• Onlar İlk Kez Tatil Yaptı
 • Zeytinburnu çarşı ve mahalle bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ünver: Referandumda Hedefimiz Türkiye Rekorunu kırmak

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Ocak ayı Danışma Meclisini yaptı. Yerel gündemli Danışma Meclisine Nisan Ayında yapılacak olan Anayasa Referandum damgasını vurdu. İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Hedefimiz Türkiye rekorun kırmak dedi.

28 Ocak 2017 Cumartesi 14:30

AK Parti Ocak ayı ilçe Danışma Meclisine, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçcu, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İlçe Yöneticileri ve Ak Teşkilat katıldı. Kürsüye ilk olarak ilçe Başkanı Ünver çıktı. Başkan Bahattin Ünver,  15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye'nin büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Darbe girişimiyle Türkiye'nin iç savaşa sürüklenmek istendiğini belirten Ünver, “Bu mücadeleyi hamdolsun ülkemiz ve milletimiz kazandı. Türkiye'de şu anda tüm terör örgütlerine karşı ciddi bir mücadele sürdürüyoruz. Tabii ki 15 Temmuz'un kahramanları var. Başta 246 şehidimiz, 2 binin üzerinde gazimiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Onların yaptıkları ilelebet unutulmayacak" dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ünver konuşmasını şöyle sürdürdü. MHP'nin de destek vermesiyle Anayasa Paketi meclisten geçti. Böylece Anayasa Referandumuyla ilgili sürece girdik. Nisan ayında muhtemel olarak bir referandum süreci başlayacak. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde liderimizi inşallah başkan olarak ülkemizin başına getirmek için bütün gayretimizi şimdiden göstermeye başlayacağız" diye konuştu.

Yeni Anayasa’da üç önemli konu olduğuna dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Türkiye’nin önünü tıkayan, kalkınmasına engel olan yürütmenin ve yasamanın birbirinden tamamen ayrılacağı bir anayasa yapmak istedik. Burada şuandaki mevcut anayasada bir hükümet sistemi olarak belirtilmemiş. Ama bu hükümet sisteminde TBMM’yi seçersen, bu milletvekillerinden hükümette çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile yasamanın ve yürütmenin birbirinden tamamen ayrıldığı bir dönem olacak.

Burada millet hem yürütmenin başındaki Cumhurbaşkanını seçecek hem de yasama görevini yerine getirecek milletvekilini seçecek. Böyle olunca yapılacak olan seçimde Cumhurbaşkanının kim olduğu, iktidarın kim olduğu belli olacak. Cumhurbaşkanı kendi kabinesini kurup yoluna devam edecek. O zaman istikrar sağlanacak.  Hızlı karar alma durumu söz konusu olacak dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın birkaç cümle ile Referandumun önemi anlattı ardından Yerelde yapılacak olan Üç büyük yatırımın müjdesi AK Teşkilat verdi.  Büyük Otopark ve Spor Kompleksi,  İBB ile ortak yürütülen Büyük Otopark ve Spor Kompleksi’yle, Zeytinburnu 16 bin 853 kişilik yeni stadyumuna kavuşuyor. Stadyumun altına yapılacak 2200 araçlık otopark ise Zeytinburnu’nun trafiğini büyük ölçüde ferahlatacak. Büyük otopark üç katlı olacak. Kompleksin içinde iki yüzme havuzu, iki hamam ve fitness, squash, uzak doğu sporlarının yapılabileceği kapalı spor salonu olacak. Stadyum ve havuzların ortasındaki alan üstü kapalı bir meydan gibi düzenlenecek. Kompleksin içinde kurulacak olan Zeytinburnu’nun en büyük kütüphanesi ve diğer sosyal ve kültürel alanlar da, Zeytinburnu’nun bu çerçevedeki ihtiyaçlarını karşılayacak.

Millet Bahçesi, Millet Bahçesi 94 bin 300 m² yeşil alanıyla Zeytinburnu’nun en büyük, İstanbul’un ise en özgün sosyal donatı alanlarından birisi olacak. Askeri lojmanlar 2017 Temmuz ayında boşalacak ve inşaat çalışmaları hemen başlayacak. İçinde gölet, tepeler, koşu ve bisiklet parkuru, simülasyon merkezi, çocuk oyun alanları, Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin bazı örnekleri bulunacak Millet Bahçesi Zeytinburnu’na değer katacak. İlçeye oksijen ve hobi kaynağı olacak Millet Bahçesi, Zeytinburnu’nun gerçek manada nefes almasını, ferahlamasını sağlayacak.

58. Bulvar ve Trafiğe Kapalı Alanın Yeniden Düzenlenmesi, 58. Bulvar’da yaşanan trafik yoğunluğu yeni düzenlemeyle ferahlayacak. Park alanlarının düzenlenmesiyle trafik iki şerit olarak akacak. Kaldırımların da modern ve rahat bir yapıya kavuşacağı düzenleme caddedeki araç yoğunluğunu ciddi manada düşürecek.  Trafiğe kapalı alan da düzenlenecek, daha ferah, düzenli ve modern bir görünüme kavuşacak. Yapılacak düzenlemeyle trafiğe kapalı alan da bu bölgenin sosyal donatı ihtiyacına cevap verecek.

Bu üç büyük çalışmanın dışında, diğer önemli çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden ve başlanacak projeler: •Merkezefendi Yüzme Havuzu •Beştelsiz Yüzme Havuzu •Tenzile Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu •Zeytinburnu Buz Pisti •Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi •Veliefendi İmam Hatip Lisesi •Fatma Süslügil İlköğretim ve Ayhan Şahenk Ortaokulu •Marmaray Üst Düzenleme Çalışması •Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Düzenlemesi •Beştelsiz Spor Sahası ve Yeraltı Otoparkı •Merkez Efendi Camii Külliyesi Ek Tesis Düzenlemesi •Panorama Çanakkale 1915 •Millet Bahçesi Camii •Kubbeli Camii •Konyalı Camii •Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

 • CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

 • AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Kurban Bayramında duygusal anlar yaşandı. 9 Yıldır ilçe başkanlığını başarılı bir şeklide yürüten Başkan Bahattin Ünver için son Bayramlaşma programıydı. Başkan Ünver 19 Bayramdır gelin dedik koşun geldiniz hakkınızı helal edin. Hep birlikte siyasette tarih yazdık dedi.

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.5%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan