İLGİLİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu ve Lisesi öğrencilerinin okul dağılım sırasında her an ölümle burun buruna geleceklerini çektigimiz fotoğraflarla ve video çekimleriyle gözler önüne serdik ve ardı ardına haberler yaparak yaşanabilecek bir facia için uyarmıştık.

Şöylesine bir düşünün. Yazdıklarımız bir gerçekti. Her iki okulun dağılımında öğrenci ve yayalara 28 dakika kırmızı ışık ve araçlara yeşil ışık yanarsa ne olur? Araçlar öğrencilerin arasına dalarsa, öğrenciler de karşı yöne geçmek için araçlar arasında cambazlık ve trapezcilik yapmaya çalışırken olası bir aksilik karşısında ne olurdu? Görünmez kaza; görünür kaza olur, ikinci bir Merter olayı yaşanır ve ilçemizin adı medyaya bir kez daha bir başka konuda malzeme olurdu. Ailelerin canı yanar, gözyaşları akar, öğrenciler arkadaşları için ağlardı.

Bu konu ile haberler yaptığımız zaman Belediye başkanı Murat AYDIN önceleri çok kızmıştı. Bu zaten onun her zamanki hali. Murat AYDIN okula gelip olay şeklini kendi gözleri ile görünce “ Yaauv biz Alpay’a kızıyoruz ama, adam yerden göğe kadar haklı. O bizi uyarıyor, biz ise ona kızıyoruz.” diyerek kendi kendine söylenmişti. Bunların hepsinden haberimiz var.

Belediye Başkanı Murat AYDIN yaptığı gözlemlerden sonra okulların karşısında bulunan tramvay yolu üzerinde bariyerler oluşturulması için girişimleri başlattı ve İBB ile yakın temaslarda bulundu. Seyit Nizam mahalle Muhtarı Ömer ALGÜL’de kendi bünyesinde yaptığı çalışmalarla bir üst geçit yapılmasından yanaydı. Fen İşleri Müdürlüğü okul karşısında ve çevresinde bulunan kaldırım konumlarında kullanışı kayda değer olan değişimler ve onarımlar yaptı. Murat Aydın teknik Başkan Yardımcısı M. Zafer ALSAÇ ve konu ile ilgili birim mühendislerin çalışmalarıyla İBB ile bir üst geçit yapılması konusunda ılımlı bir görüş birliğine vardılar ve ilçemizde Demirciler Sitesi gibi bir üst geçit daha yapımına başlanıldı. Kaldırımlar bölümlerine taşıyıcı ayaklar dikildi. Okullar 2011-2012 yılı eğitim ve öğretim yılına başlar başlamaz muhtemel ki bu üst geçitler yapılacak bir törenle hizmete girecek. O zaman inşallah Belediye Başkanı Murat AYDIN bu konunun üzerinde ısrarla duran ve yayın yapan bendeniz Mehmet ALPAY ve zeytinburnuhaber.org’dan Taylan DEMİRELLİ ve Murat ERGÜN’ü unutmaz. Unutursa da inanınız çok ayıp olur.

OKUL MÜDÜRLERİ NE DİYORLAR.

Haluk Ündeğer Lisesi Müdürü Ahmet COŞKUN ve Haluk ÜNDEĞER İlköğretim Okulu Müdürü Sefa YILMAZ, yapılan üst geçit için genelde aynı fikirleri paylaştılar. Her iki müdür de genelde “ Gerek ZEYKENT Sahibi Mehmet ALPAY ağabeyimiz ve gerekse Zeytinburnu Haber Gazetesi ile zeytinburnuhaber.org işletmecileri Taylan DEMİRELLİ ve Murat ERGÜN arkadaşımızın yayınlarında her zaman eğitim, eğitimciler ve öğrencilerin yanında olmalarından yana her zaman mutlu oluyoruz. Mehmet ALPAY, Taylan DEMİRELLİ ve Murat ERGÜN’ün okulumuz öğrencileri ile ilgili olarak ile yaptığı haberlerin sonucunda öğrencilerimiz büyük bir sorundan kurtuldular. Yine onların yaptığı yayınlar sayesinde Şehitler Parkı görsellik ve kullanım açısından mükemmel bir hale getirildi. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı ve Başkan Murat AYDIN’ın ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün üst geçidin yapılması konusunda gösterdiği ilgi ve çalışmalar için de ayrıca teşekkür ederiz” dediler. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY