AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı her ay düzenli olarak yaptığı İlçe Danışma Meclisinin yanı sıra Mahalle Danışma Meclislerini de aralıksız yapmaya devam ediyor. Nuripaşa Mahallesi Danışma Meclisini Mahalle Başkanı Ahmet Uluocak tertip etti.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi Karadeniz salonundaki Danışma Meclisinin Divan Başkanlığını Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Kuyumcu, Kadın Kolları Mahalle Başkanı Figen Demirci, Seçim işleri Başkanı Erkan Ak, Halkla ilişkiler başkanı Hakan Tüter yaptı. Kürsüye ilk olarak Deneyimli Mahalle Başkanı Ahmet Uluocak çıktı ve Nuripaşa Mahallesini rakamlarla katılımcılara tanıttı. Uluocak konuşmasını şöyle sürdürdü. Ak Parti Nuripaşa mahalle teşkilatı olarak düzenlemiş olduğumuz mahalle danışma meclisimize hoş geldiniz şeref verdiniz. Ülkemizde şüphesiz, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde işte bu kadroların yapmış olduğu, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı çalışmalar Türk düşmanlarını ve aynı zamanda İslam düşmanlarını rahatsız etmiş ve bu milletin yükselişini nasıl durdururuz telaşına düşürmüştür. Bunun neticesinde her türlü hile ve alçaklık yoluna başvurarak özellikle son bir kaç aydır milletimizi derinden üzen yaralayan, milletimizin birliğine ve beraberliğine kast eden saldırılar düzenlenmişlerdir ve bu hain saldırılarda canlarımızı vatan evlatlarımızı yitirmiş bulunmaktayız. Tıpkı 15 temmuz gecesi göstermiş olduğu kahramanlık ile hesap edemedikleri yiğit adam Ömer Halisdemir gibi yine dün İzmir’de yaşanan terör saldırısında hesap edemedikleri bir kahraman ile fethi sekini karşılarında bulmuş amaçlarına ulaşamamışlardır. Hainler bilmelidirler ki vatanımızda ne Ömer Halisdemirler ne fethi sekinler bitmeyecektir. Bu vesile ile kahraman şehitlerimizi saygı ile yad ediyor mekanlarının cennet olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum. Sözlerime son vermeden evvel, Türkiye içerisinde  bu milleti birbirine düşürmek isteyen mihraklar bilmelidirler ki, Kürtleri temsil ettiğini söyleyen bir örgütün katliam planını bir Kürt olan kahraman polisimiz engellemiştir. Kürt ile Türk öz be öz kardeştir. Bu duygu ve düşüncelerle gecemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum dedi. AK Parti Zeytinburnu Teşkilat Başkanı Hasan Memiş yaptığı konuşmada kısa bir süre sonra 7/24 sahaya inip Anayasa Referandumu için aralıksız çalışacaklarını söyledi.

AK Parti Zeytinburnu’nun deneyimli İlçe Başkanı Bahattin Ünver Ne mal ne mülk hepsi geçici hayatımın en büyük onuru 8 Yıldır Sizlerle yürüttüğüm Bu ilçe başkanlığı görevidir dedi. Başkan Ünver konuşmasına şöyle devam etti.  Benim Başkanlığımda 7 Tane birbirinden önemli seçime aynı zamanında zafere imza attık. Hepsi birbirinden önemliydi. Fakat tüm bu seçimlerinin finali geldi çattı. Şu an önümüzde eğer TBMM’de geçer ve Halk oylamasına gelirse bir referandum olacak. Teşkilat olarak bizim vazifemiz halkımıza yeni sistemi net ve özet bir şekilde anlatıp evet yönünde oy kullanmalarını temin etmektir. Bu teşkilat da bunu yapacak güçtedir. Şu an Mahalle danışma meclisleri ile en alttan teşkilat çalışmalarımıza başlamış durumdayız. 7 Haziran seçimlerinde biraz rehavete kapıldık ne olduğunu hep beraber gördük. Evet o seçimde de birinci parti idik ve % 42 oy aldık ama tek başımıza iktidar olmamıza yetmedi. Oysa 2003 de % 34 ile tek başımıza iktidar olmuştuk.   Ama 7 Haziran‘da barajı geçen parti sayısı 4 olduğu için % 42 oy almamıza rağmen 258 milletvekilinde kaldık ve hükümeti kuramadık. Referandum ’da da şu an evet diyenlerin oranı % 45 ile 48 arasındadır. Bizim görevimiz bu oranı en az % 50 nin üstüne çıkarmaktır diyen Ünver şu an hepimizin omuzunda ciddi bir mesuliyet var. Hepimiz çocuklarımıza ve gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için var gücümüz ile çalışacağız dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL