Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Zeytinburnu İlçe Başkanlığı tarafından Zeytinburnu Adliye meydanında düzenlenen iftar programına katıldı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun katıldığı iftar öncesi çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis bariyerleriyle çevrilen alana gelen vatandaşlar üst araması yapılarak içeriye alındı. İftara yarım saat kala gelen Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milletvekilleri Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş, Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da eşlik etti. CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan önderliğinde ilçe yönetiminin koordine ettiği dev iftar programına Meclis üyeleri ,İlçe Yönetimi ve İlçe örgütü tam kadro katıldı.  Alana yoğun güvenlik önlemleri altında gelen Kılıçdaroğlu, kendisine ayrılan masada ezanın okunmasını bekledi. Bir süre masadakilerle sohbet eden CHP lideri, ezanın okunmasının ardından iftarını yaptı.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNDEN İFTARA TAM DESTEK

Dev iftarın düzenlemesine büyü katkı sağlayan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş Belediyesi'nin düzenlendiği iftar programının içeriğine değinerek, "Beşiktaş'tan İstanbul'a, İstanbul'dan Türkiye'ye hem özgürlükçü sosyal demokrasinin hem de bizi biz yapan değerlerin, milli değerlerin, manevi değerlerimizin en güzel yaşandığı semtlerden birisidir. Biz bu değerli Beşiktaş'tan, ki Türkiye rekorunu kırdığımız semt olan Beşiktaş'tan bütün semtlerimize, İstanbul'un diğer yerlerine bu değerleri taşıyan, siyasetimizi değil, siyasetin önünde olan değerlerimizi, siyasetin de önünde olan değerlerimizi taşıyalım" dedi.

DOĞAN: GELENEKSEL İFTARIMIZDA İZDİHAM YAŞANIYOR

CHP Zeytinburnu İlçe örgütünün deneyimli başkanı Metin Doğan iftara Zeytinburnu Halkının büyük teveccüh gösterdiğini 5000’ini aşkın Zeytinburnu iftar için meydanda bulunurken 1500’e yakın vatandaşında iftar alanına giremediğini söyledi. Başkan Doğan CHP İftar sofrasının alana giremeyen vatandaşlar için yeniden kurulacağını söyledi..

"TÜRKİYE DÜNYANIN EN GÜZEL ÜLKESİ"

Kılıçdaroğlu iftar sonrası kurulan sahneye çıkarak konuşma yaptı. "En çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberlik" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Gönlümüzde yatan şey; akşam sofraya otururken huzur içinde oturalım. Haberleri dinlerken huzur içinde dinleyelim. Birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu ülkede hepimiz tasada ve kıvançta birlikte olursak; yani acılarımızı, sevinçlerimizi paylaşırsak emin olun Türkiye dünyanın en güzel ülkesi..." dedi.

"HERKESİN RAHATÇA YAŞADIĞI, SOKAĞINDA GEZDİĞİ HUZUR İÇİNDE BİR TÜRKİYE..."

Türkiye'de herkesin huzur içinde, barış içinde ve karnı doyacak şekilde yaşayabileceğini dile getiren CHP Lideri, "Ramazan ayı gibi mübarek bir ayda acı haberler duymak istemiyoruz. Herkesin rahatça yaşadığı, sokağında gezdiği huzur içinde dolaştığı bir Türkiye özlemi içindeyiz. Çok şey istemiyoruz aslında kendi ülkemizde insanca yaşamak istiyoruz. Eğer bunları yapabilirsek bu ülkede hepimiz huzur içinde yaşarız" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından da polis ve partililerden oluşan güvenlik önlemleri altında Zeytinburnu'ndan ayrıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL