GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Seyit Nizam Mahallesi`nde bulunan oto sanayi sitesinin yıkımı ile ilgili mahkeme kararı çıktı. Zeytinburnu Belediyesi ekipleri kararı uygulamak üzere sabahın erken saatlerinde söz konusu yere geldi. Ekiplere çok sayıda çevik kuvvet polisi de refakat etti. Yıkım ekiplerinin geleceğini öğrenen esnaf da işyerlerinde sabahladı. Oto sanayi sitesinin girişine barikat kuruldu. Bir su tankeri ve çok sayıda otomobille yolu kapatan esnaf, yıkıma direnmeye çalıştı. Önce belediye görevlileriyle sonra da polisle tartışma yaşandı. Zaman zaman tartışmalar arbedeye dönüştü. Bunun üzerine takviye çevik kuvvet polisi çağrıldı. Polis, yola park edilen araçları kaldırdı.

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi'nde bulunan 41 iş yeri için mahkemeden yıkım kararı çıktı. Karar nedeniyle sanayi sitesinde bekleyen esnaf, iş yerlerini yıktırmamak için polise direndi. Oto sanayi sitesinin girişine barikat kuruldu. Bir su tankeri ve çok sayıda otomobille yolu kapatan esnaf, yıkıma direnmeye çalıştı. Önce belediye görevlileriyle sonra da polisle tartışma yaşandı. Zaman zaman tartışmalar arbedeye dönüştü. Bunun üzerine takviye çevik kuvvet polisi çağrıldı. Polis, yola park edilen araçları kaldırdı. Polis ile grup arasında gerginlik çıktı. Polis müdahale etti.

Zeytinburnu Zabıtası bariyerin kaldırılması ile birlikte polis eşliğine 40 Dükkanın tahliyesine başladı. Tahliyenin ardın İş Makinaları göz yaşları arasında yıkıma başladı.

Yıkımı göz yaşları ile izleyen Sanayi Esnafı yıkım sonrası bayraklarla önce Ak Parti İlçe Binası ardından Zeytinburnu Belediyesi önünde eylem yapmak için yürüyüşe geçtiler.. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ