• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Bayramlaşmada yine AK Parti'ye yüklendi

CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü’nü bayramlaşmak için ilçe binasında toplayan CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Vekili İsmail Terzi örgüte birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

07 Temmuz 2016 Perşembe 00:38

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan önemli bir programı dolayışla il dışında bulunduğundan dolayı bayramlaşma programına katılamadı. İlçe Başkanı Doğan adına Bayramlaşma programına Vekili İsmail Terzi ev sahipliği yaptı. İlçe Başkanı Metin Doğan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında İslam Dünyasında kan ve gözyaşına vurgu yaptı. Başkan Doğan, İslam'ın dünyaya sunduğu güzellikler olduğunu söyledi. Müslümanların iki büyük dini bayramı olduğunu Bunların Biri Ramazan Bayramı, diğeri de Kurban Bayramı. Her ikisi de İslam aleminden dünyaya barışın, sevginin mesajı olarak anımsatılacak, güzel sözcüklerin ifade edildiği bayramlardır. Ancak bu bayramda İslam alemi maalesef karışık. İslam coğrafyasında sürekli savaş var. Öncelikle İslam coğrafyasındaki bu savaşın son bulmasını dilerken, bu savaşı tahrik edenlerin de bu tahrikçiliğinden vazgeçmesini istiyoruz. Kendi ülkesindeki insanların rahatı ve huzuru için mücadele etmeli, komşuları ile barış içinde olmalı. Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyaya vermiş olduğu en önemli mesaj, 'yurtta sulh, cihanda sulh'tur. Ama görülüyor ki AKP hükümeti savaş çığırtkanlığı yapmaktadır. Ramazan Bayramı yoksulların düşünülmesini ister ama şuan görüyor ki Haklarını arayanlara biber gazı sıkılıyor coplanıyorlar diğer taraftan yatlar katlar gemicikler alınıyor keyif sürülüyor dedi. İslam Dünyasında olduğu gibi birileri zevki sefa içinde yaşarken memleketimizde de, vatan evlatları her gün bir bir toprağa düşüyorlar dedi.

İlçe Yöneticileri ve Örgütün katıldığı Bayramlaşa programında konuşan Başkan Vekili İsmail Terzi, örgüte birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Terzi, Ülkemizin kan gölüne dönüştürüldüğü, hergün bir bombanın patladığı, iktidar tarafından seyredildiği bu dönemde gün geçmiyor ki onlarca yurttaşımızın nedensiz ve niçinsiz öldürüldüğü böyle zor bir dönemde bayramı kutluyoruz" dedi.

CHP İlçe Başkan Vekili İsmail Terzi, "Özellikle bugünkü koşullarda bugünkü gericiliğin daha da büyüdüğünü, daha da saldırganlaştığını, kendisi gibi düşünmeyen herkesi terörist ilan ettiği bu ülkede milyonlarca yurtsever insanı öteki gösteren, gerici, Anayasa'yı tanımayan bir AKP yönetimi ile karşı karşıyayız. Onun için sadece hukuk kurallarına dayanarak AKP'ye karşı mücadele etme şansının olmadığı bir gerçektir. Biz gençlik kollarımızı yenileyerek güçlendirerek Mustafa Kemal'in bu partinin geleceğini emanet ettiği gençlik kollarımızı daha güçlü hale getirerek gençliğin öncülüğünün ne kadar önemli olduğunu hep beraber görüyoruz. Bunu öne çıkaracağız. İkinci olarak kadın kollarımızı daha da güçlendireceğiz. Çünkü Cumhuriyet geleneği kadın erkek eşitliği ile eşdeğerdir. Kadını ötekileştiren, yalnızlaştıran, kaç çocuk doğurmasına karar veren bu gerici anlayışa karşı daha çok kadın örgütlenmesini öne çıkaracağımız ve güçlendirmemiz gerektiği bilincindeyiz" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 


CHP Bayramlaşmada yine AK Parti'ye yüklendi


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan