• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Meclis Üyeleri Sahildeki Rant Projelerine isyan etti

CHP Meclis üyeleri Zeytinburnu Sahilinde yapılan büyük rant projelerine adeta isyan etti.

10 Kasım 2016 Perşembe 10:12

CHP'li Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri, sahilde yapılan binalarla ilgili sahaya indi. "Denizi dolduruyorlar. Kodları arka mahalleye göre alıyorlar, dükkanları ana yola yapıyorlar" diyerek yetkililere seslendi. CHP'li belediye meclis üyeleri, defalarca yetkilileri uyardıklarını ve uyarmaya devam edeceklerini söyleyerek, şimdi de kamuoyunun dikkatini çekmek ve ilçelerine sahip çıkmak için çalışmalarına tam gaz devam edeceklerini söyledi.

Televizyonlarda gösterilen Zeytinburnu ile, yaşadıkları Zeytinburnu'nun çok farklı olduğunu belirterek konuyla ilgili açıklama yapan CHP Belediye Meclis Gurup Başkanı H. Hüseyin Üsküdar, "Yapılan bu yüksek binalar halkın sahille bağlantısını kesti, rüzgarını engelledi. İlçemiz tıpkı Manhattan tipi bir yapılanmaya gidiyor ve daaha da yaşanmaz bir hale gelecek. İlçenin etrafı yüksek binalarla çevrili ve yanlızca elit denilen bir kesimin sahip olabileceği, evlerinin camlarından ve balkonlarından bakarak sahili gördüğü, güneşin batışına ve doğuşuna şahit olabildiği bir alan haline geliyor. İlçenin içerisi ise mültecilerin, sığınmacıları ve kaçakların yaşadığı, güvenlik zaafiyetinin olduğu bir yer haline geldi. Yerel halk rahatsız" dedi. Üsküdar, Sahilimizi işgal eden devasal projelerin, konut, ofis, otel, rezidans ve loft'lardan oluştuğunu, yapılacak marinasıyla da, sanki ilçeden ayrı bir yer gibi Zeytinburnu halkının giriş çıkış dahi yapamayacağı bir alan haline geleceğini söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME VERİLMEYEN EMSALLER, RANT PROJELERİNE VERİLDİ!

Projeleri yapan müteahit firmaların kıyı kenar çizgisini aşarak 50 mt satış ofisi adı altında plaza büyüklüğünde satış ofisleri açtıklarını iddia eden CHP'li meclis üyeleri, Büyük Yalı'nın satış ofisinin sahil yolu üstünde olduğunu ve sahil genişletildiği anda buranın kullanım alanı olacağını söylediler. Büyük projelerin bittikten sonra yanında yavru projelerin peydahlandığını ifade ettiler. CHP'liler, "Tıpkı Ottomarda olduğu gibi emsaller çok fazla aşıldı, 6-7 civarına geldi. İlçe içinde kentsel dönüşüme verilmeyen emsaller buradaki rant projelerine verildi" diyerek isyan ettiler. Projelere onay verilirken kodların arkada kalan kısma göre alındığını, fakat projeler bitince ana yola sıfır dükkanların ortaya çıktığını da belirten meclis üyeleri, bu yapıların hangi plana ve ruhsata göre yaptırıdığını, Zeytinburnu’nda projelerin kişiye göre onaylanarak, parası olana iş yaptırıldığını iddia ettiler.

Yedi Mavi ve Büyük Yalı arasında açılacağı söylenen yol için de bir çalışma olmadığını söyleyen Meclis Üyeleri, bunun göstermelik bir söylem olduğunu, herhangi bir üst geçit çalışmasının da olmadığına dikkat çeketiler. Daha önceleri kamuoyunda silüetleri bozduğu gerekçesiyle 16/9 hakkında açılan davaları kazanarak, en fazla yüksekliğin 70 mt olacağı konusunda karar alındığını söyleyen meclis üyeleri, müteahit firmaların kamu haklarını ihlal ettiğini ve iktidar partisinin de buna müdahale etmediğini söyledi.

Yakında açılacak olan Avrasya Tüneli ile ilgili endişelerini de belediye meclis toplantılarında sık sık dile getiren CHP'liler, ilçede yaşanacak trafik yoğunluğunu, bağlantı akslarının kilitleyeceğini, zamanla oluşan egzos gazı yoğunluğu sebebi ile de sağlık sorunlarının yaşanabileceğine dikkat çektiler. Kamu yararına ve ilçede yaşayanlar adına mücadele etmeye devam edeceklerini belirten CHP'li meclis üyeleri, "Ömrümüz yettiğince takipçi ve mücadeleci olacağız. Peki siz nereye kadar devam edeceksiniz" diyerek yetkilileri ilçe halkına karşı duyarlı olmaya çağırdı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan