GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Zeytinburnu'nda vakıf arazisinde bulunan oto sanayi sitesinin yıkım kararı üzerine esnaf işyerlerinde sabahladı. Sabahın erken saatlerinde yıkım ekiplerinin gelmesiyle sanayi sitesi girişine barikat kuran esnaf, yıkımı engellemeye çalıştı.

Çevik kuvvet polisinin barikatı açmak için yaptığı uğraşlar üzerine gerginlik yaşandı. Zeytinburnu Seyit Nizam Mahallesi'nde bulunan oto sanayi sitesinin yıkımı ile ilgili mahkeme kararı çıktı. Zeytinburnu Belediyesi ekipleri kararı uygulamak üzere sabahın erken saatlerinde söz konusu yere geldi. Ekiplere çok sayıda çevik kuvvet polisi de refakat etti.

Yıkım ekiplerinin geleceğini öğrenen esnaf da işyerlerinde sabahladı. Oto sanayi sitesinin girişine barikat kuruldu. Bir su tankeri ve çok sayıda otomobille yolu kapatan esnaf, yıkıma direnmeye çalıştı. Önce belediye görevlileriyle sonra da polisle tartışma yaşandı.

Zaman zaman tartışmalar arbedeye dönüştü. Bunun üzerine takviye çevik kuvvet polisi çağrıldı. Polis, yola park edilen araçları kaldırdı. Oto sanayi sitesindeki yıkım gerginliği sürüyor ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ