Zeytinburnu’muzun sevilen simalarından Batman’ın ilçemizdeki önderlerinden olan başarılı işadamı AK Parti Meclis Üyesi Hacı Cahit Bayram Ağabeyimiz bir süredir amansız hastalıkla mücadele ediyordu  . Akciğer Kanserinin yanında Dünyada sayılı görülen bir çeşit cilt altı kanseriyle de mücadele eden Yürekli adam amansız hastalığa daha fazla direnemedi. Adam gibi adam AK Parti Meclis üyesi Cahit Bayram Ağabeyimiz tedavi gördüğü Avrasya Hospital'de 15:30 civarında vefat etti.

Meclis Üyesi Cahit Bayram için önce Mahallesinde komşularından helallik alındı. Ardından iki dönmedir görev yaptığı Zeytinburnu Belediyesinin önüne getirildi. Zeytinburnu Belediyesi çalışanları Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve iki dönemdir görev yaptığı eski yeni meclis üyesi arkadaşları Belediye önündeki törende hazır bulundu. Belediye Başkanı Murat Aydın burada yaptığı kısa konuşmada birer ay arayla çok değerli iki mesai arkadaşının vefatının kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Başkan Aydın,Yardımsever iki bir ağabeyimizdi Bizler kendisinden razıydık Rabbimde kendisinde razı olsun dedi. Başkanın konuşmasının ardından Belediye çalışanları Hacı Cahit Bayrama haklarını helal ettiler.

Zeytinburnu Belediyesinin önündeki töreninin ardından Meclis Üyesi Cahit Bayram'ın naaşı Cenaze namazı için SeyyiNizam Camine getirildi. Merhum Cahit Ağabeyimizin sevenleri camiye akın etti. Caminin avlusunda adeta izdiham yaşandı. Cenaze anmazına,Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın,AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, CHP ilçe Başkanı Metin Doğan, Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Eski ve yeni Meclis Üyeleri, işadamları, STK Başkanları, Sevenleri, Dostları,akrabaları katıldı. Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen'in Kıldırdığı cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından Kozlu mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cahit Bayram Kimdir?

16/03/1959 yılında Batman Sason'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Batman Sason'da tamamladı. Siyasi hayatına Refah Partisi'nde başladı ve AK Parti kurulduktan sonra AK Parti'ye geçti. 2009 yerel seçimlerinde de Zeytinburnu AK Parti belediye meclis üyesi seçilerek 2011 yılında daimi encümen 2012-2013 yıllarında Bütçe Komisyonunda görev aldı. 2014 yerel seçimlerinde Zeytinburnu AK Parti belediye meclis üyesi seçildi ve aynı zamanda da C.S.S Bayram giyimin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Fransızca, Kürtçe ve Arapça bilmektedir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL