Öldürülen 3 kişinin Çeçen olduğu iddia edilirken, polis, olay sonrası kaçan saldırganların içinde bulunduğu siyah renkli aracı bulmak için çalışma başlattı.

Olay, bugün saat 15.30 sıralarında Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi'nde meydana geldi. Yolda yürüyen ve henüz kimlikleri açıklanmyana 3 kişiye, yanlarına yaklaşan siyah renkli araçtan 3 el ateş açıldı. Mermilerin isabet ettiği şahıslar, kanlar içinde yere yığıldı. Saldırganların bulunduğu otomobil olay yerinden hızla uzaklaşırken, çevredekiler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı muayenede, Çeçen olduğu tahmin edilen her üç şahsın da öldüğünü tespit etti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesine başvurup, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Bir görgü tanığı, "Üç el silah sesi duyduk. Geldiğimizde ikisi ölmüştü, biri can çekişiyordu. Sonra o da öldü" diye konuştu.

Saldırının husumetten kaynaklanmış olabileceği üzerinde duran polis ekipleri, şüphelilerin kaçtığı siyah renkli otomobili bulmak için çalışma başlattı.

MÜTHİŞ İDDİA-RUS GİZLİ SERVİSİ ÖLDÜRDÜ

Zeytinburnu'nda düzenlenen silahlı saldırı sonucu 3 Çeçen uyruklu kişi sokak ortasında öldürüldü. Türkiye'deki Çeçenlerin haklarıyla ilgilenen İnsani Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKAN-DER) isimli derneğin yöneticilerinden Ömer Bezirgan yaptığı açıklamada saldırının Rus Gizli servisi tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.Zeytinburnu Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi'ndeki olay saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Parktaki Çeçen uyruklu 3 kişi bir otomobilden ateş açıldı. Vücutlarına isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti. Saldırganlar hızla olay yerinden kaçtı.

Türkiye'deki Çeçenlerin haklarıyla ilgilenen İnsani Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKAN-DER) isimli derneğin yöneticilerinden Ömer Bezirgan yaptığı açıklamada saldırının Rus Gizli servisi tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

Ayrıca Bezirgan, Musaevi Berkkhazh'ın Çeçen-Rus Savaşı'nda üst düzey komutan olduğunu ve 1,5 yıl önce bir çatışmada yaralanmasından dolayı Türkiye'ye geldiğini belirtti. Rustam Altemirol, Zavrbek Amriev'in Kafkas Direnişi'nde önemli isimlerden olduğunun altını çizdi. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER