AK Parti Ocak ayı ilçe Danışma Meclisine, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçcu, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İlçe Yöneticileri ve Ak Teşkilat katıldı. Kürsüye ilk olarak ilçe Başkanı Ünver çıktı. Başkan Bahattin Ünver,  15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye'nin büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Darbe girişimiyle Türkiye'nin iç savaşa sürüklenmek istendiğini belirten Ünver, “Bu mücadeleyi hamdolsun ülkemiz ve milletimiz kazandı. Türkiye'de şu anda tüm terör örgütlerine karşı ciddi bir mücadele sürdürüyoruz. Tabii ki 15 Temmuz'un kahramanları var. Başta 246 şehidimiz, 2 binin üzerinde gazimiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Onların yaptıkları ilelebet unutulmayacak" dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ünver konuşmasını şöyle sürdürdü. MHP'nin de destek vermesiyle Anayasa Paketi meclisten geçti. Böylece Anayasa Referandumuyla ilgili sürece girdik. Nisan ayında muhtemel olarak bir referandum süreci başlayacak. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde liderimizi inşallah başkan olarak ülkemizin başına getirmek için bütün gayretimizi şimdiden göstermeye başlayacağız" diye konuştu.

Yeni Anayasa’da üç önemli konu olduğuna dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Türkiye’nin önünü tıkayan, kalkınmasına engel olan yürütmenin ve yasamanın birbirinden tamamen ayrılacağı bir anayasa yapmak istedik. Burada şuandaki mevcut anayasada bir hükümet sistemi olarak belirtilmemiş. Ama bu hükümet sisteminde TBMM’yi seçersen, bu milletvekillerinden hükümette çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile yasamanın ve yürütmenin birbirinden tamamen ayrıldığı bir dönem olacak.

Burada millet hem yürütmenin başındaki Cumhurbaşkanını seçecek hem de yasama görevini yerine getirecek milletvekilini seçecek. Böyle olunca yapılacak olan seçimde Cumhurbaşkanının kim olduğu, iktidarın kim olduğu belli olacak. Cumhurbaşkanı kendi kabinesini kurup yoluna devam edecek. O zaman istikrar sağlanacak.  Hızlı karar alma durumu söz konusu olacak dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın birkaç cümle ile Referandumun önemi anlattı ardından Yerelde yapılacak olan Üç büyük yatırımın müjdesi AK Teşkilat verdi.  Büyük Otopark ve Spor Kompleksi,  İBB ile ortak yürütülen Büyük Otopark ve Spor Kompleksi’yle, Zeytinburnu 16 bin 853 kişilik yeni stadyumuna kavuşuyor. Stadyumun altına yapılacak 2200 araçlık otopark ise Zeytinburnu’nun trafiğini büyük ölçüde ferahlatacak. Büyük otopark üç katlı olacak. Kompleksin içinde iki yüzme havuzu, iki hamam ve fitness, squash, uzak doğu sporlarının yapılabileceği kapalı spor salonu olacak. Stadyum ve havuzların ortasındaki alan üstü kapalı bir meydan gibi düzenlenecek. Kompleksin içinde kurulacak olan Zeytinburnu’nun en büyük kütüphanesi ve diğer sosyal ve kültürel alanlar da, Zeytinburnu’nun bu çerçevedeki ihtiyaçlarını karşılayacak.

Millet Bahçesi, Millet Bahçesi 94 bin 300 m² yeşil alanıyla Zeytinburnu’nun en büyük, İstanbul’un ise en özgün sosyal donatı alanlarından birisi olacak. Askeri lojmanlar 2017 Temmuz ayında boşalacak ve inşaat çalışmaları hemen başlayacak. İçinde gölet, tepeler, koşu ve bisiklet parkuru, simülasyon merkezi, çocuk oyun alanları, Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin bazı örnekleri bulunacak Millet Bahçesi Zeytinburnu’na değer katacak. İlçeye oksijen ve hobi kaynağı olacak Millet Bahçesi, Zeytinburnu’nun gerçek manada nefes almasını, ferahlamasını sağlayacak.

58. Bulvar ve Trafiğe Kapalı Alanın Yeniden Düzenlenmesi, 58. Bulvar’da yaşanan trafik yoğunluğu yeni düzenlemeyle ferahlayacak. Park alanlarının düzenlenmesiyle trafik iki şerit olarak akacak. Kaldırımların da modern ve rahat bir yapıya kavuşacağı düzenleme caddedeki araç yoğunluğunu ciddi manada düşürecek.  Trafiğe kapalı alan da düzenlenecek, daha ferah, düzenli ve modern bir görünüme kavuşacak. Yapılacak düzenlemeyle trafiğe kapalı alan da bu bölgenin sosyal donatı ihtiyacına cevap verecek.

Bu üç büyük çalışmanın dışında, diğer önemli çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden ve başlanacak projeler: •Merkezefendi Yüzme Havuzu •Beştelsiz Yüzme Havuzu •Tenzile Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu •Zeytinburnu Buz Pisti •Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi •Veliefendi İmam Hatip Lisesi •Fatma Süslügil İlköğretim ve Ayhan Şahenk Ortaokulu •Marmaray Üst Düzenleme Çalışması •Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Düzenlemesi •Beştelsiz Spor Sahası ve Yeraltı Otoparkı •Merkez Efendi Camii Külliyesi Ek Tesis Düzenlemesi •Panorama Çanakkale 1915 •Millet Bahçesi Camii •Kubbeli Camii •Konyalı Camii •Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL