Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programı ilk olarak Bayram Namazı sonrası Seyitnizam Caminde yapıldı. Belediyenin koordine ettiği Bayramlaşa programına İlçe Başkanı Bahattin Ünver Belediye Başkanı murat Aydın ile birlikte katılarak vatandaşlarla bayramlaştı. Ardından ikinci Bayramlaşsam Programı AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığında yapıldı. Buradaki Bayramlaşa programına,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı  ve eski bakan Hayati Yazıcı, Ak Ak Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli , Ahmet Hamdi Çamlı ,Eski Bakan ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Eski Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın ve teşkilat katıldı.

Ak Parti Zeytinburnu İlçe başkanı Bahattin Ünver bayramlaşma nedeni ile yaptığı konuşmada şunları söyledi  ”Sekiz yıldır ilçe başkanlığı yapıyorum.  16 bayramdır bizi yalnız bırakmayan eski genel başkan yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ekrem Erdem’e, ve her bayram salonlarımızı tıklım tıklım dolduran siz teşkilat mensuplarına teşekkür ederim. Aslında konuşulacak çok şey var ancak bu kadar değerli siyasi büyüğümüzün olduğu yerde konuşmamı uzatmak istemem. Ben sadece giriş konuşması ile yetinip uzun konuşmayacağım.  Daha çok siyasi büyüklerimizi dinlemek için sözü Sayın belediye başkanımız Murat Aydın’a bırakıyorum dedi.

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın, Ak Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Ahmet Hamdi Çamlı, Eski Bakan ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Ekrem Erdem’de birer konuşma yaptılar. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski bakan Hayati Yazıcı Ak Parti’nin çalışmalarını özetledi

Ak Parti Zeytinburnu ilçe teşkilatının bayramlaşmasına katılan Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı da Ak Parti’nin kuruluşundan günümüze yaptığı hizmet ve yatırımlarını özetleyerek biz ülke ve halkın kalkınması için çalışıyoruz.  Burada saatlerce sadece ana başlıklarına girsek bile yaptığımız hizmetleri saysak saatler yetmez. Ancak kısa ve öz bir şekilde size bazı şeyler anlatıyorum.  Biz İyi bir teşkilatız. Hep beraber daha iyi işler yapacağız. 

Terörle mücadele kararlılık vurgusu yapan Yazıcı, “Doğu'da ve Güneydoğu'da insanımızın can ve mal emniyetini gerçekleştirmek üzere görev yapan kamu görevlilerimiz bu ülkenin yurttaşı. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını taşıyan ama gönlünde ve ruhunda eseri bulunmayan insanlar tarafından katlediliyor. Çok vahim bir şey. Mücadele çok dikkatli olarak devam ediyor. Gerçekten can kaybını önlemeye sağlayacak titizlikle yürütülüyor. İnsanımıza kalleşçe pusu ve tuzaklar kuruluyor. Kaçınılmaz sonuçlara muhatap oluyoruz. Acı büyük” dedi.

Terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürme amacında olduklarını ifade eden Yazıcı, “Terörün uluslararası boyutu var. Yoksa bir avuç çapulcunun güçlü ve kararlı Türk Silahlı Kuvvetlerine ve emniyet güçlerine karşı kalleşçe de olsa eylemi bu kadar yaygın bir şekilde sürdürmeleri mümkün değil. Destekçileri var. Sona doğru giderken bu eylemleri icra ediyorlar. Avrupa'dan da destek bulabilen PKK'dan da söz etmiyoruz. Bunun ötesinde uluslararası terörü ve terörizmi kendilerine hayat tarzı olarak benimsemiş terör örgütleri var. Bunların silah ve mühimmat fabrikaları yok ama üzerinde taşıdıkları silahlar ve mühimmatlarla katliam yapıyorlar. Öyle bir eğitime tabi tutuluyorlar ki en kutsal varlık insan olarak hayatını feda edebiliyor. Bu nasıl bir şey? Bunları çok iyi tahlil ediyoruz. Bu tarz terör yöntemini benimsemiş olanlara karşıda mücadele daha da zorluk arz ediyor.

Uluslararası kamuoyunun teröre gerçekten terör olarak bakması lazım. Terörün tanımı değişmez. Terör her yerde terördür. Teröristte her yerde teröristtir. Bunun mezhebi, cinsiyeti veya farklı bir rengi olamaz. Böyle bakarsak ve ölçüleri böyle koyarsak, terörle mücadeleyi gündeminde tutan bütün uluslararası kuruluşların bakışı aynı noktada birleşirse dünyanın başında musallat olmuş terörle daha etkin bir şekilde mücadele edebiliriz. Ülke olarak biz kararlıyız” diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL