Seyitnizam Sanayi sitesinin sabah saat 06.00’da Çevik Kuvvet ve Zeytinburnu Zabıta ekipleri tarafından yıkılacağı haberi üzerine Sanayi Sitesi esnafı Zeytinburnu Haber’i aradı. Esnaf kepenklerini kapatmamış ve ekmek teknelerinin yıkılacağı haberleri üzerine sabaha kadar bekleyeceklerini söylediler.

Sanayi Sitesi Başkanı Cengiz GÜNDOĞAN kendilerine resmi olarak bir yıkım ihbarnamesi yapılmadığını buna rağmen mahkemeye başvurarak yıkım durdurma karar aldıklarını ve nu kararın birer örneğini Zeytinburnu Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğüne verdiklerini söyledi.

CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi İlkay Biber Has Parti İl Başkan Yardımcısı Cemal Avcı, Has Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya kısa bir süre sonra olay yerine gelerek Sanayi Sitesi Esnafına destek veriler.

Has Parti İl Başkan Yardımcısı Cemal Avcı işsizliğin had safhada olduğu bu günde iş ve aş için uğraşan insanları sokağa atmanın çok doğru olmadığını belirtti.

CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi İlkay Biber ise daha önce Meclis taşıdığı bu konuyla ilgili olarak Belediyenin gereğini yapmadığını seçim dönemlerinde insanlara vaat ettiklerini seçim süreci sonunda unuttuğunu belirterek bu insanları mağdur olmaması için ne geriyorsa bir an öce yapılmalı dedi.

Has Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya’da Ekmek ve aş için çalışan 1200 kişiye yakın bir aileyi sokağa atmanın mantıklı olamayacağının ve bu esnaf için yıkım öncesi kurtarıcı bir proje hazırlanması gerektiğini belirtti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER