• Onlar İlk Kez Tatil Yaptı
 • Zeytinburnu çarşı ve mahalle bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Zeytinburnu’ndan alternatif 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Kutlamalarının resmi olarak iptal edilmesinin ardından CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı alternatif kutlama programı tertip etti. Kutlama programında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Metin Doğan AK Parti’ye ateş püskürdü. Başkan Doğan, AK Parti’nin besleği terörden dolayı bugün gençlerimizin şehit olduğunu söyledi.

23 Nisan 2016 Cumartesi 14:35

‘KAÇAK SARAY SEDVALILARI MECLİSE KİLT VURMAYA ÇALIŞIYORLAR’

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü. 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi ilanıdır, açılışıdır. Meclis demek, ülke yönetimine halkın ortak olması demektir. Meclis demek, halkın kendi geleceği ile ilgili kararları kendilerinin vermesi demektir. Meclis demek, tek kişi diktatörlüğüne şah, sultan, padişahlık otoritesine karşı halkın egemenliği demektir.  Meclis demek, halk çocuklarının parlamentoya girmesi, milletvekili, bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı olması demektir.  Bizim meclisimiz bunların da üstünde gazi meclisidir. 7 düvelin işgaline karşı, bağımsızlık savaşını yürüten meclistir. Bu meclis Polatlıya kadar gelen işgal ordularının top seslerinin Ankara’da duyulmasına rağmen kapısına kilit vurulamamış meclistir. Bu meclis 1919’da İstanbul hükümetinin işgali karşısında diz çökmesine karşın, işgal ordularına diz çökertmiş meclistir.  Bu meclis devleti kuran, yurdu kurtaran meclistir. Bu nedenle bu meclis o kadar değerlidir ve önemlidir.  Bugün başkanlık peşinde koşanlar, bu yüce meclisi kapatıp kaçak saraydan ülkeyi yönetmenin hesabını yapmaktadırlar.  Onun için türlü bahaneler ile 23 Nisan Milli Bayramı’mızın kutlanmaması için her türlü engellemeyi yapmaktadırlar. Kaçak saray sevdalıları, bu gazi meclisten 1919’da işgal karşısında diz çökmüş İstanbul hükümetinin intikamını almak istemektedirler. 1000 odalı kaçak saray yapanlar, bu ulvi meclisin kapısına kilit vurup, kapatmanın yollarını aramaktalar. Onun için bugün kutlamakta olduğumuz bayramı anlamsızlaştırmak, içini boşaltmak, törenleri yasaklamak ve iptal etmek için türlü bahaneler ve gerekçeler yaratmaktadırlar.

‘TERÖRÜ BESLEYENLER YÜZÜNDEN BUGÜN BU GENÇLER TOPRAĞA DÜŞÜYOR’

Başkan Metin Doğan, Terör bahane edilerek, Milli Bayramımızın kutlanması yasaklandı ve iptal edildi. Sizin bu terör sonucunda toprağa verdiğimiz şehitlerimiz için vicdanlarınız sızlıyorsa öncelikle kendi düğünlerinizi, nişanlarınızı, eğlencelerinizi iptal ediniz. Sizin vicdanınız varsa, bu ülkeyi yönetirken bir eliniz yağda bir eliniz balda, yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda, saltanatlı yaşamdan vazgeçersiniz. Sizin terör karşısında vicdanınız sızlıyorsa, hendekler kazınırken, mayınlar döşenirken, cephanelikler kurulurken, kör, sağır ve dilsiz olmayacaktınız. Bu terör, sizin ortaklığınızda yeniden hortladı. Bütün bunlar olurken gerçeklere yüz çevirdiniz ve şehitlerimizin ruhunu incittiniz. Gün gelir millette size yüz çevirir. Milletin civan, mert, yağız çocukları, sizin beslediğiniz terörden dolayı, şahadet şerbetini içip şehit olurken Siz ve çocuklarınız Amerikan kumarhanelerde rulet çevirdiniz. Anadolu’nun yiğitleri, Ege’nin efe’leri şehit olurken, Sizin çocuklarınız sözde helal kazandığınız paralarla aldığınız gemiciklerle İsrail’den yük sevkiyatı yapmak için dümen çevirdiniz. Bu milletin fakir ama vakur çocukları, gencecik yaşta toprağa düşerken, 

‘ONLARIN ÇOCUKLARI ASKERDEN KAÇIYOR RULET OYNUYOR’

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı 23 Nisan Törenin Terör olaylarından dolayı iptal enlerin çocukları askere gitmemek için bin bir türlü fırıldak film çeviriyorlar dedi. Doğan, Kendi çocuklarınıza mal, mülk kazandırdınız. Milletin çocuklarına din, iman pazarladınız. Milletin çocuklarına şehitlik mertebesini cennetle müjdeleyip, teşvik ettiniz. Kendi çocuklarınızın askere gitmemesi için her türlü taklayı atıp, onları cennetten mahrum bıraktınız. Nereden baksanız tutarsızlık, Nereden baksanız ahmakça, Nereden baksanız takiye dolu Atatürk, 23 Nisan’ı bütün Dünya çocuklarına armağan ederken,  sizler bugün çocuklara tecavüz edenlere ve kurumlarına destek verdiniz. Şehitlere sahip çıkmak, milli bayramlarımızı yasaklamakla olmaz. Aksine meclise ve Cumhuriyet’e sahip çıkmakla olur. Bu vatan, bu memleket, bu meclis, bu Cumhuriyet, bu bayrak bizim, hepimizin! Haykırarak ifade etmek istiyorum ki yasaklarınıza uymayacağız. Sizin oyunlarınıza ve tezgâhlarınıza alet olmayacağız. Sizin saraylarınız, villalarınız, köşkleriniz var ama içinde rahat uyuyacak ruh haliniz yok. Uyurken kâbus görüyorsunuz, Uyanırken kâbusa uyanıyorsunuz. Çünkü çaldığınız, çırptığınız, yediğiniz yetim hakkı sizi rahat uyutmuyor. Sizin keseniz, kasanız, cüzdanınız kabarık, Sizin makamınız mevkiniz koltuğunuz var ama vatan ve millet için atan yüreğiniz yok. Sizin yalanınız bol, milletin yarası derin! Sizin karnınız tok, milletin midesinde bir şey yok! Sizin haramınız çok, milletin günahı yok! Sizin bu ülkede geleceğiniz yok, bizim başka gidecek vatanımız yok! Sizin gölgesinde sığınacağız sözde bayraklarınız çok, Bizim selam verecek ay yıldızdan başka bayrağımız yok! Sizin önünde diz çökeceğiniz, biat edeceğiniz efendileriniz çok, Bizim Mustafa Kemal Atatürk’ten başka liderimiz ve önderimiz yok! Yaşasın Gazi Meclis! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! Meclisin 96. Açılış yılı kutlu olsun  dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Eylül Ayı 2.Birleşim

 • CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu'nda Kurban Bayramı

 • AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Halef-Selef Bayramlaşma

  AK Parti Zeytinburnu’nda Kurban Bayramında duygusal anlar yaşandı. 9 Yıldır ilçe başkanlığını başarılı bir şeklide yürüten Başkan Bahattin Ünver için son Bayramlaşma programıydı. Başkan Ünver 19 Bayramdır gelin dedik koşun geldiniz hakkınızı helal edin. Hep birlikte siyasette tarih yazdık dedi.

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.5%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan