• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP İlçe Başkanı Doğan ilçe Milli Eğitime ateş püskürdü

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan 19 Mayıs Çelenk Takdim Töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordine ettiği törene tepki gösterdi. Öğrencileri buraya getirmişsiniz ellerinde ne bayrak var nede İstiklal Marşının söylüyorlar böyle rezillik olur mu dedi?

19 Mayıs 2016 Perşembe 12:24

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan AK Parti’yi Hükümeti bilinçli olarak Resmi Bayramları yok etmek istediğini öne sürdü. Başkan Doğan bugün Osmanlı İmparatorluğunun kalıntılarına karşı Milli Birliğin ruhunun canlandığı Ülkemizin temellerinin atıldığı kutsal bir gün bu günde ilçemize bir tek Türk Bayrağı asılmadı Kaymakamlık Binası dahil dedi. Başkan Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü, 19 Mayıs; emperyalizme karşı direnişin ve dirilişin günüdür.

19 Mayıs; emperyalizme ve işgale karşı diz çökmüş Osmanlı yönetimine karşı ulusun, yeniden ayağa kalktığı gündür. 19 Mayıs; İstanbul’da bir kara devrin bitişi, Samsun’da bütün ihtişamı ile güneşin yeniden doğduğu gündür. 19 Mayıs; Sultan Vahdettin’in teslimiyetine karşı, Mustafa Kemal’in esaret zincirlerini kırdığı gündür. 19 Mayıs; saltanatın ve iş birlikçi emperyalistlerin ölüm günüdür, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günüdür.

19 Mayıs; Bandırma Vapuru’nun İstanbul’dan Samsun’a uzanan hat üzerinde özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru yüzdüğü gündür. 19 Mayıs; bir ulusun tarihinde karanlık bulutların özgürlük ve bağımsızlık coşkusu ile dağıtıldığı gündür. 19 Mayıs; Sevr antlaşması ile esir edilmiş bir ulusun, zincirlerini kırarak Lozan’a doğru yürüdüğü gündür. 19 Mayıs; emperyalizme ve işgale karşı İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde söylediği gibi

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.” Dediği gündür.
19 Mayıs; Mağdurların ve mazlumların, zalime ve zulme karşı direndiği gündür.
19 Mayıs; Mustafa Kemal’in Atatürk olduğu gündür.
19 Mayıs; Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan günüdür.

Bu sebeplerden dolayı Atatürk düşmanları, Laik Cumhuriyet düşmanları, Ay Yıldızlı Bayrak düşmanları, Hilafet, saltanat ve padişah sevdalıları 19 Mayıs’ı sevmezler. Bunları her 19 Mayıs’ta afakanlar basar. Bunlar her 19 Mayıs’ta kabus görürler. Milli Bayramlarımızı kutlanması, bunlar için zulümdür, bizim için düğündür.

Bunlar her milli bayramda kaçacak yer ararlar ve türlü bahanelerle Milli Bayramlarımızın kutlanmaması için, yasal engeller getirirler.  Bizde her Milli Bayramda bugün olduğu gibi tarihimizin her dönüm noktasında, bugün bizim özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan bütün şehitlerimiz için ve Mustafa Kemal Atatürk için inadına kutlamaya devam ediyoruz. Bu hainler ve gafiller için, Atatürk’ün ölüm yıl dönümü bayram, Milli Bayramlarımız da bunlar için yas ve matem günüdür.

Ey gaflet içinde olanlar,
Biliniz ki;
Özgürlük, bağımsızlık, laiklik ve Atatürk mayası ile mayalanmış Cumhuriyet Halk Partisi var.
Her milli bayramda alanlarda olmaya devam edeceğiz.
Selam olsun 23 Nisan’a
Selam olsun 19 Mayıs’a
Selam olsun 30 Ağustos’a
Selam olsun 29 Ekim’e
Soluduğumuz hava da, içtiğimiz su da senin hakkın var.
Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm Atam
Bir daha, bir daha gel Samsun’dan
Binlerce selam olsun Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e diyerek sözlerini tamlamadı ve ardından saygı duruşu istiklal marşının okunması ile birlikte CHP’nin alternatif kutlaması sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan