• Onlar İlk Kez Tatil Yaptı
 • Zeytinburnu çarşı ve mahalle bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP İlçe Başkanı Doğan ilçe Milli Eğitime ateş püskürdü

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan 19 Mayıs Çelenk Takdim Töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordine ettiği törene tepki gösterdi. Öğrencileri buraya getirmişsiniz ellerinde ne bayrak var nede İstiklal Marşının söylüyorlar böyle rezillik olur mu dedi?

19 Mayıs 2016 Perşembe 12:24

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan AK Parti’yi Hükümeti bilinçli olarak Resmi Bayramları yok etmek istediğini öne sürdü. Başkan Doğan bugün Osmanlı İmparatorluğunun kalıntılarına karşı Milli Birliğin ruhunun canlandığı Ülkemizin temellerinin atıldığı kutsal bir gün bu günde ilçemize bir tek Türk Bayrağı asılmadı Kaymakamlık Binası dahil dedi. Başkan Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü, 19 Mayıs; emperyalizme karşı direnişin ve dirilişin günüdür.

19 Mayıs; emperyalizme ve işgale karşı diz çökmüş Osmanlı yönetimine karşı ulusun, yeniden ayağa kalktığı gündür. 19 Mayıs; İstanbul’da bir kara devrin bitişi, Samsun’da bütün ihtişamı ile güneşin yeniden doğduğu gündür. 19 Mayıs; Sultan Vahdettin’in teslimiyetine karşı, Mustafa Kemal’in esaret zincirlerini kırdığı gündür. 19 Mayıs; saltanatın ve iş birlikçi emperyalistlerin ölüm günüdür, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günüdür.

19 Mayıs; Bandırma Vapuru’nun İstanbul’dan Samsun’a uzanan hat üzerinde özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru yüzdüğü gündür. 19 Mayıs; bir ulusun tarihinde karanlık bulutların özgürlük ve bağımsızlık coşkusu ile dağıtıldığı gündür. 19 Mayıs; Sevr antlaşması ile esir edilmiş bir ulusun, zincirlerini kırarak Lozan’a doğru yürüdüğü gündür. 19 Mayıs; emperyalizme ve işgale karşı İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde söylediği gibi

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.” Dediği gündür.
19 Mayıs; Mağdurların ve mazlumların, zalime ve zulme karşı direndiği gündür.
19 Mayıs; Mustafa Kemal’in Atatürk olduğu gündür.
19 Mayıs; Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan günüdür.

Bu sebeplerden dolayı Atatürk düşmanları, Laik Cumhuriyet düşmanları, Ay Yıldızlı Bayrak düşmanları, Hilafet, saltanat ve padişah sevdalıları 19 Mayıs’ı sevmezler. Bunları her 19 Mayıs’ta afakanlar basar. Bunlar her 19 Mayıs’ta kabus görürler. Milli Bayramlarımızı kutlanması, bunlar için zulümdür, bizim için düğündür.

Bunlar her milli bayramda kaçacak yer ararlar ve türlü bahanelerle Milli Bayramlarımızın kutlanmaması için, yasal engeller getirirler.  Bizde her Milli Bayramda bugün olduğu gibi tarihimizin her dönüm noktasında, bugün bizim özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan bütün şehitlerimiz için ve Mustafa Kemal Atatürk için inadına kutlamaya devam ediyoruz. Bu hainler ve gafiller için, Atatürk’ün ölüm yıl dönümü bayram, Milli Bayramlarımız da bunlar için yas ve matem günüdür.

Ey gaflet içinde olanlar,
Biliniz ki;
Özgürlük, bağımsızlık, laiklik ve Atatürk mayası ile mayalanmış Cumhuriyet Halk Partisi var.
Her milli bayramda alanlarda olmaya devam edeceğiz.
Selam olsun 23 Nisan’a
Selam olsun 19 Mayıs’a
Selam olsun 30 Ağustos’a
Selam olsun 29 Ekim’e
Soluduğumuz hava da, içtiğimiz su da senin hakkın var.
Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm Atam
Bir daha, bir daha gel Samsun’dan
Binlerce selam olsun Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e diyerek sözlerini tamlamadı ve ardından saygı duruşu istiklal marşının okunması ile birlikte CHP’nin alternatif kutlaması sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

 • CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

 • AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Kurban Bayramında duygusal anlar yaşandı. 9 Yıldır ilçe başkanlığını başarılı bir şeklide yürüten Başkan Bahattin Ünver için son Bayramlaşma programıydı. Başkan Ünver 19 Bayramdır gelin dedik koşun geldiniz hakkınızı helal edin. Hep birlikte siyasette tarih yazdık dedi.

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.5%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan