Fakat üst geçit çevresinde gerekli düzenlemelerin yapılmamasından dolayı ilk günden Üst geçit ve çevresi adeta çorbaya döndü.

Bundan önceki Haberlerimizde Haluk Ündeğer Lisesi ve Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu giriş bölümüne yapılan yeni üst geçidin 26 Eylül 2011’de hizmete gireceğini belirtmiştik. Üst geçidin hizmete girdiği ilk gün Zeytinburnu Haber olarak üst geçide öğrencilerin ilgisini yerinde gözlemlemek üzere Seyitnizam Mahallesine gittik.Okulların öğrenci giriş ve çıkış saatlerinde yerinde gözlem yaptık. Gördüğümüz manzara bol türlü çorba gibiydi.

Bazı ailelerin sakin bir şekilde üst geçidi kullandığı, Bazı öğrenciler okul bahçesini yüksekten görmenin seyrindeydi. Bir çok kadın kendi aralarında” Bu üst geçidi yaptıran ve sebep olanlardan Allah razı olsun” diye konuşuyorlardı. Hani gururlanmadık desem yalan olur.

Okulların dağılış dakikalarında manzara tam ürperticiydi. Tramvay yolu yaya geçişlerine kapatılacak ve mutlaka üst geçidin kullanılması sağlanacaktı. Tramvay yolu kapatılmamıştı ve mahzara eskisinden hiç de farklı değildi. İniş ve çıkış taraflarında 47’şer basamak vardı. Bir çok kişi bu üst geçidi kullanmanın mutluluğunda ve bilincindeydi. Ama duyarsız olanlar serce misali zıplayıp yolun karşı tarafına geçişteydiler. Bu üst geçidin iniş ve çıkış bölümlerine mutlaka ( İniş, geliş gidiş ve çıkışları sağdan yapınız ) diye tabelalar konulmalı. Bunlar aslında basit işler. Muhtar Ömer ALGÜL bile bu işi birine yaptırabilir.

OTOPARK EYLEMİNE BİR ÇARE BULUNMALI

Okulların giriş ve çıkışları anında araçların yol boyunca park etmeleri ve keyfi davranmalarına bir çözüm bulunmalı. Özellikle Haluk Ündeğer lisesi bahçe giriş kapısı ön yol hizasınca babalandırılmalı. Aşağıdan ve yukarıdan çekilen görüntüler eğer ki ilgilileri mutlu ediyorsa söyleyecek ve yazacak başka kelimelerimiz yok. Terzi kendi söküğünü dikemez misali yarım bırakılan çalışmalar insan ve yaşam için hiç de elverişli değil.Bu buna ancak YAPTIK BİR İŞ HAYIRA, GERİSİNİ MEVLAM KAYIRA denir. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY