Muhabirlerimiz olayın gerçekleşmesinden sadece 5 Dakika sonra olay yerindeydi. Olay yerinden bütün gelişmeleri aynı anda Zeytinburun Haber üzerinden Ulusal Basına servis yaptık.

Zeytinburnu'nda 3 Çeçen öldürüldü

Zeytinburnu'nda sokak ortasında uğradıkları saldırıda olay yerinde hayatını kaybeden 3 kişinin Çeçen uyruklu olduğu öne sürüldü. Öldürülen 3 kişinin Çeçen olduğu iddia edilirken, polis, olay sonrası kaçan saldırganların içinde bulunduğu siyah renkli aracı bulmak için çalışma başlattı. Olay, bugün saat 15.30 sıralarında Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi'nde meydana geldi. Yolda yürüyen ve henüz kimlikleri açıklanmyana 3 kişiye, yanlarına yaklaşan siyah renkli araçtan 3 el ateş açıldı.

Mermilerin isabet ettiği şahıslar, kanlar içinde yere yığıldı. Saldırganların bulunduğu otomobil olay yerinden hızla uzaklaşırken, çevredekiler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı muayenede, Çeçen olduğu tahmin edilen her üç şahsın da öldüğünü tespit etti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesine başvurup, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bir görgü tanığı, "Üç el silah sesi duyduk. Geldiğimizde ikisi ölmüştü, biri can çekişiyordu. Sonra o da öldü" diye konuştu.

Saldırının husumetten kaynaklanmış olabileceği üzerinde duran polis ekipleri, şüphelilerin kaçtığı siyah renkli otomobili bulmak için çalışma başlattı.
kullan

ZEYTİNBURNUHABER.ORG