15 Temmuz gecesini anlamak için 15 Temmuz’un öncesini iyi anlamak gerekiyor. Ülkemiz bu hain saldırı ile karşı karşına nasıl bırakıldı. Bunu irdelemek gerekiyor. Ülkeyi büyük bir işletme olarak düşünürsek bu işletmenin Patronu da millettir. İşletme patronu ilanla genel müdür ve kadrosu için iş ilanı verir (seçim) İş arayanlar (siyasi partiler) mülakata çıkarlar(seçim çalışması) burada patrona efendim ben sizin işletmenizi şu yöntemle(ideoloji) sizin programınızdan daha fazlasıyla yöneteceği iddiasında bulunur ve biri işe alınır. İşe başlamasıyla roller değişir yönetici patron-patron işçi olur ve yöneticinin önünde eğilir.

Patron millet sen işçisin. Sen ideoloji değil memlekete projenle hizmet et milleti de boyun eğdirme gafletinde bulunma. İşte Hem ülke siyasetinde hem de Zeytinburnu Yerel siyasetinde. Hep ideoloji öne çıkarıldı. İşinin ehli olan, halkının yararına proje üreten siyasiler değil ideoloji ve adam kayırma derdinde olan siyasiler öne çıktı. Onların önün açıldı. Onlara destek verildi. Sadece Siyasette değil devlet yönetimi seçilirken işin ehli olan değil yandaş olan tercih edildi. Ne istediniz de vermedik mantığı ile bugün halka silah doğrultan hainler devlet kadrolarına yerleşirdi. Sonuçta Ülkemizin geldiği nokta 15 Temmuz gecesi. Ülkemiz resmen işgal edilmek istedi.  FETÖ, ABD, AB, İSRAİL, İNGİLTERE kadar içeride bu heves de olanlarda bu büyük terör saldırısının sorumlusudur. Sadece bu hain saldırıyı yapanlarda değil buna çanak tutanlara hesap vermelidir ve bundan ders çıkarmalıdır. Millet, iş, aş, eğitim, sağlık, hak, hukuk, gelecek bekliyor. Vergi veriyor canını veriyor daha ne versin. Egonuzu tatmin etmeyin lütfen işinizi yapın.  Milet olarak bu cani olayları bir kez daha yaşamamak adına özeleştiri yapmamız gerekiyor. Bundan ders çıkarmamız gerekiyor bunu yaparken kimseyi de kırmak gibi bir derdimiz olmamalı.

TSK içinde çöreklenen hainlerin planları aziz milletimiz meydanlara çıkarak canını ortaya koyması ile azamete uğramıştır. Bu necip millet ölenleri görse de asla geri çekilmemiştir. Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirinde ifade ettiği gibi bayrak halımızın elinde bir kez daha dalgalanmış ve destan yazılmıştır. Demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşın Milli İrade'yi bir kez daha zirveye çıkarmıştır. Demokrasi nöbetini günlerce sürdüren bu vatandaşlarımız Milli İrade'yi bir kez daha zirveye çıkarmıştır. 

Millet olarak her türlü darbe girişiminin karşısında olmalı, demokrasimizi savunmalıyız. Millet iradesi dışında, hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, darbeyi asla kabul etmeyeceğimizi ve seçilmiş meşru Hükümetin yanında olduğumuzun altını çiziyorum. Demokrasimizin derinleşmesi ve ekonomimizin güçlenmesinin sivil bir yönetimle mümkün olduğunun bilincindeyiz. Seçilmiş hükümeti yıkmaya yönelik teşebbüsler demokrasimizi ve ekonomimizi katledecektir. Anti demokratik her türlü girişimin karşısında kararlılıkla duruyoruz. Demokrasi dışı güçlerin müdahaleleri Ülkemizin tüm kazanımlarını heba edecektir.

Cumhuriyetimizin en temel yapıtaşı demokrasidir ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir. Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Darbecileri lanetliyor, hükümeti destekliyor ve milletimizin iradesinden başka bir irade tanımıyor, Demokrasiye ve Milli iradeye sahip çıkan halkımıza, Cumhurbaşkanımıza, siyasi Parti Liderlerimize şükranlarımı sunuyorum. Devletimiz ve Milletimizle birlikte bu günleri de aşacağımıza olan yürekten inancımızı ifade eder, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum..

İŞ VE SİYASET ADAMI/ AHMET ÇELİK