Binlerce Partiliye seslenen Fazlıoğlu Zeytinburnu ile ilgili onlarca projemiz var ama en önemlisi “AKP” yi Zeytinburnu’nda göndermek dedi.CHP Zeytinburnu Belediye başkan aday adayı Mimar Mustafa Fazlıoğlı Seyitnizam Mahallesinde gövde gösterisi yaptı. Fazlıoğlu'na, CHP'nin Zeytinburnu'ndaki en önemli gücü Adil Emecan ise açık destek verdi.

DR. ADİL EMECAN’DAN FAZLIOĞLU’NA TAM DESTEK 

CHP Zeytinburnu'nda 1 Aralıkta temayül yoklaması var. Bir yıldır sahada olan ve bir kaç gün önce Zeytinburnu Haber ekibi ile birlikte Zeytinburnu'nu helikopterden inceleyen Mimar Mustafa Fazlıoğlu ilk geniş kapsamlı toplantısında adeta gövde gösterisi yaptı.CHP Seyitnizam Mahalle örgütünün yaptığı Toplantı Yılmazlar Düğün Salonunda yapıldı.Binlerce CHP.linin katıldığı iktidara yürüyüş toplantısı Mimar Mustafa Fazlıoğlu’nun gövde gösterisine döndü. Fazlıoğlu, Adil Emecan ve İlçe Başkanı Metin Doğan salona 100 metre kala araçlarından indi ve karanfil yağmuru sloganlar arasında esnafa çiçek vererek salona kol kola girdiler. Gecenin ilk konuşmasını 3. Dönem Zeytinburnu Belediye başkanı Dr. Adil Emecan yaptı. Emecan kendisinin CHP’nin bir neferi olduğunu ifade ederek ben her zaman örgütün hizmetinde çalıştım dedi.Emecan konuşmasında sadece  seçim döneminde CHP li gibi görünen kişilerle  seçim alınmaz dedi. Emecan Mahallelerde görev yapan   CHP'lilerin isimlerini de anarak ahde vefalı olduğunu ima etmesi salondan alkış aldı.
FAZLIOĞLU; EN BÜYÜK PROJEM 'AKP'Yİ GÖNDERMEK

Mimar Mustafa Fazlıoğlu kürsüye davet edilince hemen konuşmak yerine salonun her tarafına giderek elleri havada halkı selamladı.Fazlıoğlu konuşması boyunca salondan büyük alkış aldı. Mimar Mustafa Fazlıoğlu,  Merhaba Dutluk,Merhaba Mithatpaşa,merhaba Seyitnizam, merhaba, Zeytinburnu sözleri ile salonu selamladı . Fazlıoğlu; Elli yıllık Zeytinburnuluyum. 1985’den beri de CHP içinde siyaset yapıyorum.Hiç bir zaman çizgimi değiştirmedim.Sol ve Sosyal demokrat her türlü çalışmaya omuz verdim.Uzun yıllardan beri İstanbul Mimarlar odasının yönetimindeyim.Nerede bir kent yağması var ise onun karşısında mücadele ettim. 1 Mayıs’ta Beşiktaş Barbaros’ta birlikte gazlı su yedik. Ankara Tekel işçilerinin direnişine destek olmak için bir otobüs tuttum ve oradaki direnişçilere destek olduk.Bir çok projemiz var ancak bunları gerçekleştirmek için en öncelikli ve en büyük projem “AKP”yi Zeytinburnu’nda göndermek olacak dedi.
'ÜÇ YILDIR PLANLI OLARAK ÇALIŞIYORUM'

Fazlıoğlu Ben mahalle örgütlerinden mahalle başkanlarından ilçe Başkanlığına kadar bu örgütün her kademesinde görev aldım. Çizgimde hiç bir sapma olmadı. Ben her daim sol ve sosyal demokrat düşüncelerine sahip çıktım. Sadece Zeytinburnu'nda değil Türkiye'nin her köşesinde yağmacılığın karşısında oldum. Ben üç yıl önce yola çıktım. CHP ilçe örgütü ile birlikte 3 yıldır çalışıyoruz. 1 Aralık 2013 de ön seçim var bu ön seçimde ister bana oy verin ister vermeyin şu an seçimde kullanılacak üç tane karavanın parasını ödeyip giydirdim. Bunlar otoparkta bekliyor eğer örgüt beni aday olarak seçmezse yaptığım bütün çalışmalarım helal olsun diyerek seçilen  arkadaşın seçimi alması adına elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum” dedi .

'HAVADAN ZEYTİNBURNU'NA BAKTIK.İLÇEMİZ RANT PROJELERİY KUŞATILMIŞ'


Mimar Mustafa Fazlıoğlu  konuşmasının son bölümde ise örgüt mensuplarına şöyle seslendi” yıllardır yerden yani gezdiğimiz cadde ve sokaklardan Zeytinburnu’nun nasıl talan edildiğini hep beraber gördük. Bir kaç gün önce Helikopter ile Zeytinburnu’nu havadan gezdik. Gerçekten ilçenin genleri ile oynandığını havadan da gördük. Bizim iktidarımızda belediyeyi halkın istekleri doğrultusunda birlikte  yöneteceğiz. Zeytinburnu Eğitim de İstanbul’da son dan 3.sırada Bizim yönetimimizde kadınlar iş hayatının içinde daha etkin olacak. Emekliler kendisini ifade edebilecek yererde zaman harcayacak ve gençlere yol gösterecek projelerde çalışacak,kentsel dönüşümde herkes hakkını alacak,Lazı, Çerkezi,Kürdü,Türkü hep birlikte kardeşçe yaşacak dedikten sonra katılımcılara kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

DOĞAN: BANA ONLARCA DAVA AÇTILAR ONLARDAN KORKUM YOK

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan Murat Aydın Hakkımda onlarca dava açtı ama biz bunlardan korkmuyoruz dedi. Adil Başkanım biraz önce burada konuştu.1994 den 1999’a kadar Zeytinburnu’nu yönetti. 1999’da zincirin halkaları koptu biz Nasip olursa 30 Mart 2014 de bu halkaları tekrar birleştireceğiz.

'AKP'NİN ELİNİZDEN ALDIĞI HAKLARI BİZ İADE EDECEĞİZ'


Değerli arkadaşlar size burada iki olay anlatacağım 1.si bir süre önce bazı gençler toplanmış ve benimle görüşmek istediklerini söylediler.Ben yılların siyasetçisi olarak onlar da benden bir şeyler isteyecekler diye kafamda bir senaryo çizerek görüşmeye gittim. Orada bu gençlerin bir şey istemek yerine bir şeyler yapmak istediklerini gördüm. Bana biz sizden maddi ve manevi hiçbir şey istemiyoruz.”AKP” iktidarının elimizden aldığı haklarımızın geri alınması adına CHP çatısı altında çalışmak istiyoruz  dediler. Bugüne kadar bir çok yerde siyaset dersi veren tecrübeli bir ilçe başkanı olarak bu gençler bana hayatım boyu unutamayacağım bir ders verdiler. Oturduğumuz yerde çıkarmak içtiğimiz çayların parasını ödemek istedim gençler hayır siz bizim misafirimizsiniz diyerek bana para ödetmediler.İşte o gençler şu an Seyitnizam CHP seçim ofisini yönetiyorlar.Size iktidarın bize yakın olduğunu gösteren ikinci bir olayı da dün yaşadım onu da anlatarak konuşmamı bitireyim.

'AKP'NİN PİSLİKLERİNİ SİZ VE BİZ BİRLİKTE TEMİZLYECEĞİZ'

Dün Merkezefendi seçim büromuzu bana göstermek için arkadaşlar beni davet etti. Oraya gidince marangoz bir partilimiz olan amcamızın elinde kerpeten ile kapı ve pencereleri tamir ettiğini gördüm. Bir başkası elinde bez camları siliyordu işin en ilginç tarafı  sağ yan felç olan Ali arkadaşımızın sol elinde süpürge ile ortalığın pisliğini temizliyordu. Aslında Ali Arkadaşımız sadece toz toprağı değil “AKP” nin pisliğini de temizliyordu. İşte bu iki önemli olay vatandaşımızın ne kadar değişime ihtiyaç duyduğunu gösteriyor dedi.Toplantıda 10 yıl marşı başta olmak üzere bir ıslık da sen çal şarkısı ve diğer CHP seçim şarkıları eşliğinde partililer gönüllerince bir gece yaşamış oldular.
ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL