• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Zeytinburnu’ndan alternatif 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Kutlamalarının resmi olarak iptal edilmesinin ardından CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı alternatif kutlama programı tertip etti. Kutlama programında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Metin Doğan AK Parti’ye ateş püskürdü. Başkan Doğan, AK Parti’nin besleği terörden dolayı bugün gençlerimizin şehit olduğunu söyledi.

23 Nisan 2016 Cumartesi 14:35

‘KAÇAK SARAY SEDVALILARI MECLİSE KİLT VURMAYA ÇALIŞIYORLAR’

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü. 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi ilanıdır, açılışıdır. Meclis demek, ülke yönetimine halkın ortak olması demektir. Meclis demek, halkın kendi geleceği ile ilgili kararları kendilerinin vermesi demektir. Meclis demek, tek kişi diktatörlüğüne şah, sultan, padişahlık otoritesine karşı halkın egemenliği demektir.  Meclis demek, halk çocuklarının parlamentoya girmesi, milletvekili, bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı olması demektir.  Bizim meclisimiz bunların da üstünde gazi meclisidir. 7 düvelin işgaline karşı, bağımsızlık savaşını yürüten meclistir. Bu meclis Polatlıya kadar gelen işgal ordularının top seslerinin Ankara’da duyulmasına rağmen kapısına kilit vurulamamış meclistir. Bu meclis 1919’da İstanbul hükümetinin işgali karşısında diz çökmesine karşın, işgal ordularına diz çökertmiş meclistir.  Bu meclis devleti kuran, yurdu kurtaran meclistir. Bu nedenle bu meclis o kadar değerlidir ve önemlidir.  Bugün başkanlık peşinde koşanlar, bu yüce meclisi kapatıp kaçak saraydan ülkeyi yönetmenin hesabını yapmaktadırlar.  Onun için türlü bahaneler ile 23 Nisan Milli Bayramı’mızın kutlanmaması için her türlü engellemeyi yapmaktadırlar. Kaçak saray sevdalıları, bu gazi meclisten 1919’da işgal karşısında diz çökmüş İstanbul hükümetinin intikamını almak istemektedirler. 1000 odalı kaçak saray yapanlar, bu ulvi meclisin kapısına kilit vurup, kapatmanın yollarını aramaktalar. Onun için bugün kutlamakta olduğumuz bayramı anlamsızlaştırmak, içini boşaltmak, törenleri yasaklamak ve iptal etmek için türlü bahaneler ve gerekçeler yaratmaktadırlar.

‘TERÖRÜ BESLEYENLER YÜZÜNDEN BUGÜN BU GENÇLER TOPRAĞA DÜŞÜYOR’

Başkan Metin Doğan, Terör bahane edilerek, Milli Bayramımızın kutlanması yasaklandı ve iptal edildi. Sizin bu terör sonucunda toprağa verdiğimiz şehitlerimiz için vicdanlarınız sızlıyorsa öncelikle kendi düğünlerinizi, nişanlarınızı, eğlencelerinizi iptal ediniz. Sizin vicdanınız varsa, bu ülkeyi yönetirken bir eliniz yağda bir eliniz balda, yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda, saltanatlı yaşamdan vazgeçersiniz. Sizin terör karşısında vicdanınız sızlıyorsa, hendekler kazınırken, mayınlar döşenirken, cephanelikler kurulurken, kör, sağır ve dilsiz olmayacaktınız. Bu terör, sizin ortaklığınızda yeniden hortladı. Bütün bunlar olurken gerçeklere yüz çevirdiniz ve şehitlerimizin ruhunu incittiniz. Gün gelir millette size yüz çevirir. Milletin civan, mert, yağız çocukları, sizin beslediğiniz terörden dolayı, şahadet şerbetini içip şehit olurken Siz ve çocuklarınız Amerikan kumarhanelerde rulet çevirdiniz. Anadolu’nun yiğitleri, Ege’nin efe’leri şehit olurken, Sizin çocuklarınız sözde helal kazandığınız paralarla aldığınız gemiciklerle İsrail’den yük sevkiyatı yapmak için dümen çevirdiniz. Bu milletin fakir ama vakur çocukları, gencecik yaşta toprağa düşerken, 

‘ONLARIN ÇOCUKLARI ASKERDEN KAÇIYOR RULET OYNUYOR’

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı 23 Nisan Törenin Terör olaylarından dolayı iptal enlerin çocukları askere gitmemek için bin bir türlü fırıldak film çeviriyorlar dedi. Doğan, Kendi çocuklarınıza mal, mülk kazandırdınız. Milletin çocuklarına din, iman pazarladınız. Milletin çocuklarına şehitlik mertebesini cennetle müjdeleyip, teşvik ettiniz. Kendi çocuklarınızın askere gitmemesi için her türlü taklayı atıp, onları cennetten mahrum bıraktınız. Nereden baksanız tutarsızlık, Nereden baksanız ahmakça, Nereden baksanız takiye dolu Atatürk, 23 Nisan’ı bütün Dünya çocuklarına armağan ederken,  sizler bugün çocuklara tecavüz edenlere ve kurumlarına destek verdiniz. Şehitlere sahip çıkmak, milli bayramlarımızı yasaklamakla olmaz. Aksine meclise ve Cumhuriyet’e sahip çıkmakla olur. Bu vatan, bu memleket, bu meclis, bu Cumhuriyet, bu bayrak bizim, hepimizin! Haykırarak ifade etmek istiyorum ki yasaklarınıza uymayacağız. Sizin oyunlarınıza ve tezgâhlarınıza alet olmayacağız. Sizin saraylarınız, villalarınız, köşkleriniz var ama içinde rahat uyuyacak ruh haliniz yok. Uyurken kâbus görüyorsunuz, Uyanırken kâbusa uyanıyorsunuz. Çünkü çaldığınız, çırptığınız, yediğiniz yetim hakkı sizi rahat uyutmuyor. Sizin keseniz, kasanız, cüzdanınız kabarık, Sizin makamınız mevkiniz koltuğunuz var ama vatan ve millet için atan yüreğiniz yok. Sizin yalanınız bol, milletin yarası derin! Sizin karnınız tok, milletin midesinde bir şey yok! Sizin haramınız çok, milletin günahı yok! Sizin bu ülkede geleceğiniz yok, bizim başka gidecek vatanımız yok! Sizin gölgesinde sığınacağız sözde bayraklarınız çok, Bizim selam verecek ay yıldızdan başka bayrağımız yok! Sizin önünde diz çökeceğiniz, biat edeceğiniz efendileriniz çok, Bizim Mustafa Kemal Atatürk’ten başka liderimiz ve önderimiz yok! Yaşasın Gazi Meclis! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! Meclisin 96. Açılış yılı kutlu olsun  dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  CHP'den Saadet Partisine iade-i ziyaret

  Son günlerin en popüler partisi Saadet Partisi adeta paylaşılamıyor.. Bir yandan AK Parti-MHP ittifak bloğunun yoğun takibi, bir yandan da muhalefet partilerinin ilgisi ve alakası ile Saadet Partisi adeta markaj altında. Sıkı markaj devam ederken CHP ilçe Başkanlığı Saadet Partisine iadei ziyarette bulundu

 • Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Zeytinburnu’nda yerel seçim bu kez kolay lokma olmayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi bir yılı aşkın bir süredir 2019 seçimleri için aralıksız çalışıyor. Bu süreçte Kongresini yapan yönetimini güçlendiren, Kandın ve Gençlik kollarını yeniden yapılandıran ilçe Örgütü’nün ilk hedefi Belediyenin burçlarına CHP Bayrağını dikmek.

 • İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  İşte Zeytinburnu'nda AK Parti'nin muhtemel ilçe Başkanı

  AK Parti İstanbul'da geçen yılın sonlarında ilçe Başkanlarına yönelik temayul yoklaması yapmıştı. Yapılan yoklama sonrasında öne çıkan ismler Anakara'da genel merkez çağrılmıştı. 23.08.2017 tarihinde Zeytinburnu'ndan Metin Develi yapılacak kongrede ilçe Başkanı olarak görevlendirilmiş ve kendisine bu görevlendirme genel merkez tarafından iletilmişti.

 • Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Emine Gülizar Emecan CHP PM Üyesi seçildi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr.Adil Emecan'ın eşi, CHP eski il yöneticisi Emine Gülizar Emecan, 52 kişilik Parti Meclisi’ne adını yazdırdı. Emine Gülizar Emecan, bu kurultayda listeye yeni giren isimler arasındaki başarısıyla da dikkat çekti.

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan