GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 522/B Sarıgazi – Cevizlibağ hattı Halk Otobüsleri Emre Caddesi’ndeki Şehitler Parkı kuzey bölümünü keyfiyet otoparkı haline getirdiler. Halk otobüsleri Yunus Emre Caddesi bitim noktasındaki Şehitler Parkı kuzey bölümünü boydan boya işgal edince Haluk Ündeğer Lisesi ve Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu öğrencileri ile velileri caddeyi karşıdan karşıya geçerlerken ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar.

Yunus Emre Caddesi’nin Merkezefendi Mahallesi’ne bakan bölümde yeni kavşak çalışmaları yapılmasına rağmen hem kavşak bölümüne ve de öğrencilerin geçiş noktası olan Şehitler Parkı kuzey bölümüne hiçbir şekilde yaya geçiş çizgileri çizilmemesi ve “ Dikkat Öğrenci Geçişi” gibi bir trafik ikaz tabelası konulmaması yayalar için büyük tehlike oluşturuyor.

İzlediğiniz video kaydı ve fotoğraf çekimlerini yaparken halk otobüslerinin bulunduğu bölgede otobüsler için bir durak veya “ Son Durak giriş ve kalkış” durağını da göremedik. O halde bu keyfiyet park işlemi neden yapılıyor. Halk otobüslerinin arasında bir de 34 UJ 1551 plakalı, Peogbot Partimer markalı sarı bir binek aracı devamlı olarak durmakta. Bu araç neyin nesidir? Halk otobüslerini kontrol aracımıdır? Konunun enteresan bir tarafı var. Bu bölgede bir trafik levhası var. Levhanın anlamı da “ Yol boyunca park etmek yasaktır “ işareti var. Halk otobüsü şoförlerinin park dinlencesi ise pek bir alem. Dünya umurlarında değil.

Uzun lafın kısası. Yukarıdaki adı geçen her iki okulun önüne yapılan üst geçidin tramvay rayları üzerindeki geçiş bölümü kapatılıp yayaların ve öğrencilerin üst geçidi kullanmaları zorunlu hale getirilemiyorsa, keyfi park içerisinde bulunan İBB Halk Otobüslerinin bu keyfi park etmeleri önlenemiyorsa bu bölgede Zeytinburnu Belediyesi’nin yaptığı o mümtaz çalışmaların hiçbir değeri yok. Halk otobüslerinin keyfi park konusunu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Zafer ALSAÇ’a anlattık. M. Zafer ALSAÇ “ O bölgeye büyük çiçek saksıları koyup park edilmeleri önleyeceğiz” demişti. Aradan 12 gün geçti. Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı M. Zafer ALSAÇ o bölgeye giderek bir gözlem yaptımı? Hiç sanmıyoruz. Allah göstermesin. Yukarıda belirttiğim her iki noktada ölümlü bir olay yaşanırsa bu yazdıklarımız tekrar tekrar yayınlanacaktır. Konuyu bilgilerinize arz ederiz beyler. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY