ÜNVER VE EKİBİ KIRILMASI GÜÇ BİR REKORA İMZA ATTI

AK Parti’nin başarılı ilçe Başkanı Bahattin Ünver 18 Ekim 2008 tarihinde görevi kurucu ile başkanı Ahmet Dokumacı’dan devraldı. Görevi devralır almaz ilk konuşmasında biz seçim partisi değiliz bu ülkeyi gelecekte çocuklarımıza sağlam temeller üzerine kurulu bir ülke olarak bırakmak için gecemizi   gündüzümüze katarak çalışacağız demişti. Ünver geride bıraktığı 8 yılda elde ettiği seçim başarısı ile bu konuşmasının fazlası ile hakkını verdi.

SEKİZ YILDA YEDİ BÜYÜK SEÇİM ZAFERİ

AK Parti Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Bahattin Ünver önderliğinde,
2009 Yerel Seçimlerin 66.137 oy ile %44,
2010 Referandum 78.953 Oy ile % 59, 
2011 Genel Seçimlerinde 86.308 oy % 52,
2014 Yerel seçim 81. 615 oy ile % 49,
2014 Cumhurbaşkanlığı 72.745 oy ile % 52
2015 Genel Seçimleri (7 Haziran) , 65.832 oy ile % 49
2015 Genel Seçimleri (1 Kasım) , 86.707 oy ile % 51 oranı ile kırılması güç bir rekora imza attı.

BAŞARININ SIRRI İSTİŞARE VE HALKIN İÇİNDE OLMAK

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver her seçim zaferinin ardından yaptığı zafer konuşmasında hep bir cümleye vurgu yaptı. ‘’Bugün bir seçimi daha zaferle bitirdik. Fakat daha işimiz bitmedi. Yarın sabah tekrar sahadayız. Halkın içindeyiz. Ülkemiz için yapacağımız çok daha büyük projelerimiz var’’. İşte bu altı çizilen cümle Ünver ve ekibinin başarısının en büyük anahtarı oldu. Seçim bitti ertesi gün halın içine çıktılar. Bazen Cuma Sabahı kahvaltısı, bazen taziye ziyareti, bazen çat kapı ev ziyareti, bazen STK ziyareti, bazen geçmişte teşkilatta göre alan partililerle ahde vefa toplantıları. Bu organizasyonlar hep değişti fakat değmeyen tek şey teşkilatın Zeytinburnu halkı ile iç içe olmasıydı. İşte bu Ahde vefa Ünver ve ekibinin adını Zeytinburnu Siyasetine kalıcı harflerle yazdı

ÜNVER FİNALİ BAŞKANLIK REFERANDUMU İLE YAPACAK

AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver artık ilçe başkanı olarak son kez seçime girecek. Anayasa değişikliği, Başkanlık seçimi ve 2023 Vizyonuna bir adım daha yaklaşmak için Ünver ve ekibi gece gündüz çalışıyor. AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı bu bağlamda Mahalle Başkanları, İlçe Yönetimi ve Kuruluştan Bugüne kadar Ak Parti Zeytinburnu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış tüm partililerle bir araya gelerek Hedef 2023 buluşmasını gerçekleştirdi. Toplantının hedefi de sonucu da belli diyen ilçe Başkanı Bahattin Ünver tek bir gayemize var Milletimize yaraşır sivil bir anayasa oluşturup Recep Tayyip Erdoğan'ı Başkan yapmak dedi.

AK TEŞKİLATTA MESAİ SABAH NAMAZI İLE BAŞLIYOR

AK Parti Zeytinburnu Teşkilatı dur durak bilmiyor. Cuma Sabahı Yenidoğan Caminde cemaatle kahvaltı yapan İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve beraberindeki İlçe Yöneticileri namazın ardından Cemaatle çay içti sohbet etti. Seçmenle yapılan bu buluşmanın ardından Gazetemize kısa bir açıklama yapan İlçe Başkanı Bahattin Ünver , Ülkemizde yıllardır akan kan ve gözyaşına son verecek olan terörle mücadelenin başarıya ulaştırılması, paralel yapı ile mücadele ve yeni anayasanın hazırlanması ve 15 yıldır yapılan icraatlarına devamı için Başkanlık sistemi artık şart olmuştur. Ülkemizin tek elden idare edilmesi gerekiyor. Bu daha hızlı kararların alınıp uygulanmasını sağlayacak. Başkanlık sisteminin ne kadar gerekli olduğu 15 Temmuz Gecesi yeniden gördük. Hainler ülkemize bu milletin tankı topu silahı ile kalleşçe saldırdılar. 250 Vatandaşımız şehit oldu. 2000 Vatandaşımızda gazi oldu. O Gece şunu gördük Komutanın başyağveri komutanı rehin alıyor. Özel kalem Amirine suikast planlıyor. Artık tüm bu kopuk sistemin yeniden yapılanması gerekiyor. Bunun için tek elden yönetim ve başkanlık sistemi şarttır. Bizler bunun fakrındayız. Zeytinburnu Teşkilatı olarak her seçim kendi rekorumuzla birlikte İstanbul rekorunu kırdık. Koyduğumuz hedefleri gerçekleştirdik. Yeni anayasa ve Başkanlık sistemi için olası bir referandum yapılırsa biz her daim hazırız. Bunun için çalışmaya devam ediyoruz inşallah Yeni anayasayı yapacağız ve Reis-i Başkan yapacağız dedi…

YENİ ANAYASA İLE ASKERİ VESAYET SON KALINTILARIDA ÇÖPE GİDECEK

Milletin reisi ve Ümmetin Umudu olan Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz’daki tutumu sıradan bir olay değildi. Eğer halkımız o gün ölümü öldürmeseydi ülkemiz bugün Fırat Kalkanı operasyonunu başarılı bir şekilde yönetemezdi. Allah bizim mahvımızı isteyen dış mihrakları ve vatan hainlerini darbe anında hezimete uğratmasaydı bugün bizde sizde burada olamayacaktık. Darbeyi yapanlar bugünde algı operasyonları yaparak mağdur edebiyatı yapıyorlar. Onlar değil asıl mağdur halkımızdır. Benim 8 yıllık ilçe başkanlığı döneminde 8 tane seçim oldu. Ahmet başkan döneminde de 5 tane oldu. Yani 14 yıllık Ak Parti iktidarında 13 tane seçim yapılmış. Bunların hepsi önemli ve hayatiyet arz eden seçimlerdi. Ancak bu seçimlerin sonucunda ülke için güzel çalışmalara imza attık. Ama iki önemli konuyu hal edemedik. Bunların 1.si yeni bir anayasa,2.si de Başkanlık sistemi. İşte Bundan sonra daha çok çalışarak bu iki konuda sonuca ulaşmalıyız. Unutmayın 15 Temmuz’da tanklara kafa atan bu millet yeni anayasasını da yaparak, askeri vesayetin kalıntılarına son verip başkanını da seçecek kuvvetedir ” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL