• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Doğan: AKP’liler ve FETÖ'cüler 40 yıllık yol arkadaşıdır

CHP il Başkanı Cemal Canpolat İstanbul’da ayak basmadık yer bırakmıyor. Canpolat’ın son durağı Zeytinburnu’ydu. CHP Zeytinburnu’nda son yılların en coşkulu ve verimli çalışmasına imza attı.

07 Ekim 2016 Cuma 14:24

Zeytinburnu ilçe örgütü tarafından Sümer Mahallesi Mutlu Düğün salonunda yapılan Örgüt toplantısına CHP çıkarma yaptı.  Açılış Konuşmasını CHP İlçe Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı, CHP İstanbul Milletvekili ve CHP PM Üyesi Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın katılımcılara hitap ettiği CHP Zeytinburnu İlçe Örgüt toplantısına katılanlar arasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Gülizar Emecan, Yağmur Geygel, Ceren Özmen, İsmail Polat, Muhterem Aktaş, Mehmet Arslan, Özgür Aydın ve Muharrem Çatalkaya’da yer aldı.

'AKP’LİLERLE İLE FETULLAHÇILAR 40 YILLIK YOL ARKADAŞIDIR’

CHP Zeytinburnu ilçe ilçe başkanı Metin Doğan yüzlerce partiliye hitaben yaptığı konuşmada hem yerel de hem de genelde Ak Parti iktidarını yerden yere vurdu. Doğan gün gelecek FETÖ terör örgütünü bu ülkenin başına bela eden AKP iktidarı yargıya hesap verecek. AKP’liler ile Fetullahçılar 40 yıllık yol arkadaşıdır. Allah ve halkımız bizi af etsin demekle bu işler olmaz dedi. Doğan Konuşmasını şöyle sürdürdü.

'YURDU FETOCULARDAN ALIP ENSAR VAKFINA VERDİLER'

Bunlar 40 yıllık yol arkadaşıdır. Ordumuza kumpas kurup Ergenekon’un avukatlığını yapı bu ülkenin kahraman komutanlarını kim içeri tıktılar. Fetullahçılar’ın önün açtılar. Darbeye ortam hazırladılar. Önceden Darbeler gün doğarken olurdu komik bir darbe gün batarken oldu. Devleti FETÖ’ye teslim edip hırsızlık rant peşine düşenler 15 temmuz gecesinin hesabını verecekler dedi. Şimdi çıkmışlar bizi kandırdılar diyorlar. Bunlar ıslah olmaz gariban çocukların Fetullah’ın eline atanlar. Bugün Fetullah ile mücadele ediyoruz diyerek Fetullah’ın yurduna el koyuyorlar. Ardından bu yurdu FETÖ’den alıp bir başka cemaate Ensar vakfına peşkeş çekiyorlar dedi.

'LOZAN’A LAF ATANLAR SEVR ANTLAŞMASINI İNCELESİN'

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan Lozan Antlaşması ile ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi. Bizim atalarımız Bize Lozan’ı bıraktı. Türkiye Cumhuriyeti kurdu. Ya onların ataları Vahdettin onlara Sevr antlaşmasını bıraktı. Sevr antlaşmasına bakarsanız İstanbul dahil bir çok toprağımız Dış mihraklara Vahdettin eliyle peşkeş çekilmiştir dedi.

‘AKP GENEL MERKEZİ ÇOLAKLARLA DOLU OLMASI GEREKİYORDU’

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu,  AKP dini kullanıyor iddiasında bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu CHP süslü salonlarda değil bugün burada yaptığımız salon toplantılar sık sık bir araya gelerek nerede eksiğimiz var nerede hatamız gibi konuları seçim gündeme gelmeden çalışalım. Biz inanırsak iktidar oluruz. AKP dini kendine göre uyduruyor. Eğer dini kurallara göre yaşasalardı. Ayakkabı kutularına doldurduklarının karşılığı olarak bugün AKP Genel Merkezi çolaklarla dolu olması gerekiyordu. Oysa AKP ne yapıyor gariban halkın hakkını rantçılara yedirerek gariban halka kendi kafasına göre bir cennet vadederek onları oyalıyor dedi.

SON ARAŞTIRMAMIZA GÖRE 14 İLÇE BELEDİYESİNİ CHP ALIYOR

CHP İstanbul İl başkanı Cemal Canpolat Örgütünün Yüreğine Su Serpti. CHP İstanbul il Başkanı Cemal Canpolat Zeytinburnu örgütüne yaptığı konuşmada şunları söyledi “İstanbul İl başkanlığı olarak İstanbul’da yaptığımız anket çalışmalarında mevcut 14 ilçe belediye başkanlığımızı korumak kaydı ile planlı çalışmamız şartıyla en az 12 yeni ilçede belediye başkanlığını kazanacağız. Şimdi merak ediyorsunuz bu ilçeler hangileri diye hemen bazılarını size söyleyeyim.  Üsküdar, Beykoz, Çekmeköy, Küçükçekmece, Eyüp başta olmak üzere 12 yeniş ilçede belediye başkanlığını alacağız. Bunların arsına Zeytinburnu’nda girmesini istiyorum. Zeytinburnu Belediyesini sizden istiyorum dedi.

'İSTANBUL’DA AKP BELEDİYE BAŞKANLARININ YARISI FETÖCÜDÜR'

15 Temmuz gecesi ülkemiz çok karanlık bir gece yaşadı. Bundan sonra FETÖ Terör örgütü ile mücadele başladır. Şimdi AKP bir araştırma yapmış. İstanbul’da Büyükşehir dahil Belediye başkanlarının yarısı Fetullahçı olduğu ortaya çıktı. Yine bu araştırmaya göre 60 Meclis üyesi Fetullahçı. AKP bunları değiştirmeye kalkarsa yeni gelecek olan meclis üyelerinden 45 tanesi CHP’li olacak. Bundan korkulduğu için Son Çıkan KHK’da Meclis Üyelerinde atanmasının önünü açtı. Hani sizin milletin seçtiklerine saygınız vardı.

'SON 15 YILDA AKP İSTANBUL’UN RANTINI FETÖCÜLERE YEDİRDİ'

Canpolat, Sadece İstanbul’da İBB Meclisinin aldığı kararların % 91 İmarla ilgili. İmarı yükseltmek rantı büyütmekle ilgilidir. Peki bu rant kime gitti. Sadece 200 Kişiyi peki bu 200 Kişi kimdir? Fotoculardır. Bu Fetocular kimdir? Bu AKP’lilerin Kayınbabası, Eniştesi, Abisi, Kardeşi Bunlar içe içe girmiş devleti birlikte parsellemişlerdir dedi.

'BAKANLIKLARIN PARASINI BANKASYA’YA KİM YATIRDI?'

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, 15 Temmuz sonrası AK Parti’nin FETÖ ile mücadelesinin göstermelik olduğunu söyledi. Canpolat çok önemli bir iddiayı da ortaya attı. Bankasya’yı kim kurdu. Fakir fukara muhafazakar banka diye buna para yatırmış. Sen bunu tut içeri at. Peki İBB Maaşlarını nereye yatırıyordu? Diyanet İşleri Başkanlığı maaşları hangi bankalar ödüyordu? Kaç Bakanlık doğrudan Bankasya ile çalışıyordu. Çıkıp bunları açılasınlar dedi.

'CHP İSTANBUL’DAN DÜŞTÜ İSTANBUL’DAN KALKACAK'

Canpolat AKP için geri sayım başladı. İstanbul 1994 de düştük yine buradan kalkacağız. 1994 de İstanbul Büyükşehir Belediyesini kaptırdık. 22 yıldır alamadık ama ilk yapılacak yerel yönetim seçimlerinde İBB yi de alarak Türkiye de iktidar olacağız dedi.  İl başkanı Canpolat’ın motivasyonu yüksek konuşması solonu hınca hınç dolduran yüzlerce partili il başkanını ayakta alkışladı. Canpolat sözlerini aslında buraya geliş amacım sizi dinlemekti ama bu sefer olamadı lakin en yakın zamanda ilçe merkezinde bir araya gelerek hepinizi teker teker dinlemek isterim dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABERPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu’nda İlçe Başkanlığı Bahattin Ünver önderliğinde ilçe teşkilatı, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Milletvekilleriyle adeta referandum seferberliği yürüttü. Şafak vaktinde başlayan çalışmalar gece yarılarına kadar sürdürüldü. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, ziyaret edilmedik STK, esnaf, kurum, kuruluş bırakılmadı.

 • BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  CHP İlçe BaşkanI Metin Doğan’ın önderliğinde, Milletvekilleri, Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, Mahalle Başkanları Zeytinburnu’nun karşı karış gezerek 16 Nisan’da NİÇİN HAYIR denilmesi gerektiğini anlatı. Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak. Böyle bir sisteme evet demek mümkün değil, onun için halkımız bize büyük bir teveccüh gösteriyor ve gittiğimiz her platformda yanınızdayız HAYIR vereceğiz diyorlar dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan