• MHP'nin Pankartı yine polis zoruyla indirildi
 • Vets-bye İş Oyunu Türkiye Finali Başlıyor
 • TOKİ İmamhatipten Kardeş Okul Projesi
 • Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu'nda Hırsızlara Suçüstü
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Aydın'dan Seçim Startı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 2014 Yerel Seçim çalışmalarına başladı.

09 Kasım 2012 Cuma 10:32

2014 Yerel Seçimleri öne alınmasının iptalinin ardından artık seçimler zamanında 2014 Mart ayında yapılacak. Siyasi Partiler seçimlerinin zamanında yapılmasını da fırsat bilerek önümüzdeki 1,5 yılı aşkın bir süreyi dolu dolu geçirmek istiyorlar.

4.Dönem için göz kırpan ve bunu açık açık olmasa da Zeytinburnu Halkı isterse neden olmasın diyerek bir nevi aday olduğunu açıklayan Başkan Murat Aydın seçim çalışmalarına için start verdi. Aslından Başkan Murat Aydın’ın kafasındaki plan Belediye Başkanlığından ziyade Milletvekilliği. Ak Parti’deki 3 dönem kuralına bir çok yöneticinin, milletvekilinin takılacağı da göz önüne alınırsa İstanbul ilçe Belediye Başkanları arasında Başkan Murat Aydın’ın adı ön plana çıkıyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kafasındaki plan önce 2014’te Belediye Başkanlığı ardından yapılacak olan milletvekili seçimlerinde aday olup Belediye Başkanlığından ayrılmak yani (Bayrampaşa-Hüseyin Bürge Modeli) mi bilinmez ama çoktan 2014 Yerel Seçimleri için çalışmaya başladı.

18 Nisan 1999 seçimlerinde Fazilet Partisinden Zeytinburnu Belediye Başkanı olan Murat Aydın,  28 Mart 2004 seçimlerinde Ak Parti’nin İstanbul’daki en yüksek oy oranıyla halktan aldığı destek %27’den %53’e çıktı. 29 Mart 2009 seçimlerini de kazanan Murat Aydın, 3. kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçilerek kırılması güç bir rekora imza attı. Şimdi ise Ak Partiden 3.Dönemini Zeytinburnu tarihinde kırılması güç bir rekoru kırarak 4.Dönem Belediye Başkanı olmak isteyen Murat Aydın seçimi kazanmanın yanında yüksek bir oy oranı ile ön plana çıkıp Milletvekilliği seçimlerine kendisine avantaj sağlamak istiyor.

Bunun için artık her gün Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti İlçe Başkan Bahattin Ünver ve Ak Teşkilat için altın değerinde. Dernek ziyaretleri, ev ziyaretlerinin yanında Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, önce Beştelsiz Mahallesinde bir börekçide sabah kahvaltısı yaptı. Ardından yaklaşık iki saat süreyle Mithatpaşa Tramvay durağında sabahın erken saatlerinde iş koşturmacası içinde olan Zeytinburnululara sıcak poğaça ve meyve suyu dağıttı.

Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap ve Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yrd. Yıldırım Emen’in esprileri ile sabahım erken saati hem teşkilat mensupları hem de basın mensupları için eğlenceli bir çalışmaya dönüştü. Poğaça dağıtımda ara ara vatandaşlarla sohbet eden onların dertlerini dinleyen Başkan Aydın ve ilçe Başkanı Ünver İlçe halkının takdirini topladı.

Poğaça dağıtımın ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın basın mensuplarına Türkiye’nin en modern aşevinde çorba ısmarladı. Basın Mensupları ile kısa süreli sohbet eden Başkan Aydın Aş evindeki sıcak dakikaların ardından Belediyede mesaisine devam etmek üzere aşevinden ayrıldı.

Mithatpaşa Durağındaki Poğaça dağıtımına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Başkan Yrd. Gökhan Kasap, Ak Parti İlçe Başkan Yrd. Yıldırım Emen, Metin Develi Teşkilat Başkanı Hüseyin Arslan, Başkanın Danışmanı İsmail Uluhan VE Ak Parti Mahalle Başkanları katıldı. ZEYTİNBURNUHABER.ORG

Başkan Aydın'dan Seçim Startı


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar5
 • Onay Bekleyenler0

YAZILAN YORUMLAR

 • durmak yok yolmaya devam / hakan / 2012-11-24 18:02:06
  yeter murat başkan yeter bu millet seni istemiyor birde acıklama yapdı zeytinburnulular isterse aday olurum istemiyoruz.
 • börek / poğaça / 2012-11-23 21:48:22
  .buçalışmaları z.burnun da ilkdefayapan saadet part.dir buarkadaşlar taklitcidir.yanlızbuişler teşkilatla yapılır madem seçim startı verdiniz mevcut görevlerinizden istifa ettinizmi yakanızda z.burnu bel. rozeti altınızda z.burnu bel araçları çalışan arkdaşların sırtında z.burnu.bel.önlüğü ohneala böyle çalışmayı dedem de yapar. iştesize teşkilatı çalışmayan bir ilçe.z.burnu teşkilatının seçmediği ilin biz böyle düşünüp karar verdik dediği delegelerini ilçebaşkanının belirlediği ilçe yönetimi bukadar çalışır.Ben ençok başbakanımıza üzülüyorum onun sayesinde seçim kazanıyorlar ondan sonrada çıkıp bütün mahareti kendilerinden sayıyorlar
 • yine mi ya / Zeytinburnulu / 2012-11-15 18:40:31
  Sayın Zeytinburnulular lütfen yeterince yemiş ,rant sağlamış 15 yıldır görev yapan kişden nasıl hayır beklenir.Lütfen yeni adaylar çıkınca bunları değerlendirelim.Bu samimiyetsiz insanlar görevlerini yaptılar artık yeni insanlara ihtiyacımız var.+ dönem görev yapmak isteyen kişi bana koltuk meraklısı gibi geliyor.Yeni insanlara fırsat vermek isteyen biri olsa 4.dönemi istemez.Umarım adayları Zeytinburnuna faydası olacak kişi olarak değerlendirip ,seçeriz.yoksa biz kaybedeceğiz,onlar kazanmaya devam edecek
Tüm Yorumları Göster

DİĞER HABERLER

 • Babuşçu; Şer Güçlerin yeni gözdesi HDP

  Babuşçu; Şer Güçlerin yeni gözdesi HDP

  Tüm gününü gençliğinin geçtiği Zeytinburnu’na ayıran, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Aziz Babuşçu, önce STK Başkanları ve Muhtarla kahvaltıda buluştu, ardından Zeytinburnu Seçim Koordinasyon Merkezini açtı son olarak ise Nisan Ayı Danışma Meclisine katıldı.

 • Milli İttifak Erbakan Hocanın Kabrini ziyaret etti

  Milli İttifak Erbakan Hocanın Kabrini ziyaret etti

  Seçim İttifakı Yapan Kamalak ve Destici'den önce Erbakan'ın Mezarını ardından Eyüp Ensari Hazretlerinin kabrini ziyaret etti. Akşam ise İsmail Ağa Cemaatinin Lideri Mahmut Usta Osmanoğlu’nu evinde ziyaret ederek dua istediler.

 • Aziz Babuşcu'dan 7 Haziran Seçimlerine 'Çanakkale' Benzetmesi

  Aziz Babuşcu'dan 7 Haziran Seçimlerine 'Çanakkale' Benzetmesi

  AK Parti Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu, 7 Haziran seçimleri için “Çanakkale” benzetmesi yaparak, “Tam da bu seçimde AK Parti’yi yok etmek, bertaraf etmek için uluslararası güç merkezleri yeni bir Çanakkale geçişi zorlamaktadır” dedi.

 • AK Parti Veliefendi Seçim Bürosunu açtı

  AK Parti Veliefendi Seçim Bürosunu açtı

  7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde çalışmalarını hızla sürdüren Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Veliefendi Mahallesi seçim bürosunu açtı.

 • Saadet Partili Bayan Vekil Adayları Gazetemizi ziyaret etti

  Saadet Partili Bayan Vekil Adayları Gazetemizi ziyaret etti

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, İstanbul Bayan Milletvekili Adayları ile Gazetemizi ziyaret etti ve 7 Haziran Seçimlerinde Saadet Partisinin hedeflerini Bizimle paylaştı.

 • Zeytinburnu'na Bahar Fesleğen Kokusuyla geldi

  Zeytinburnu'na Bahar Fesleğen Kokusuyla geldi

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu sokaklarını dolaşarak vatandaşa fesleğen çiçeği dağıttı.

 • Celal Adan; Hükümet Yargıyı Dizayn ediyor

  Celal Adan; Hükümet Yargıyı Dizayn ediyor

  MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye’yi sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından, hükümetin sanık sandalyesine oturmamak için yargıyı dizayn ettiğini söyledi.

 • MHP'nin Pankartı yine polis zoruyla indirildi

  MHP'nin Pankartı yine polis zoruyla indirildi

  MHP'nin Pankartı yine polis zoruyla indirildi

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi 2014 bütçesini onayladı

  Zeytinburnu Belediye Meclisi 2014 bütçesini onayladı

  Zeytinburnu Belediyesinin 2014 Yılı Bütçesi oy çokluğu ile geçti. CHP’li Meclis üyelerinin eleştirilerine Belediye Başkanı Murat Aydın cevap verdi. Başkan Aydın İlçemizin en öncelikli sorunu trafik bunun bilincindeyiz dedi.

 • Siyasi Partilerin Milletvekili Adayları Kesin Liste

  Siyasi Partilerin Milletvekili Adayları Kesin Liste

  Siyasi Partiler 7 Haziran Seçimleri için Adaylarını belirleyerek YSK’ya teslim ettiler. Zeytinburnu’ndan Listelere, AK Partiden Perihan Togay ve Reşide Yüksel, MHP’den ise Av. Fethi Ahmet Alparslan girdi. Zeytinburnu Ahde Vefa Derneği Başkan Yardımcısı Barış Cengizbay ise Hakkari’den MHP Listesinde yerini aldı

 • AK Parti 2.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

  AK Parti 2.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Zeytinburnu'nda bulunan İstanbul 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi'ni törenle açtı.

 • Yılmaz: İktidar tarafından Yazarlar, Basın kuruluşları kamulaştırıldı

  Yılmaz: İktidar tarafından Yazarlar, Basın kuruluşları kamulaştırıldı

  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Basın Mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ."İktidar Tarafından Yazarlar, Basın kuruluşları, Kanat önderleri, Hoca Efendiler, Şehler kamulaştırılmış bunun yanında kamuya ait önemli kurumlar ise özeleştirilmiştir" dedi.

 • AK Parti Gökalp ve Yenidoğan Danışma Meclisi

  AK Parti Gökalp ve Yenidoğan Danışma Meclisi

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı bünyesinde mahalle Teşkilatları ve Başkanlıkları 2015 Genel Seçimleri öncesindeki son olarak Danışma Meclisi Toplantıları’nı tamamladılar. Gökalp ile Yenidoğan Mahalleleri son danışma meclisi toplantısını Kazlıçeşme Kültür Merkezi Karadeniz Salonu’nda yaptılar.

 • Sarıgül'den Teşekkür ziyareti

  Sarıgül'den Teşekkür ziyareti

  Ön seçimlerde 2.Bölge milletvekilliği sıralamasında 5. durumda olan Mustafa Sarıgül Zeytinburnu ilçe örgütüne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi…

 • Ali Yakar-Ak Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı

  Ali Yakar-Ak Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı

  Ak Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı Ali YAKAR, Dur Durak Demeden Gece Gündüz Çalışmaya Devam Ediyor…

 • CHP’de ön seçimde Kıran Kırana YARIŞ

  CHP’de ön seçimde Kıran Kırana YARIŞ

  CHP'de Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 45 seçim bölgesinde hakim denetiminde ön seçimler yapıldı. Zeytinburnu’nda sandıktan deneyimli eski ilçe Başkanı Metin Doğan çıktı

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

48.5%

8.3%

8.3%

6.2%

28.7%

HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan
kullankullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan
kullan

kullan

kullan