Programa, Saadet Partisi ilçe başkanı Kemal Yılmaz tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti. "Muhterem muhtarlarım ve stk temsilcilerim. istedik ki bugün Zeytinburnu'muzun önde gelenleri olarak siz güzide kardeşlerimle bir araya gelip hasbihal edelim. Hepinizin malumu, Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor.15 temmuzda hepinizin bildiği gibi bir darbe kalkışmasını atlattı Elhamdülillah. Bu şunu gösteriyor ki mesele Vatan-millet olunca milletimizin önünde duracak güç yoktur Elhamdülillah.Erbakan hocamızın dediği gibi "Bir milletin asıl gücü, tankı, topu, tüfeği değil imanlı, inançlı evletlarıdır" işte hocamızın işaret ettiği bu millettir.

Fakat bu olayın küçük fotoğrafıydı. Büyük fotoğrafta israil var, Amerika var,Avrupa var..Bunları gözardı edersek yeni kalkışmalar yeni sıkıntılar kaçınılmaz olur.Bu durum Ülkemizin ve hükümetimizin yetkililerinin dost ve düşman kavramını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor.Amerika ve Avrupa ile ortak hareket ederek ne terör biter ne de sıkıntılar.Biz islam ortak pazarı,islam dinarı,islam birliği diyoruz.Bu zoır görünen şey aslında zor değil.Evet dünya 5 ten büyüktür ama bunu ifade etmek yeterli değil gereğini de yapmak lazımdır" dedi

İlçe başkanı Kemal Yılmaz'dan sonra kürsüye Saadet Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı Bilal Ay geldi..Bilal Ay konuşmasına toplantının hayırlara vesile olması temennisi ve katılımcılara teşekkür ile başladı.Ay şöyle devam etti "Muhterem Cennetmekan Erbakan hocamız bizlere her fırsatta bizler ulvi bir davanın neferleriyiz.Biz particilik yapmıyoruz. Emr-i bil maruf ve nehyi anil münker ile mükellefiz.Cihad şuuruyla tüm insanlığın kurtuluşu için çalışıyoruz derdi..

Hiç bir hükümet zarar vermek için değil hizmet için gelir..iyi şeyler yapanlara teşekkür ediyoruz.Biz hayra motor şerre fren oluruz.Biz Saadet Partisi olarak bu düsturla çalışıyoruz.Güzel şeyler yapılıyor,yollar,sağlık hizmetleri marmaray ..teşekkür ediyoruz...ama eksikleri,yanlışları söylemek de bizim boynumuzun borcu.Televizonlarda facia haberleri,ahlaksızca haberler,cinnet haberleri ile sıkça karşılaşıyoruz.İnsanlarımız maddi ve manevi sıkıntılara düçar olmuş durumda.Yine muhterem Erbakan hocamız her fırsatta Siyonizmi ve metodlarını anlattı.Onların metoddu şudur. işsiz bırakacaksın,aç bırakacaksın,borca esir edeceksin,dininden uzaklaştıracaksın ve yumuşak lokma yapıp yutacaksın..Siyonizm dünya ülkelerini bu şekilde idare ediyor.Siyonizm bir mikroptur ve yegane panzehiri Milli Görüştür,Saadet Partisidir.Şimdi bakalım siyonizmin metodu ülkemizde işliyor mu..

MADDE 1-Aç bırakacaksın : ülkemizde açlık sınırı 1500 tl,asgari ücret 1300 tl yoksulluk sınırı 4500 tl..yani evine 4500 tl. girmeyen her aile yoksul statüsünde..yani siyoniznin birinci maddesi iler halde ülkemizde..

MADDE 2-işsiz bırakacaksı..ülkemizde resmi rakamlara göre işsizlik %11,5 reelde %15..2 milyon üniversiteli kardeşimşiz işsiz.hemde asgari ücretle çalkışanları katmadan söylüyoruz..

MADDE 3- Borca esir edeceksin : Şu anda ülkemizde Allah'a ve resülüne savaş açmak olan faize bulaşmayan hiç kimse yok.harkes bankalara gırtlağa kadar borçlu.bankalara eski parayla 6 katrilyon borcumuz varken bugün 366 katrilyon oldu..3 milyon vatandaşımız kara listede..10 yıl evvel icra dosyası sayısı 9 milyonken bugün 27 milyon..Her yıl 50 katrilyon borç faizi ödüyoruz.

MADDE 4 :maneviyatından ve değerlerinden uzaklaştıracaksın. : Kıymetli kardeşlerim.teelevizyonlarda hergün görüyoruz.uyuşturucu ilkokul seviyesine indi.temini çok kolay olan yeni yeni bağımlılık yapan maddeeler üretilip piyasaya sürülüyor.Gençlerimiz başıboş,ahlaki değerlerden uzaklaşıyor.Tv dizileri ahlaki erozyana yol açıyor.

MADDE 5 : Birbirlerine kırdırıp bölerek yutacaksın : Dünya müslümanları ve ülkemizdeki insanlar birbirine düşürülmeye çalışılıyor..sürekli mezhep savaşları körükleniyor..Suriye savaşının başlarında biz Suriye'e uyarı maksatlı bir ziyaret yaptık.ve Beşşar Esad'a dedik ki,"Bak halkının sesine kulak ver, siyonizm Suriye'yi demokrasi bahanesi ile işgal etme hazırlığında.buna fırsat verme..Irak,Libya, ve diğer ülkelerin hali ortada". biz bunları söylediğimizde bizi Esatçı ilan ettiler.Yine Ergenekon mevzusunda kantarın topuzunu kaçırmayın,adaleti zedelemeyin dedik.Bizi Ergenekoncu ilan ettiler.Ama malesef ki biz haklı çıktık.Hep bunlar yanıldı ve aldatıldı.Sayın Cumhurbaşkanımız da itiraf etti zaten.Paralel mevzusunda da bizler haklı çıktık..yine kendi itirafları,Erbakan hoca hariç herkes fetö tarafından kandırıldı...Bu fetö, pkk gibi oluşumlar kukla.asıl kuklacı Amerika ve israildir..Malesef ki bu ikili senin dost ve müttefikin..Bu ne yaman çelişkidir...Büyük Ortadoğuprojesi yani,Büyük israil projesinin eşbaşkanlığı Türkiyede olması kadar elim bir durum olabilir mi..

Bütün bu olumsuz tabloya rağmen ümitsiz değiliz.Hep ümitvarız.Milli Görüş Saadet Partisi İnşallah yeni kadrosuyla Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu'yla yeniden ülkemizin yönetimini ele alıp Yaşanabilir Bir Türkiye,Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya ülkümüzü gerçekleştireceğiz inşallah" ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL