• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Meclis Üyeleri Sahildeki Rant Projelerine isyan etti

CHP Meclis üyeleri Zeytinburnu Sahilinde yapılan büyük rant projelerine adeta isyan etti.

10 Kasım 2016 Perşembe 10:12

CHP'li Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri, sahilde yapılan binalarla ilgili sahaya indi. "Denizi dolduruyorlar. Kodları arka mahalleye göre alıyorlar, dükkanları ana yola yapıyorlar" diyerek yetkililere seslendi. CHP'li belediye meclis üyeleri, defalarca yetkilileri uyardıklarını ve uyarmaya devam edeceklerini söyleyerek, şimdi de kamuoyunun dikkatini çekmek ve ilçelerine sahip çıkmak için çalışmalarına tam gaz devam edeceklerini söyledi.

Televizyonlarda gösterilen Zeytinburnu ile, yaşadıkları Zeytinburnu'nun çok farklı olduğunu belirterek konuyla ilgili açıklama yapan CHP Belediye Meclis Gurup Başkanı H. Hüseyin Üsküdar, "Yapılan bu yüksek binalar halkın sahille bağlantısını kesti, rüzgarını engelledi. İlçemiz tıpkı Manhattan tipi bir yapılanmaya gidiyor ve daaha da yaşanmaz bir hale gelecek. İlçenin etrafı yüksek binalarla çevrili ve yanlızca elit denilen bir kesimin sahip olabileceği, evlerinin camlarından ve balkonlarından bakarak sahili gördüğü, güneşin batışına ve doğuşuna şahit olabildiği bir alan haline geliyor. İlçenin içerisi ise mültecilerin, sığınmacıları ve kaçakların yaşadığı, güvenlik zaafiyetinin olduğu bir yer haline geldi. Yerel halk rahatsız" dedi. Üsküdar, Sahilimizi işgal eden devasal projelerin, konut, ofis, otel, rezidans ve loft'lardan oluştuğunu, yapılacak marinasıyla da, sanki ilçeden ayrı bir yer gibi Zeytinburnu halkının giriş çıkış dahi yapamayacağı bir alan haline geleceğini söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME VERİLMEYEN EMSALLER, RANT PROJELERİNE VERİLDİ!

Projeleri yapan müteahit firmaların kıyı kenar çizgisini aşarak 50 mt satış ofisi adı altında plaza büyüklüğünde satış ofisleri açtıklarını iddia eden CHP'li meclis üyeleri, Büyük Yalı'nın satış ofisinin sahil yolu üstünde olduğunu ve sahil genişletildiği anda buranın kullanım alanı olacağını söylediler. Büyük projelerin bittikten sonra yanında yavru projelerin peydahlandığını ifade ettiler. CHP'liler, "Tıpkı Ottomarda olduğu gibi emsaller çok fazla aşıldı, 6-7 civarına geldi. İlçe içinde kentsel dönüşüme verilmeyen emsaller buradaki rant projelerine verildi" diyerek isyan ettiler. Projelere onay verilirken kodların arkada kalan kısma göre alındığını, fakat projeler bitince ana yola sıfır dükkanların ortaya çıktığını da belirten meclis üyeleri, bu yapıların hangi plana ve ruhsata göre yaptırıdığını, Zeytinburnu’nda projelerin kişiye göre onaylanarak, parası olana iş yaptırıldığını iddia ettiler.

Yedi Mavi ve Büyük Yalı arasında açılacağı söylenen yol için de bir çalışma olmadığını söyleyen Meclis Üyeleri, bunun göstermelik bir söylem olduğunu, herhangi bir üst geçit çalışmasının da olmadığına dikkat çeketiler. Daha önceleri kamuoyunda silüetleri bozduğu gerekçesiyle 16/9 hakkında açılan davaları kazanarak, en fazla yüksekliğin 70 mt olacağı konusunda karar alındığını söyleyen meclis üyeleri, müteahit firmaların kamu haklarını ihlal ettiğini ve iktidar partisinin de buna müdahale etmediğini söyledi.

Yakında açılacak olan Avrasya Tüneli ile ilgili endişelerini de belediye meclis toplantılarında sık sık dile getiren CHP'liler, ilçede yaşanacak trafik yoğunluğunu, bağlantı akslarının kilitleyeceğini, zamanla oluşan egzos gazı yoğunluğu sebebi ile de sağlık sorunlarının yaşanabileceğine dikkat çektiler. Kamu yararına ve ilçede yaşayanlar adına mücadele etmeye devam edeceklerini belirten CHP'li meclis üyeleri, "Ömrümüz yettiğince takipçi ve mücadeleci olacağız. Peki siz nereye kadar devam edeceksiniz" diyerek yetkilileri ilçe halkına karşı duyarlı olmaya çağırdı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti Zeytinburnu Kongre tarihi belli oldu

  AK Parti İstanbul İlçe Kongrelerinin takvimi belirlendi. Kongreler 15 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. Zeytinburnu Kongresi ise 13 Nisan Cuma günü Saat 19:00'da Abay İmamhatip Ortaokulu Spor Salonunda yapılacak

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan