• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Melih Gökçek: 'Seni istemiyoruz Bülent Arınç''

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, çözüm sürecine yönelik açıklamaları nedeniyle eleştirmesine en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi.
23 Mart 2015 Pazartesi 16:18

Gökçek, twitter'da, "Arınç'ın çıkışı paralel yapının talimatıyla oldu. Artık Ak Parti'nin sözcüsü olamaz, bizi temsil edemez, görevden alınmalı. Başbakan Yardımcılığı ve hükümet sözcülüğünden istifa etmeli. Bülent Arınç seni istemiyoruz" dedi. Gökçek, Arınç'ın kızı ve damadı Doç. Dr. Ekrem Yeter'in fanatik paralelci olduğunu, Arınç'ın da damadının ve sözünden çıkamadığını ileri sürdü. Gökçek, Çözüm Süreci ile ilgili gelişmelerin ardından gündemi sarsan açıklamalarda bulunan ve açıkça Erdoğan'ı eleştiren Arınç'ı Twitter'da hedef aldı. Gökçek, şöyle yazdı:

"Amaç liderimizi yok etmek"

 "Aziz milletim, bu açıklamamı yaparken çok düşündüm ama sonunda yazmaya karar verdim. Ak Parti'mizde fitne ateşini yakmak isteyenler var. Biz, davamıza ve bugüne kadar toz kondurmadan yola devam ettik. Allah, bu millete ve İslam alemine bir lider lütfetti. Okyanus ötesindeki güçler ve onun maşalarının tek amacı liderimizi yok etmek. Gezi'yi, 17 ve 25 Aralık'ı denediler olmadı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yedi düvel birleşti havalarını aldılar. Şimdi 7 Haziran seçimlerinde tek arzuları HDP'yi barajı geçirtmek. Bunun için CHP Genel Merkezi bile HDP'ye çalışıyor. Paralel yapıya talimat geldi oylarını HDP'ye verecekler.

"En çok üzüntü duyan kişi Davutoğlu"

Paralel yapı içinde hep bir laf dolaşıp duruyordu. 'Ak Parti'ye son anda öyle bir darbe vuracağız ki altından kalkmaları mümkün olmayacak' diye. Hep merak etmişimdir acaba bize nereden vuracaklar? İtiraf etmeliyim böyle bir darbe beklemiyordum. Bizi içimizden vurmak istediler ve bu darbeyi Bülent Arınç'la gerçekleştirdiler. Herkes Arınç'ın açıklamasını hükümet adına yapılmış gibi algıladı. Böyle bir algı oluşturulmak istendi ve de başarılı olundu. Oysa hükümetin bakanlarının bu konuda aşırı rahatsız olduğunu ben yakınen biliyorum. Olaydan en çok üzüntü duyan kişi ise Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'dur."

"Bülent Bey, Fethullah Hoca'mın son kozuydu"

Twitter'da Arınç'ın damadı Yeter ile çekilen fotoğrafını paylaşan Gökçek, şunları kaydetti:"Arınç'ın açıklamalarının perde arkasını açıklıyorum hem de belgeyle. Arınç'ın kızı ve damadı Doç. Dr. Ekrem Yeter fanatik paralelcidir. Bunu ben söylersem, birileri, 'iftira' diyebilir. Buyrun 23 Mart 2014'de Ahmet Hakan Hürriyet'te ki köşesinde yazmış. Dünden beri konuyu araştırıyorum. Paralel yapıda kalıp kalmamayı hâlâ kendi nefsiyle tartışan eski bir arkadaş, olayı, 'Bülent Bey, Fethullah Hoca'mın son kozuydu. Bülent Bey, kızının, ve özellikle damadının baskısına dayanamaz. Bu çıkışı yapmasa aile çok ciddi şekilde sorunla karşılaşırdı. Baba, bir suretle ikna edildi' diye anlattı.

Arınç'ın çıkışının hükümetle filan ilişkisi yok.

"Sonuna kadar diren" talimatı Arınç'ın çıkışı paralel yapının talimatıyla oldu. Arınç gibi dava adamı olduğunu söyleyen bir kişinin fitne ateşini yakacak böyle bir söylemi söylemesi başka türlü izah edilemez. Artık Ak Parti'nin sözcüsü olamaz, bizi temsil edemez. Arınç'a şu andan itibaren düşen görev derhal istifa etmesidir. Acak istifa'yı, paralel yapının, 'sonuna kadar direneceksin' talimatı nedeniyle çok zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Bu durumda görev hükümete düşecektir. Arınç, görevden alınmalı. Bugünkü gazetelere bakın Arınç haberi Hürriyet'te manşet ama Zaman ve Bugün'de kibrit kutusu büyüklüğünde. Bu bile kumpasın en güzel belgesi. Paralel yapının üzerine atlayacağı haberi sanki umursamıyormuş gibi görmesi başka nasıl izah edilir? Ancak pusuda bekleyen Hürriyet, konuya tam damardan girmiş. Bunlar beyhude gayrettir. Bu kez bumerang dönüp dolaşıp Arınç'ı ve kendisine talimat verenleri vuracak. Yüce rabbim, "Sizin nice şer bildiklerinizde hayır vardır" buyuruyor. Bülent Arınç seni istemiyoruz."Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar1
 • Onay Bekleyenler0

YAZILAN YORUMLAR

 • ARINÇ NE DEMİŞ / VATANDAŞ / 2015-03-27 16:03:52
  ARINÇ NE DEMİŞ ACABA HABERDE YOKTA ARAŞTIRAMADIM SİZ ARAŞTIRABİLİR MİSİNİZ? BENİM İÇİN PARASI NEYSE VERİRİZ.

DİĞER HABERLER

 • Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Özden: Kadınlar evde oturmamalı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi Samsunlu Fatma Kılıç Özden ile 30 yıllık siyasi hayatını, kadının siyasetteki ve toplumdaki rolünü İstanbul Samsun Life Gazetesine anlattı.

 • Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Hayati Yazıcı: AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı 3 milletvekilinin katılımı ile bayramlaşmasını yaptı. AK Parti Zeytinburnu’nda Bayramlaşma programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi demektir Sizlerde bunun farkında olun dedi.

 • Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı İftarda buluştu

  Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığı halen teşkilat içinde görevleri olan yüzlerce parti mensubu ile iftarda bir araya geldi.

 • CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP Zeytinburnu ilçe örgütü ‘ADALET’ Nöbeti tutuyor

  CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun konulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi'ne kadar yapılacak Adalet Yürüyüşünü başlattı. CHP Genel Başkanı "Bıçak kemiğe dayandı" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından “AHDE VEFA” İftarı

  AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver ve Belediye Başkanı Murat Aydın, geçmiş Dönemlerde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Partililere Yönelik Geleneksel Ahde Vefa İftarı düzenledi.

 • AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  AK Parti 2002 Ruhuna geri dönüyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra AK Parti'nin kongresinde kürsüye çıktı. İl ve ilçe teşkilatlarında süratle yenilik yapılacağını söyledi. Belediye başkanlarına mesaj yolladı. AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Partimizi omuzlamayan Belediye Başkanları gidecek dedi. Kongre sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan delegelerin tamamının oyunu alarak AK Parti Genel Başkanı oldu.

 • Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Doğan: Devleti yönetenlerin aymazlığı 19 Mayıs’ı kutlamamıza engel olamaz

  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98.yıldönümünde CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 15 Temmuz Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşının ardından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan bir açıklama yaptı. Doğan açıklanmasında Devletin yönetenlerin 19 Mayıs törenlerini yasaklamalarına, engellemelerine ve aymazlıklarına karşı bir her 19 Mayıs’ta meydanlar olmaya devam edeceğiz dedi.

 • Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarında

  CHP Zeytinburnu Belediye Başkan aday adayı işadamı Salih Zeki Durmuşoğlu AK Parti saflarına katıldı.

 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim

 • Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  Zeytinburnu Meclis Üyesi FETÖ şüphesiyle tutuklandı

  FETÖ’nün tepe yönetim kadrosuyla, üst düzey yönetici konumundaki ‘molla ve mahrem hizmetler’ yapılanmasındaki kişilerin ‘gaybubet’ adı verilen gizli adres ve örgüt evlerinde saklandıkları belirlendi. Terör örgütünün ‘yok olma, göz önünde bulunmama’ anlamına gelen ‘gaybubet’ kelimesinden hareketle 15 Temmuz sonrası aranan firarileri bu adreslere yerleştirdiği öğrenildi, 61 şüpheliden 40’ı tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zeytinburnu CHP Meclis üyesi işadamı Sadettin Ulubay'da var.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

  Zeytinburnu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1.Birleşim

 • Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ünver: Teşekkürler Zeytinburnu

  Ak Parti Zeytinburnu Teşkilatı Nisan ayı danışma Meclisini Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yaptı. 16 Nisan Referandumun ardından yapılan ilk danışma meclisinin ana gündem maddesi Referandum sonuçlarıydı.

 • İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  İstanbul HAYIR derken Zeytinburnu EVET dedi

  YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) sistemine giren referandum sonuçlarına göre Türkiye genliyle birlikte İstanbul'da da oy sayımı tamamlandı.

 • Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  Bahçeli: 'Sınırlar değişiyor, Türkiye asıl hedeftir'

  İstanbul mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Füzeler havalarda uçuşuyor, bombalar peş peşe patlıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor, insanlık can çekişiyor. Sınırlar değişiyor, unutmayın Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye’yi müdafaa etmeliyiz" dedi.

 • AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı

  AK Parti Zeytinburnu’nda İlçe Başkanlığı Bahattin Ünver önderliğinde ilçe teşkilatı, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Milletvekilleriyle adeta referandum seferberliği yürüttü. Şafak vaktinde başlayan çalışmalar gece yarılarına kadar sürdürüldü. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, ziyaret edilmedik STK, esnaf, kurum, kuruluş bırakılmadı.

 • BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  BAŞKAN’a, Padişahlardan daha çok yetki veren sisteme HAYIR’

  CHP İlçe BaşkanI Metin Doğan’ın önderliğinde, Milletvekilleri, Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, Mahalle Başkanları Zeytinburnu’nun karşı karış gezerek 16 Nisan’da NİÇİN HAYIR denilmesi gerektiğini anlatı. Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak. Böyle bir sisteme evet demek mümkün değil, onun için halkımız bize büyük bir teveccüh gösteriyor ve gittiğimiz her platformda yanınızdayız HAYIR vereceğiz diyorlar dedi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan