Zeytinburnu ilçe örgütü tarafından Sümer Mahallesi Mutlu Düğün salonunda yapılan Örgüt toplantısına CHP çıkarma yaptı.  Açılış Konuşmasını CHP İlçe Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı, CHP İstanbul Milletvekili ve CHP PM Üyesi Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın katılımcılara hitap ettiği CHP Zeytinburnu İlçe Örgüt toplantısına katılanlar arasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Gülizar Emecan, Yağmur Geygel, Ceren Özmen, İsmail Polat, Muhterem Aktaş, Mehmet Arslan, Özgür Aydın ve Muharrem Çatalkaya’da yer aldı.

'AKP’LİLERLE İLE FETULLAHÇILAR 40 YILLIK YOL ARKADAŞIDIR’

CHP Zeytinburnu ilçe ilçe başkanı Metin Doğan yüzlerce partiliye hitaben yaptığı konuşmada hem yerel de hem de genelde Ak Parti iktidarını yerden yere vurdu. Doğan gün gelecek FETÖ terör örgütünü bu ülkenin başına bela eden AKP iktidarı yargıya hesap verecek. AKP’liler ile Fetullahçılar 40 yıllık yol arkadaşıdır. Allah ve halkımız bizi af etsin demekle bu işler olmaz dedi. Doğan Konuşmasını şöyle sürdürdü.

'YURDU FETOCULARDAN ALIP ENSAR VAKFINA VERDİLER'

Bunlar 40 yıllık yol arkadaşıdır. Ordumuza kumpas kurup Ergenekon’un avukatlığını yapı bu ülkenin kahraman komutanlarını kim içeri tıktılar. Fetullahçılar’ın önün açtılar. Darbeye ortam hazırladılar. Önceden Darbeler gün doğarken olurdu komik bir darbe gün batarken oldu. Devleti FETÖ’ye teslim edip hırsızlık rant peşine düşenler 15 temmuz gecesinin hesabını verecekler dedi. Şimdi çıkmışlar bizi kandırdılar diyorlar. Bunlar ıslah olmaz gariban çocukların Fetullah’ın eline atanlar. Bugün Fetullah ile mücadele ediyoruz diyerek Fetullah’ın yurduna el koyuyorlar. Ardından bu yurdu FETÖ’den alıp bir başka cemaate Ensar vakfına peşkeş çekiyorlar dedi.

'LOZAN’A LAF ATANLAR SEVR ANTLAŞMASINI İNCELESİN'

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan Lozan Antlaşması ile ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi. Bizim atalarımız Bize Lozan’ı bıraktı. Türkiye Cumhuriyeti kurdu. Ya onların ataları Vahdettin onlara Sevr antlaşmasını bıraktı. Sevr antlaşmasına bakarsanız İstanbul dahil bir çok toprağımız Dış mihraklara Vahdettin eliyle peşkeş çekilmiştir dedi.

‘AKP GENEL MERKEZİ ÇOLAKLARLA DOLU OLMASI GEREKİYORDU’

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu,  AKP dini kullanıyor iddiasında bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu CHP süslü salonlarda değil bugün burada yaptığımız salon toplantılar sık sık bir araya gelerek nerede eksiğimiz var nerede hatamız gibi konuları seçim gündeme gelmeden çalışalım. Biz inanırsak iktidar oluruz. AKP dini kendine göre uyduruyor. Eğer dini kurallara göre yaşasalardı. Ayakkabı kutularına doldurduklarının karşılığı olarak bugün AKP Genel Merkezi çolaklarla dolu olması gerekiyordu. Oysa AKP ne yapıyor gariban halkın hakkını rantçılara yedirerek gariban halka kendi kafasına göre bir cennet vadederek onları oyalıyor dedi.

SON ARAŞTIRMAMIZA GÖRE 14 İLÇE BELEDİYESİNİ CHP ALIYOR

CHP İstanbul İl başkanı Cemal Canpolat Örgütünün Yüreğine Su Serpti. CHP İstanbul il Başkanı Cemal Canpolat Zeytinburnu örgütüne yaptığı konuşmada şunları söyledi “İstanbul İl başkanlığı olarak İstanbul’da yaptığımız anket çalışmalarında mevcut 14 ilçe belediye başkanlığımızı korumak kaydı ile planlı çalışmamız şartıyla en az 12 yeni ilçede belediye başkanlığını kazanacağız. Şimdi merak ediyorsunuz bu ilçeler hangileri diye hemen bazılarını size söyleyeyim.  Üsküdar, Beykoz, Çekmeköy, Küçükçekmece, Eyüp başta olmak üzere 12 yeniş ilçede belediye başkanlığını alacağız. Bunların arsına Zeytinburnu’nda girmesini istiyorum. Zeytinburnu Belediyesini sizden istiyorum dedi.

'İSTANBUL’DA AKP BELEDİYE BAŞKANLARININ YARISI FETÖCÜDÜR'

15 Temmuz gecesi ülkemiz çok karanlık bir gece yaşadı. Bundan sonra FETÖ Terör örgütü ile mücadele başladır. Şimdi AKP bir araştırma yapmış. İstanbul’da Büyükşehir dahil Belediye başkanlarının yarısı Fetullahçı olduğu ortaya çıktı. Yine bu araştırmaya göre 60 Meclis üyesi Fetullahçı. AKP bunları değiştirmeye kalkarsa yeni gelecek olan meclis üyelerinden 45 tanesi CHP’li olacak. Bundan korkulduğu için Son Çıkan KHK’da Meclis Üyelerinde atanmasının önünü açtı. Hani sizin milletin seçtiklerine saygınız vardı.

'SON 15 YILDA AKP İSTANBUL’UN RANTINI FETÖCÜLERE YEDİRDİ'

Canpolat, Sadece İstanbul’da İBB Meclisinin aldığı kararların % 91 İmarla ilgili. İmarı yükseltmek rantı büyütmekle ilgilidir. Peki bu rant kime gitti. Sadece 200 Kişiyi peki bu 200 Kişi kimdir? Fotoculardır. Bu Fetocular kimdir? Bu AKP’lilerin Kayınbabası, Eniştesi, Abisi, Kardeşi Bunlar içe içe girmiş devleti birlikte parsellemişlerdir dedi.

'BAKANLIKLARIN PARASINI BANKASYA’YA KİM YATIRDI?'

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, 15 Temmuz sonrası AK Parti’nin FETÖ ile mücadelesinin göstermelik olduğunu söyledi. Canpolat çok önemli bir iddiayı da ortaya attı. Bankasya’yı kim kurdu. Fakir fukara muhafazakar banka diye buna para yatırmış. Sen bunu tut içeri at. Peki İBB Maaşlarını nereye yatırıyordu? Diyanet İşleri Başkanlığı maaşları hangi bankalar ödüyordu? Kaç Bakanlık doğrudan Bankasya ile çalışıyordu. Çıkıp bunları açılasınlar dedi.

'CHP İSTANBUL’DAN DÜŞTÜ İSTANBUL’DAN KALKACAK'

Canpolat AKP için geri sayım başladı. İstanbul 1994 de düştük yine buradan kalkacağız. 1994 de İstanbul Büyükşehir Belediyesini kaptırdık. 22 yıldır alamadık ama ilk yapılacak yerel yönetim seçimlerinde İBB yi de alarak Türkiye de iktidar olacağız dedi.  İl başkanı Canpolat’ın motivasyonu yüksek konuşması solonu hınca hınç dolduran yüzlerce partili il başkanını ayakta alkışladı. Canpolat sözlerini aslında buraya geliş amacım sizi dinlemekti ama bu sefer olamadı lakin en yakın zamanda ilçe merkezinde bir araya gelerek hepinizi teker teker dinlemek isterim dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABER