• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

AK Parti Meclis Üyesi ve Bütçe komisyonu raportörü Yunus Gülmek 2017 bütçesini mecliste yorumladı

Zeytinburnu Belediye Meclisi Ekim ayı 3.toplantısında 2017 Analitik Performansı ve bütçesini görüştü. AK Parti adına Ak Parti Belediye Meclis ve Bütçe Komisyonu raportörü Yunus Gülmek söz aldı.

07 Ekim 2016 Cuma 16:21

'ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ 2017 YILI ANALİTİK BÜTÇESİ İNSAN, KÜLTÜR VE DOĞA ODAKLIDIR'

Ak Parti Belediye Meclis ve Bütçe Komisyonu raportörü Yunus Gülmek Zeytinburnu Belediyesi kaynaklarını en iyi şekilde halkın yararına kullanıyor dedi Kendi adına yaptığı konuşmada Zeytinburnu Belediyesinin bir önceki yıl bütçesini çok verimli ve rasyonel bir şekilde kullandığını yaptığım incelemelerde gördüm diyen gülmek Ak Belediyeler halk nezdinde gücünü ve çalışkanlığını kanıtlamış durumda dedi. Gülmek konuşmasın şöyle sürdürdü. Bildiğiniz gibi belediyeler temelde vatandaşın müşterek ihtiyaçlarını karşılama konusunda hizmet üretmek amacıyla kurulmuş kurumlardır. Bu nedenle bütçeyi oluştururken şeffaf, hesap verebilir, adaletli ve hizmette eşitlik gibi evrensel değerler ışığında hazırlanması gerekmektedir. Hizmet üretirken kullanılan kaynak vatandaştan alınan vergiler ile oluşmaktadır.

Vergi ise kutsaldır çünkü vatandaşın alın terinin kazancından alınan değerdir. Bundan dolayı kaynaklar kullanılırken ilçemizin ihtiyaçları dikkate almak doğru alanlarda ve zamanda yatırım ve harcama yapılması gerekmektedir. Belediyemiz tarafından hazırlanan 2017 yılı analitik bütçeyi bu görüş çerçevesinde değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Yine geçmişte olduğu gibi önceki yıllara ait bütçelerle ve diğer belediyelerin bütçeleriyle karşılaştırmalar yaptım. Tereddüt ettiğim veya anlayamadığım konular hakkında mali işler müdürlüğümüze ve ilgili birimlere danışarak izahat ve bilgi aldım. Tereddütlerimi giderdim ve bilgi sahibi oldum.

Bu anlamda Zeytinburnu Belediye Başkanlığımızın 2017 yılı analitik bütçesi başarılı bir şekilde icra edildiği takdirde Zeytinburnu’muza ve halkımıza refah getireceğinden eminim. Çünkü 2017 yılı analitik bütçesinin hazırlanış ruhunda insanı, doğayı ve kültürü temel unsur alan bir anlayış olduğu anlaşılmaktadır. 2017 yılı toplam gelir bütçemiz: 9 ana unsurdan oluşturulmuş gelirin ekonomik sınıflandırılması yapılmış ve toplam 375 milyon Türk lirası olarak hedeflenmiştir.

Hedeflenen bütçe gelirinin yasal dayanağı cetvellerle izah edilmiştir. Ayrıca 2017 yılı bütçemizin finansman programı aylıklar halinde tablolarda yer almıştır. Buna karşılık olaraktan harcama birimlerinin gider bütçesi 16 ayrı harcama birimine dağıtılmış ve toplam 375 milyon Türk lirası olarak hedeflenmiştir. Ayrıca yıllar itibari ile yani 2017-2018-2019 yılları için fonksiyonel ve ekonomik sınıflandırma düzeyinde gelir ve gider bütçe tahminleri düzenlenmiştir.

2017 yılı için 375 milyon, 2018 yılı için 430 milyon, 2019 yılı için 500 milyon ön görülmüştür. Personel istihdamı açısından Zeytinburnu belediyemizde 264 memur, 29 sözleşmeli memur, 47 işçi ihdas edilmiştir. Zeytinburnu belediyemizin 2017 yılı bütçesinin insan odaklı olduğunun göstergesi olarak; hane halkına yapılan transferlerde 5.000. 000 TL spor kulüpleri için 2.550.000 TL ibadethane ve etraflarının kamulaştırma işi için 30.000.000 TL eğitime destek amaçlı yılda 600.000 TL kırtasiye yardımı okulların eğitim ve destek kapsamında tamir boya giderleri için 5.000.000tl Kamu binalarına bakım ve onarım için 15.000.000 TL Marmaray’ın sınırlarımızda kalan bölümünün düzenleme işi için 10.000.000 TL spor kompleksi ve yüzme havuzu için 6.000.000tl hedeflenmiştir. Askeri lojmanların yerinde yapılacak park ve yeşil alan için 40.000.000 tl 2016 yılında ödenmiştir. Bundan dolayı bankalardan alınan 20 milyon kredi borcu için 36 ay vade ile aylık 3.809.000 TL taksitlendirilerek ödenmektedir. Ayrıca Zeytinburnu buz pisti için spor gençlik bakanımız sponsor olmuştur.

Zeytinburnu’muzu ve ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil eden Avrupa’da birincilik getiren buz hokey takımımıza ayrıca başarılar diliyorum. Bütün bunlar yaşayanların tüm kentsel ihtiyaçlarının karşılandığı örnek bir ilçe olarak markalaşmış belediyecilik anlayışımızın ürünleridir. İnşallah İstanbul’umuzun tarihi, kültürü ve ekonomisiyle bütünleşmiş sahip olduğu zenginlik ve değerlerini yaşayan her birimizin yaşamaktan mutluluk duyduğu yenilenen ve gelişen bir Zeytinburnu vizyonuna kavuşacağız. Belediyemizin 2017 yılı analitik bütçemizin oluşmasında emeği geçen başta sayın belediye başkanımız murat aydın olmak üzere başkan yardımcılarımıza bürokratlarımıza emeği geçen tüm personelimize iktidarı ve muhalefetiyle tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2017 yılı bütçemizin meclisimize ve Zeytinburnu halkımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum dedi.
Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın CHP Grup Başkan vekili en yapıcı eleştirilerinden birisini yaptığını söyledi. Belediye Başkanı Murat Aydın Bütçe görüşmelerinde Zeytinburnu Belediyesinin Buz Hokeyi takımının başarısını da gündeme getirdi. Ve 300 Bin nüfuslu Zeytinburnu Buzda Avrupa Şampiyonu oldu dedi.


ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan