1 Kasım seçimlerinde Zeytinburnu’nda %50’nin üzerinde bir başarı elde eden AK Parti Zeytinburnu İlçe Teşkilatı seçimden bir hafta sonra Danışma Meclisini toplayarak salonu hınca hınç dolduran teşkilatına Başkan Ünver, teşkilatına şöyle seslenmişti. Bizim için her seçim zaferi bir sonraki seçim zaferinin startı anlamına gelir. Onun için yarından itibaren Bizler yine sahadayız ilk işimiz STK’lara teşekkür ziyaretleri. Bu sözlerin ardından sokağa inen teşkilat ilçemizdeki bütün STK’ları ziyarete başladı. Bu ziyaretler her gün değişe ülke gündemine göre dizayn edildi. Artık ziyaretlerin ağırlıklı gündemi Yeni Anayasa, Başkanlık sistemi, Referandum ve terör olayları. Bu bağlamda Ordulular Derneğine ve Giresun Çanakçı Köyü Derneğine ziyarette bulunuldu.

Ordulular Derneği ziyaretinde Başkan Recai Memiş, hemşerisi olan Başkan Ünver’e biraz sitem etti. Sitemin nedeni ise Derneği geç yapılan ziyaret. Başkan Ünver burası Bizim evimiz önce diğer STK’lara ziyarete gitti nedeni bu dedi. Oldukça sıcak karşılanan Ünver ve ekibi Ordululara her daim verdikleri destek için teşekkür etti.

Giresun Çanakcı Derneğinde ise Bu kez sitem Belediye Başkanı Murat Aydın’a yapıldı. Başkan Murat Aydın’ı Çanakcı Derneği İlçe Başkanı Ünver’e şikayet etti. Onlarca k randevu istemlerine rağmen hemşerilerine randevu vermeyen Belediye Başkanı Murat Aydın’a Giresun Çanakçı köyü derneği adeta ateş püskürdü. İlçe Başkanı Ünver Belediye Başkanımız Murat Aydın STK’larla iç içedir. Mutlaka bir iletişim sorunu vardır. Bu isteklerinizi Başkanımıza ileteceğim dedi.

Her iki Dernek ziyaretinde de ana gündem maddesi terör olayları, Yeni anayasa ve başkanlık sistemiydi. Başkan Ünver 16 Yıldır AK Parti iktidarları ile Ülkemizi çağ atladı. Bu sıçramanın önün kesmek için onlarca yola başvurdular. Darbe girişimleri gezi olayları ve ardından terörü ülkemizin başına bela ettiler. Çok şükür çoğunun üstesinden geldik şimdi ise terörü bitiriyoruz.

Artık 2023 hedeflerine ülkemizin ulaşması için önümüzde tek engel sivil bir anayasa ve Başkanlık sistemi. Ben vatandaş Bahattin Ünver olarak isteğim sivil yeni anayasayı halkımızın oylamasıdır. Bunun için inşallah referandumla yeni sivil bir anayasaya yapacağız.

Toplumda öyle bir algı inşa etmek istiyorlar ki başkanlık sistemi geldiğinde tek kişilik bir yönetim biçiminden bahsediyorlar. Oysa başkanlık sistemi çabukluktur. Başkanlık sistemi dinamizmdir, yasamanın denetimine açık olan yürütmenin pratikliğidir. Başkanlık sistemi halka doğrudan hesap vermedir. Başkanlık sistemi Türkiye’nin daha iyi yönetilebilir hale getirilmesidir. Başkanlık sisteminde egemenlik kayıtsız şartsız millete ait olacaktır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL