Yıldırım Otel'in işletmecisi İsmail Koç(28), Barış Otel'in işletmecisi Altan Ö. (56) tarafından tabancayla başından vurularak öldürüldü. Olaydan sonra yakalanan Altan Ö. "Aramızda daha önceden de tartışmalar yaşanıyordu. Gece benim otelin çalışanlarına bağırıp çağırmış. Sabah bu konuyu konuşmaya gittiğimde aramızda kavga çıktı" dedi.

Seyit Nizam Mahallesi, Şehit Erkan Alyanak Sokak üzerinde 14 Temmuz'da meydana gelen olayda aynı sokak üzerinde bulunan iki otelden Barış Otel'in işletmecisi Altan Ö., akşam yaşanan bir kavgayla ilgili konuşmak için Yıldırım Otel'e gitti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre burada işletmeci İsmail Koç ile görüşen Altan Ö., bir süre sonra tabancasını çekerek peşpeşe tetiğe bastı. Başına ve karnına 2'şer kurşun isabet eden İsmail Koç olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı olay yerinden yaya olarak kaçtı.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Altan Ö., dün gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade veren Altan Ö. suçunu itiraf etti. Polis aynı sokaktaki iki otelin çalışanlarının ve işletmecilerinin müşteri kapma yüzünden aylardır sık sık tartıştıklarını belirledi. Poliste ifade veren Altan Ö., "Akşam benim otelin çalışanlarına bağırıp çağırmışlar. Bu sırada otelin lobisinde bulunan müşterileri rahatsız etmişler. Sabah bu konuyu konuşmak için oraya gittiğimde İsmail Koç'un alkollü olduğunu gördüm. Aramızda kavga çıktı. Kendimi kaybettim" dedi.Poliste işlemleri tamamlanan Altan Ö. Mahkemeye sevk edildi.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG