• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Zeytinburnu Kadınlar Gününü kutladı

8 Mart dünya emekçi kadınlar günü CHP Zeytinburnu ilçe örgütünde kutlandı. Şölen havasında geçen kutlamada son 15 Yılda AKP Politikalarının kadınları dört duvar arasına mahkum ettiği vurgulandı.

07 Mart 2016 Pazartesi 10:45

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü CHP İlçe Örgütlerinde olduğu gibi CHP Zeytinburnu İlçe Örgütünde de kutlanırken İstanbul 3.Bölge CHP Ön Seçim Milletvekili Adayı Yurdanur Kırıcı’da kendilerini yalnız bırakmadı ve günün önemi ve kadın mücadelesinde yapılması gerekenlerin üzerine yapılan konuşmaların ardından Mürsel Sinan tarafından çalınan Aşık Veysel ve Mahsuni Şerif türkülerine eşlik ettiler.

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısı ile CHP Zeytinburnu İlçe Örgütüne gelerek CHP’li kadınları kutlayanlar arasında İstanbul 3.Bölge CHP Milletvekili ön Seçim adayı Erdal Sarıkaya, Melis Üyesi Esin Hacıalioğlu’da bulunuyorlardı. Kutlamada kürsüye ilk olarak CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Hanife Kökçü geldi. Kökçü Türkiye’deki tüm kadınların Dünya kadınlar gününü kutladı.

Ardından Kürsüye tecrübeli siyasetçi CHP İlçe Başkanı Metni Doğan çıktı. Doğan konuşmasında kadınları Kurtuluş savaşı döneminde olduğu gibi yeniden AKP Politikalarına karşıda mücadeleye davet etti. Doğan konuşmasında şu noktalara değindi.  Savaşa karşı barışı, karanlığa karşı aydınlığı, çirkine karşı güzelliği temsil eden kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum. Ortaçağ karanlığından Aydınlığa geçişi bile kadınlarımız çocuklarına geleceğin aydınlığın kavgasını vererek geldiler. Bizim tarihimizde de Kurtuluş savaşında kadınlarımız Anadolu kadınları hem cephede hem de cephe gerisinde bağımsızlığın mücadelesini vermişlerdir.  Ülkemizde kadınlar Atatürklüğüne laikliğine bağlı birer mücadelede neferi olarak kendilerini konumlandırmışlardır. Bu ülkemizde oluşan, karanlığa, gericiliğe yeni Osmanlı zihniyetine karşı kadınlarımız hep e önde mücadeleye vermeye devam etmektedirler. Ben tekrar hepinizi tebrik ediyor 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Kavganız kavgamız hayırlı osun. dedi.

İstanbul 3.Bölge CHP Ön Seçim Milletvekili Adayı Yurdanur Kırıcı, Zeytinburnu ilçe örgütünün koordine ettiği Kadınlar Günü kutlamasında şunları söyledi. 90 Yıllık en kazı kaldırdık diyenlere şu söylemek isterim cumhuriyet bir özgürlük ve kadın devrimi olduğunu hatırlatarak sözlerime başlıyorum. Taşeron iş yerlerine çalışan kocasının zulmüne uğrayan katledilen tüm kadınlarımızı şükranla anıyorum. Üzüntüyle şunu da belirmek istiyorum ki ülkemizde 1950 den son gereciler kadınlarımızın kazandığı tüm özgürlük haklarına tırpan vurmaya başladılar. Son 13 Yılda ise bu zirveye çıktı bunun ilk basamağı 4+4+4 eğitim sistemi oldu. Bu yasa sayesinde bir çok aile evinde otur hem bizim köleliğimizi yap hem de dışardan devam edersin denildi. Lisede evliği getirdiler ve çocuk gelinler arttı. AKP’nin sessiz devrim dediği bu ve benzeri uygulamalar Cumhuriyetten rövanş almadır. Hem dinin getirdikleri hem kendi dayattıkları şeyler kadına dayatılıyor. Daha çok demokrasi ile karşımıza çıkıyorlar göz boyayarak Cumhuriyetin bütün kazanımlarını katlediyorlar. Anayasal düzeni değiştirmek için büyük bir çaba harcıyorlar. Kadınlara evde sigortalık ve dul maaşları ile sizlere haklar kazandırıyoruz diyerek Sizleri sosyal hayatın içinde çekiyorlar evde birer köle olmaya mahkum ediyorlar. Günümüzde kadın yoksullaşıyor yoksullukta kadınlaşıyor. Ekonomik kriz önce kadını vuruyor. Kadın giderek yoksullaşıyor. Enflasyonla mücadele yükü de kadına yükleniyor. Kadınlar yeryüzündeki işlerin % 70’ini yapıyor. AKP’nin 13 YILLIK iktidarında kadınlara dayatılan rolller ve modeller onur kırıcıdır. Biz hangi tavizleri verdik de elimizdeki tüm haklar alınarak dört duvar arasına hapsedildik. Hayat pahalılığı, namus, yanmayan ocak iş koca hepsi namlusunu kadına çevirmiş. Irkçı ve Dinci politikarına hayır demek için bedenlerimizin birer savaş malzemesi olmaması için, cinsel sömürüye dur demek için, töre cinayetlerine kurban olmamak için devlet ablukasına son vermek için eşit işe ve eşit ücret hakkı için sömürülmemek için aşağılanmamak için insanca yaşamak için 8 Mart olarak bu özel günde tek yumrum olalım dedi.  İlçe Başkanlığındaki kutlama sazlı sözlü ve ikramlı olarak eğlencenin ardında sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Başkan Ünver, emaneti sahibine böyle teslim etti

  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu. Buluşmada 3 Dönemi dolduran ilçe Başkanları için veda zamanıydı.

 • Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Bahattin Ünver: AK Parti milletin sesidir

  Türk siyasi tarihinin son dönemine adeta damgasını vuran, ülkemizde uzun süren koalisyonlar dönemine son vererek tek parti iktidarını 15 yıldır sürdüren AK Parti, kuruluşunun 16. yıldönümünü kutladı.

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan