• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

'Dev Yatırımlarla artık modern bir Zeytinburnu var'

Zeytinburnu Belediye Meclisi 2015 Yılı Faaliyet Raporu Mecliste görüşüldü ve oy çokluğu ile meclisten geçti. AK Parti ve CHP Meclis Üyeleri Rapor üzerinde görüşlerini ortaya koydu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, hem sorulara cevap verdi hem de yapılan yatırımları tek tek anlattı.

08 Nisan 2016 Cuma 14:06

TRAFİK ÜLKEMİZİN ÖNCELİKLİ SORUNU HALİNE GELDİ

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın sözlerine faaliyet raporunda faaliyetleri gerçekleştirme olanağı veren Allah’a şükretti ve bu imkanı 16 Yıldır kendilerine veren Zeytinburnu Halkına teşekkür ederek başladı. Rabbimden duam milletimizi devletimizi koru gönüllerimizi yumuşak hale getirsin. Arkadaşlarımız trafik sorunundan bahsetti. Trafik hepimizin tüm ilde yaşadığımız sıkıntı. Emniyetten alınan son veriye göre 97 bin 600 araç. Uç uca birleştirsek 500 km eder. Toplam yol 251 km ne yaparsak yapalım trafik problemi çözülmez. Ama gidiş gelişleri kolaylaştırırız. Araçları az kullanacağız, otoparklarımız var açılışı olan ve olacak yapı itibari ile zor. 56 yıllık ömrümü 40 yılını burada geçirdim. Eskiden 1-2 araç vardı şimdi yer yok. Zenginleştiğimizin göstergesidir bu. Her tüketim dünyadan ve bizden bir şey koparıyor. Doğaya oluşturduğu atıklar, trafik yükü var. Hem İBB hem ilçe hem de hükümet devletimiz ulaşımı kolaylaştırmak adına birçok yatırım yapıyor.

İYİ İK SURİYELİLER GELMİŞ. ORADA ACI VE GÖZ YAŞI VAR

Geçmişte her şeyin doğru yapıldığını ve şimdi de yapıldığını savunmuyorum. Muhalefetin katkısı önemlidir. Daha az yanlış için uğraşıyoruz. 350-400 bin kişiyle yalnızlık yaradan içindir. İnsan yalnız olamaz. Hem doğal ihtiyaçtır hem sosyal ihtiyaçtır. Zeytinburnu’nda yaşamanın mutluluğunu hücrelerime kadar yaşıyorum. Ülkemizde 80 vilayetten gelen insanlar var iyiki de varlar. Ortadoğu’dan Türkmenistan’dan batıdan Rumeli’den gelenler var. Son yıllarda acıdan Suriye ve Afganistan’dan gelenler var. İyiki de varlar. Özgür beyi 400 bin kişi içine dâhil etmek istiyorum Zeytinburnu’nda oturmaya davet ediyorum. Burada yaşayan herkes insan korkmayın. Problemli insan her yerde vardır. Dışlayıcı ifade yanlıştı. Felakete gidişin yoludur. Konuşulanlar dokunduğu için söylüyorum. Suriyeli kardeşimin benden yada Güneydoğulu İzmirli ne farkı var. İnsandır gönlümüz açıktır. İmkanlarımızı paylaşmaya devam edeceğiz.

BİZ ZEYTİNBURNU’NU ONJEKTİF YÖNETİYORUZ

Faaliyetteki anket sonuçlarını da yayınladık. Belediyenin aleyhine olabilecek huşular da olabilir. Ama biz bunu olduğu gibi yansıtıyoruz. Biz Zeytinburnu’nu hep birlikte yönetiyoruz. Pozisyonumuzu öğrenmek için değil ana amaç halkın beklentileri öncelikleri nelerdir. Neyi nasıl yapmamızı istiyor. Anket artı anket dışı yol ve yöntem deniyoruz. 17 yıldır yöneticilik yapmanın yerel kalkınma ofisini kuran ilk belediyedir. Halkla ilgili hiç bir belediyenin Zeytinburnu belediyesinin geldiği noktaya gelmediğini biliyoruz. elektronik imzayı kullanan ama yüzde yüz ölçüsünde bilgi belge kurulum kullanan belediye yok. Tamamen objektif olduğumuzun göstergesidir. 17 yıl önce bulunduğumuz bina çatı katı arşivdi. Kağıtlar çuvallardaydı ve yok olması olabilen şeylerdi. Ama bu gün bu belgelerin tamamı 2 farklı dijital noktada saklanmaktadır ve arşivlenmiştir. Bu bir anlayışın yansımasıdır. Nereden geldiğimizi görmek adına Türkiye’deki tabloyu ortaya koymak adına söylüyorum, anayasadan ve halktan aldığı yetkiyle idarecilik yapar Kaynakları bütçesi ve vergilerdir. Bu gün iller bankasında da şeffaf bir yönetim anlayışı vardır. Türkiye de şeffaf yönetim anlayışı vardır. Anlayış değişikliği vardır son yıllarda.  Yeni yapılan yerlerde okul yapılma olayına gelince buradaki firmalara, kamuya ve devlete yük getirmeden yaptıracağız. Sahilde ve Maltepe de bir okul yapılacaktır. Kalitenin artmasıyla ilgili çalışma yapaılması gerekiyor. Bizde sınıflar daha kalabalıktı ama eğitim daha kaliteliydi. Öğretmenler okulun dışında da sorumluluk taşırdı. Kişi kalitesini arttırmalıyız

BUZ PİSTİNİN ÖNEMSİYORUM. SPORA VE SPORCUYA YATIRIMA DEVAM EDECEĞİZ

Mobil Buz pisti havalar ısınınca faaliyet gösteremiyor. Kışın kurulup yazın kaldırılıyor. Meydana kurulan bu yüzden kaldırıldı. Gençlerimizin spor yapmasına olanak sağlamak için harcanan parayı önemsemiyoruz. Sosyal proje olarak buz hokeyine başlattık ve Türkiye’de farkındalık yarattık. Büyük spor salonumuz yapılana kadar bu şekilde devam edeceğiz. Takım sporunda başarılı olalım derdinde değiliz ama afacan ve haylaz gençlerimiz bu sporu seviyor. 1500-2000 genç faydalanır bir spor salonu açsak. Sokaktan 2 bin genci çekip almış olacağız. Bizim bu sporla ilgilenirken amaç sportif başarı değil, gençleri sokaktan çekmek, hedefi olan bireyler haline getirmektir. Sporun her alanına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Diğer önemli faaliyetlerimiz kültür sanattır. Kültür merkezimize gidince hele o kütüphaneye girince tıklım tıklım görünce heyecanlanıyorum. Masada kitap başında ders çalışana gençleri gece 12 de görünce gelecekten umutlanıyorum. Merkezimizde ciddi çalışmalar yapılıyor. Sizleri sahip çıkmaya davet ediyorum. 3-4 yaşındaki çocuklarımız tiyatroyu öğreniyor. Resim yapıyor, gitar çalıyor. Zeytinburnu yerel yönetimler anlamında bunun öncüsü ve birincisidir.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BİZİM ÖNCELİĞMİZ

Sosyal Belediyecilik anlamında yapılan uygulamalardan da bahseden Aydın, dez avantajlı bireylerin elinden tutup, hayır dualarını almak adına herkesin adına ellerinden tutup, teşekkür ve duayı da herkesin adına aldıklarını söyledi.  Merkez Efendi de kültür vadisinde yapılan çalışmalar güzeldir. Orada bir sakinlik, sükûnet ve huzur ortamını hissediyorsunuz. Gelecekte daha iyi noktaya gelecektir. Orada yapılmak istenen geçmişle bağ kurmaktır. Geleneksel Tıp la ilgili bir şey üretmek değildi farkındalık yaratmaktı hedefimiz. Fakültelerde bununla ilgili bilimsel çalışmalar yapılmasını hedefledik ve bu çalışmalar yapılıyor. Yarın bizim hekimlerimiz tedavi edici olmasa da koruyucu bu bitkileri yazacaklar. Türkiye de tıpla ilgili bir devrim ateşi Zeytinburnu’n a yandı. Festival görüntü kısmıdır, önemli olan yapılan çalışmalardır. Burası birçok üniversite ile ortak projeler yapıyor.

HEDEFİMİZ ÜÇ YIL İÇİNDE HİZMET PARKINI AÇMAK

Bütün planlama ve çalışmamızı Askeri lojmanları kaldırıp yerlerine 3 yıl içinde Millet Parkı yaparak hizmete açmak olarak yaptık. Park yapılmadan yapılan iş fark edilemez ama Alanın tamamını alsaydık çok güzel olacaktı. Bu kadarına da şükür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun. TOKİ Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.

300 MİLYONLUK DEV YATIRIMLARI REİS-İ CUMHURUMUZ AÇACAK

Cumartesi 29 proje açılışı olacak. Yaklaşık 300 milyonluk bir maliyet. Bir dönemde kendi yaptığımız yatırımlar kendi gelirlerimizle yapılmış tarihte olmayan bir iştir.  Benim parti içinde reklama ihtiyacım yok. İlk temel taşlarındanım. Uzun yılardır birlikte yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. İlçemizin ve ülkemizin partimizle olan başarısından gurur duyuyorum. Türkiye yaşam kalitesinin artmasına bir adım atabildiysek ne mutlu bize, biz bunun davasındayız. Hepinize sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Zeytinburnu'nun yüzünü güldürmek üzere her zaman varız. Emeklerimiz helal olsun. Daha güzellerini yapmak boynumuzun borcudur.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe teşkilatı ziyaretlere devam ediyor.. İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve ilçe Başkan yardımcıları, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret edip ilçemiz ile ilgili fikir teattisinde bulundular.

 • Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  Ünver: Afrin operasyonu Vatan müdafaasıdır

  AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir isim lazım diyerek rotayı belirledi. Şubat ayı içerisinde önce ilçe kongreleri ardından da İl kongresi yapılacak.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü Uğur Mumcu’yu andı

  25 Yıl önce arabasına yerleştirilen bomba düzeneği ile aramızdan alınan Türk basınının unutulmaz ismi cumhuriyet gazetesinin araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu CHP Zeytinburnu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı..

 • CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP ve Saadet 2019’u masaya yatırdı

  CHP Zeytinburnu yeni yönetimi kendilerine nezaket ziyareti yapan saadet parti ilçe yönetimini ağırladı. Orta doğu bataklığı, ekonomik çıkmazlar, hukuksuzluğun boyutları ve HAYIR Blok’u ortak konulardı.

 • CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu’nda gençlik ve kadın kollarıyla 2019’a hazır

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü 2019 seçimleri için kan tazeledi ve yeniden yapılanmasını tamamladı. İlçe kongresinde deneyimli siyasetçi Metin Doğan yeniden İlçe Başkanlığına seçilmişti. İlçe kongresinin ardından Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da yeni yönetimlerini belirledi.

 • İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı belli oldu

  İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları hızlı bir şekilde netleşiyor. Bu bağlamda İYİ Parti Zeytinburnu’nun kurucu ilçe başkanı belli oldu.

 • Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Ünver: STK’larla iç içe olunca halkın nabzını tutuyorsunuz

  Üç Dönemini tamamlayan fakat kongreye sayılı günler kala yine ekibiyle 7/24 halkın içinde olan bir ziyaretten, bir etkinlikten diğerine koşan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu Haber Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

 • ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  ‘İstanbul’a ihanet edenler hesabını versin’

  CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözlerini hatırlatarak, ‘İhanetin bir bedeli olmalı. İhanetin hesabı verilsin” talebinde bulundu

 • ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  ‘’Atatürk’ün heykelini otoparka koyanları lanetliyorum’’

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Zeytinburnu’nda resmi törenle anıldı. Resmi törenin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk Anıtının Zeytinburnu meydanından kaldırılıp Kaymakamlığın önündeki otoparka konulmasına tepki gösterdi ve alkışlı protesto etti.

 • Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında Devir Teslim Yapıldı

  Zeytinburnu Ülkü ocakları Başkanlık görevini yaklaşık bir yıl sürdüren Okan Topçu görevini Tunahan Haydar’a devretti.

 • Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  Ünver: Bizim dava anlayışımız makama kadar değil mezara kadar

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Yönetim Kurulu üyeleri 10 Yıldır aralıksız olarak devam ettirdiği Cami cemaatiyle buluşma ve Cuma sabahı kahvaltı programlarına ilçe kongresi sayılı günler kalmasına rağmen devam ediyor.

 • CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  CHP Zeytinburnu Cumhuriyet Bayramını Fener alayı ile kutladı

  Cumhuriyet Halk Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı yer yıl olduğu gibi bu yılda alternatif bir Cumhuriyet bayramı törenin düzenledi. Bir gün önce Atatürk anıtına çeken koyan CHP bir gün sonra 29 Ekim gecesi Zeytinburnu’nda Fener alayı ile görkemli bir Cumhuriyet yürüyüşü tertip etti.

 • Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener'in İYİ Partisi resmen kuruldu

  Meral Akşener, bugün Ankara Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu’nda düzenlenecek toplantı ile yeni partisini ilan eTTİ.

 • Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi 5000 Kişiye Aşure dağıttı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Geleneksel aşure ikramı programını 22 ekim pazar günü icra edildi.

 • AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  AK Parti meclis üyesi ve bütçe raportörü Yunus Gülmek: 2018 yılı bütçesi ilçemize kalite, insanımıza refah sağlayacaktır

  Zeytinburnu Belediyesinin 2018 yılı performans bütçesi CHP’li 8 Meclis Üyesinin ret oyuna karşı AK Partili 25 Meclis Üyesinin oyu ile meclisten onay aldı.

 • İBB’de artık Mevlut Uysal Dönemi

  İBB’de artık Mevlut Uysal Dönemi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın istifası sonrası yeni başkan için seçim yapıldı. Ak Parti’nin adayı Mevlüt Uysal ile CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun yarıştığı seçimin galibi Uysal oldu

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan