Çok sayıda katılımcının olduğu gecenin sunuculuğunu yapan Gazeteci Mehmet Alpay duygulu dakikaların da yaşandığı gecede CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan kısa bir konuşma yaptı. Hayatı birlikte yaşadığımız engelli kardeşlerimiz selamlıyorum. Toplum içinde kendi varlıklarını kişiliklerini, emeklerini ve ürettiklerini paylaşmalıdırlar. Ne oldum değil ne olacağım diyeceğiz. Asıl körlük cahilliktir diyen deneyimli ilçe Başkanı Doğan sözlerini şöyle sürdürdü. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını birlikte paylaşmayı şiar edindik.

Acıları büyük, yürekleri de bir o kadar büyük anneler. Silahları sevgi olan toplumun özgür ve eşit yurttaşları olması gereken hayatı ortak yaşadığımız toprağı onların toprağına biz toplum yüreği deriz. Toplum için de engelli kardeşlerimiz ürettiklerini bizimle paylaşarak yaşayacak ve her anımızı ülkemizi ve evrenimizi paylaşmak zorundayız. . Çocuk anasız büyür ama vatansız büyüyemez diyen nene hatunu, bu memleket bu gün bir arada ve birlik içinde yaşıyorsak bu kadınlarımızın annelerimizin emeği var.

Cumhuriyet kadınlarımızı da anan Doğan, Türkan Saylan, CHP şehidi Bahriye Üçok bu ülkeyi kuran ve bizi özgür bağımsız bir Türkiye’de yaşamamıza neden olan adamı büyüten Zübeyde hanımı şükranla anıyorum. Etkinliği düzenleyen yönetim kurulu bayan arkadaşlarıma ve eski ilçe yöneticisi Yasemin Erbek’e ve Kadın ile örgütlenmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Derya Akkılıç’a teşekkür ediyorum dedi.

Gecede Kısa zaman önce hayatını kaybeden örgüt kadın kolları üyesi Sibel Akar'ın slayt gösterisinin izlendiği gecede özlem ve rahmetle anıldı. Ayrıca Zübeyde Hanım için hazırlanan özel slayt gösteri izlenirken de duygu dolu anlar yaşandı. Gece eğlence ile geç saatlere kadar devam etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL