CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, İlçe Başkan Vekili İsmail Terzi, Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar, Meclis Üyesi Osman Genç, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Erdem Torlak'ı ziyaret ederek bu vahim olaydan dolayı üzüntülerini ileterek başsağlığı dileklerinde bulundular.

İlçe Başkanı'mız Metin Doğan patlayan bombaların sadece Beşiktaş'ta patlamadığını bütün bir ulus ve millet olarak aynı zamanda yüreklerimizde ve kalplerimizde patladığını ifade ederek toprağa düşen şehit kanlarının bu toprakları bize Vatan yapma ve milletçe ve toplum olarak bizi millet yapma yolunda milli ve manevi duygularımızı kabarttığını ifade ederek terörü lanetlediğini belirtti.

Terör örgütlerinin, Türkiye’yi kaosa sürüklemek için çaba içerisine girdiğini dile getiren Doğan, "Teröre alışmayacağız. Teröre karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesten önce hem ülkemize hem vatanımıza sahip çıkacağız, sonuna kadar her türlü katil teröre karşı mücadele vereceğiz. Bu nereden gelirse gelsin, kim beslerse beslesin, hepsinin karşısında olacağız. Türkiye’nin bir kez daha bir arada olmaya ihtiyacı var. Her türlü terörü kınıyoruz. Şehit olan 44 vatandaşımız ve yüzlerce yaralımız için içimiz kan ağlıyor. " ifadelerini kullandı.

Emniyet Müdürüne ziyaretin Akabinde CHP Heyeti, olay yerinde yaralanan Gökalp Mahallesinde ikamet eden çevik kuvvet polisimiz Murat Çolak'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini kendisine ve ailesine ileterek hertürlü maddi ve manevi desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL