu mücadeleyi hamdolsun ülkemiz ve milletimiz kazandı. Türkiye'de şu anda tüm terör örgütlerine karşı ciddi bir mücadele sürdürüyoruz. Tabii ki 15 Temmuz'un kahramanları var. Başta 246 şehidimiz, 2 binin üzerinde gazimiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Onların yaptıkları ilelebet unutulmayacak" dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ünver konuşmasını şöyle sürdürdü. MHP'nin de destek vermesiyle Anayasa Paketi meclisten geçti. Böylece Anayasa Referandumuyla ilgili sürece girdik. Nisan ayında muhtemel olarak bir referandum süreci başlayacak. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde liderimizi inşallah başkan olarak ülkemizin başına getirmek için bütün gayretimizi şimdiden göstermeye başlayacağız" diye konuştu.

Yeni Anayasa’da üç önemli konu olduğuna dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Türkiye’nin önünü tıkayan, kalkınmasına engel olan yürütmenin ve yasamanın birbirinden tamamen ayrılacağı bir anayasa yapmak istedik. Burada şuandaki mevcut anayasada bir hükümet sistemi olarak belirtilmemiş. Ama bu hükümet sisteminde TBMM’yi seçersen, bu milletvekillerinden hükümette çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile yasamanın ve yürütmenin birbirinden tamamen ayrıldığı bir dönem olacak.

Burada millet hem yürütmenin başındaki Cumhurbaşkanını seçecek hem de yasama görevini yerine getirecek milletvekilini seçecek. Böyle olunca yapılacak olan seçimde Cumhurbaşkanının kim olduğu, iktidarın kim olduğu belli olacak. Cumhurbaşkanı kendi kabinesini kurup yoluna devam edecek. O zaman istikrar sağlanacak.  Hızlı karar alma durumu söz konusu olacak dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın birkaç cümle ile Referandumun önemi anlattı ardından Yerelde yapılacak olan Üç büyük yatırımın müjdesi AK Teşkilat verdi.  Büyük Otopark ve Spor Kompleksi,  İBB ile ortak yürütülen Büyük Otopark ve Spor Kompleksi’yle, Zeytinburnu 16 bin 853 kişilik yeni stadyumuna kavuşuyor. Stadyumun altına yapılacak 2200 araçlık otopark ise Zeytinburnu’nun trafiğini büyük ölçüde ferahlatacak. Büyük otopark üç katlı olacak. Kompleksin içinde iki yüzme havuzu, iki hamam ve fitness, squash, uzak doğu sporlarının yapılabileceği kapalı spor salonu olacak. Stadyum ve havuzların ortasındaki alan üstü kapalı bir meydan gibi düzenlenecek. Kompleksin içinde kurulacak olan Zeytinburnu’nun en büyük kütüphanesi ve diğer sosyal ve kültürel alanlar da, Zeytinburnu’nun bu çerçevedeki ihtiyaçlarını karşılayacak.

Millet Bahçesi, Millet Bahçesi 94 bin 300 m² yeşil alanıyla Zeytinburnu’nun en büyük, İstanbul’un ise en özgün sosyal donatı alanlarından birisi olacak. Askeri lojmanlar 2017 Temmuz ayında boşalacak ve inşaat çalışmaları hemen başlayacak. İçinde gölet, tepeler, koşu ve bisiklet parkuru, simülasyon merkezi, çocuk oyun alanları, Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin bazı örnekleri bulunacak Millet Bahçesi Zeytinburnu’na değer katacak. İlçeye oksijen ve hobi kaynağı olacak Millet Bahçesi, Zeytinburnu’nun gerçek manada nefes almasını, ferahlamasını sağlayacak.

58. Bulvar ve Trafiğe Kapalı Alanın Yeniden Düzenlenmesi, 58. Bulvar’da yaşanan trafik yoğunluğu yeni düzenlemeyle ferahlayacak. Park alanlarının düzenlenmesiyle trafik iki şerit olarak akacak. Kaldırımların da modern ve rahat bir yapıya kavuşacağı düzenleme caddedeki araç yoğunluğunu ciddi manada düşürecek.  Trafiğe kapalı alan da düzenlenecek, daha ferah, düzenli ve modern bir görünüme kavuşacak. Yapılacak düzenlemeyle trafiğe kapalı alan da bu bölgenin sosyal donatı ihtiyacına cevap verecek.

Bu üç büyük çalışmanın dışında, diğer önemli çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden ve başlanacak projeler: •Merkezefendi Yüzme Havuzu •Beştelsiz Yüzme Havuzu •Tenzile Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu •Zeytinburnu Buz Pisti •Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi •Veliefendi İmam Hatip Lisesi •Fatma Süslügil İlköğretim ve Ayhan Şahenk Ortaokulu •Marmaray Üst Düzenleme Çalışması •Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Düzenlemesi •Beştelsiz Spor Sahası ve Yeraltı Otoparkı •Merkez Efendi Camii Külliyesi Ek Tesis Düzenlemesi •Panorama Çanakkale 1915 •Millet Bahçesi Camii •Kubbeli Camii •Konyalı Camii •Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti İstanbul İlçe Kongrelerinin takvimi belirlendi. Kongreler 15 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. Zeytinburnu Kongresi ise 8 Nisan Pazar günü Saat 12:00'da Abay İmamhatip Ortaokulu Spor Salonunda yapılacak

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan