Ramazan ayının yaz ayına denk gelmesi nedeni ile startı verilen Sokak İftarları, vatandaşların açık havada rahatlıkla iftar yapmasını sağladı. İstanbul İlçe Belediyelerinin büyük bir kısmını iftar çadırı kurmayarak Sokak İftarları düzenlemesi vatandaşları sevindirdi. Sokak iftarlarına öncülük eden Zeytinburnu Belediyesinin bu yıl bu geleneğinin devam ettirmesi Zeytinburnu halkının takdirini topladı. Zeytinburnu Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu Ramazanda her gün bir mahallede Sokak İftarı düzenleyerek binlerce vatandaşın hep birlikte iftar yapmasını sağlıyor. Sokak iftarları mahalle sakinleri bir araya toplayarak hep birlikte iftar yapmalarına imkân sağladı.

SEYCAN SERAMİK’İN 2.SOKAK İFTARI

Daha önce bir sokak iftarına daha sponsor olan Seycan Seramik, Adem ve Eyüp Topal Kardeşler Seyitnizam Mahallesindeki sokak iftarını üstlenerek binlerce kişinin anı ayna iftar yapmasına vesile oldu.

AYDIN: RAMAZAN KARDEŞLİK AYIDIR

İftar Programında konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, böyle mübarek günlerle vatandaşlarla aynı sofra etrafından birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek", tanıdık, tanımadık herkesle aynı ortamda iftar yapmak bizleri mutlu ediyor. Sizler mahallenizi bize açtınız. Komşululuk anlayışı içinde bizleri misafir ettiniz. Böyle muhteşem bir sofra etrafında Ramazan hepimiz için, ülkemiz için barış ve esenlik adına kalıcı olması için diliyorum." dedi.

DALKILIÇ: SEVGİLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR

Ak Parti istanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, amaçlarının aynı mahallede oturan insanları bir sofra etrafından birleştirmek olduğunu söyledi. Dalkılıç, "İstiyoruz ki, birbirimize olan sevgimiz güçlensin. Sevgiler paylaşıldıkça çoğalır. Birbirimize olan sevgimizi paylaşarak çoğaltmak istiyoruz. Komşuluk ilişkilerimizi bu sofra etrafında birleşerek güçlendirmek istiyoruz. Bu sofralara duyarlılık gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

ÜNVER: PAYLAŞTIKÇA KARDEŞ OLABİLİRİZ

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu komşularıyla ve komşuluklarıyla güzel" diyerek gelenek haline getirdikleri sokak iftarlarını ve sokak sofralarını kuran Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.Ünver " Ramazan farklı ve rahmet iklimi ile aramıza gelen bir ay. O iklim her tarafı kuşatır. Orada paylaşmak, bereket, kardeşlik vardır. Ancak paylaştıkça kardeş olabiliriz. Paylaşma düşüncesiyle sizlerle beraber olmayı tercih ettik. Sizler mahallenizi bize açtınız. Komşuluk anlayışı içinde bizleri misafir ettiniz. Böyle muhteşem bir sofra etrafında Ramazan hepimiz için, ülkemiz için barış ve esenlik adına kalıcı olması için diliyorum." diye konuştu.

İFTAR PROGRAMINA İLGİ BÜYÜKTÜ

Seyitnizam Mahallesindeki Sokak iftarına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti İstanbul Teşkilat Başkanı Halis Dalkılıç, Ak Parti İl Başkan Yrd. Abdullah Güler, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Ömer Arısoy, Zafer Alsac, Ak Parti Ak Parti Meclis Üyeleri Serkan Akarsu, Yüksel Durmuş,Gençlik Kolları Başkanı Sercan Sayılı, Zabıta Müdürü Ferruz Kutsal, Birim Müdürleri, Seyitnizam Mahalle Muhtarı Ömer Algül ve Seyitnizam Mahallesi sakinleri katıldı. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL