CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan önemli bir programı dolayışla il dışında bulunduğundan dolayı bayramlaşma programına katılamadı. İlçe Başkanı Doğan adına Bayramlaşma programına Vekili İsmail Terzi ev sahipliği yaptı. İlçe Başkanı Metin Doğan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında İslam Dünyasında kan ve gözyaşına vurgu yaptı. Başkan Doğan, İslam'ın dünyaya sunduğu güzellikler olduğunu söyledi. Müslümanların iki büyük dini bayramı olduğunu Bunların Biri Ramazan Bayramı, diğeri de Kurban Bayramı. Her ikisi de İslam aleminden dünyaya barışın, sevginin mesajı olarak anımsatılacak, güzel sözcüklerin ifade edildiği bayramlardır. Ancak bu bayramda İslam alemi maalesef karışık. İslam coğrafyasında sürekli savaş var. Öncelikle İslam coğrafyasındaki bu savaşın son bulmasını dilerken, bu savaşı tahrik edenlerin de bu tahrikçiliğinden vazgeçmesini istiyoruz. Kendi ülkesindeki insanların rahatı ve huzuru için mücadele etmeli, komşuları ile barış içinde olmalı. Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyaya vermiş olduğu en önemli mesaj, 'yurtta sulh, cihanda sulh'tur. Ama görülüyor ki AKP hükümeti savaş çığırtkanlığı yapmaktadır. Ramazan Bayramı yoksulların düşünülmesini ister ama şuan görüyor ki Haklarını arayanlara biber gazı sıkılıyor coplanıyorlar diğer taraftan yatlar katlar gemicikler alınıyor keyif sürülüyor dedi. İslam Dünyasında olduğu gibi birileri zevki sefa içinde yaşarken memleketimizde de, vatan evlatları her gün bir bir toprağa düşüyorlar dedi.

İlçe Yöneticileri ve Örgütün katıldığı Bayramlaşa programında konuşan Başkan Vekili İsmail Terzi, örgüte birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Terzi, Ülkemizin kan gölüne dönüştürüldüğü, hergün bir bombanın patladığı, iktidar tarafından seyredildiği bu dönemde gün geçmiyor ki onlarca yurttaşımızın nedensiz ve niçinsiz öldürüldüğü böyle zor bir dönemde bayramı kutluyoruz" dedi.

CHP İlçe Başkan Vekili İsmail Terzi, "Özellikle bugünkü koşullarda bugünkü gericiliğin daha da büyüdüğünü, daha da saldırganlaştığını, kendisi gibi düşünmeyen herkesi terörist ilan ettiği bu ülkede milyonlarca yurtsever insanı öteki gösteren, gerici, Anayasa'yı tanımayan bir AKP yönetimi ile karşı karşıyayız. Onun için sadece hukuk kurallarına dayanarak AKP'ye karşı mücadele etme şansının olmadığı bir gerçektir. Biz gençlik kollarımızı yenileyerek güçlendirerek Mustafa Kemal'in bu partinin geleceğini emanet ettiği gençlik kollarımızı daha güçlü hale getirerek gençliğin öncülüğünün ne kadar önemli olduğunu hep beraber görüyoruz. Bunu öne çıkaracağız. İkinci olarak kadın kollarımızı daha da güçlendireceğiz. Çünkü Cumhuriyet geleneği kadın erkek eşitliği ile eşdeğerdir. Kadını ötekileştiren, yalnızlaştıran, kaç çocuk doğurmasına karar veren bu gerici anlayışa karşı daha çok kadın örgütlenmesini öne çıkaracağımız ve güçlendirmemiz gerektiği bilincindeyiz" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL