TELSİZ MAHALLESİNDEKİ İFTAR SOKAĞA SIĞMADI

Telsiz Mahallesi’ndeki iftar Telsiz Camii yanında bulunan 85/3 sokakta verildi. Belediye Başkanlığı’nca daha evvel mahalle sakinlerine gönderilen iftar davetiyelileri yanı sıra oruç açmak isteyen bir çok kimse yaklaşık olarak 85/3 sokakta kurulan ve uzunluğu 150 metreyi bulan masalarda yer bulabilmek için adeta birbirleriyle yarışır oldular. Telsiz Mahallesi’nde verilen iftara Belediye Başkanı Murat AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı M. Zafer ALSAÇ, Gökhan KASAP Aile bireyleri ile, Belediye Özel Kalem Müdürü Bünyamin KORKMAZ, Meclis Başkan Vekili Özcan DOĞAN, AK Parti Meclis Üyeleri Kadir ERBASAN, Cahit BAYRAM, AK Parti Meclis eski Üyesi Yunus KÜÇÜK, AK Parti Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Ahmet YABANOĞLU, Temizlik İşleri Müdürü Birol YILMAZ, Telsiz Mahalle Muhtarı İmdat TORAMAN, İSPER, ZİAD ve ZEMAYDER Başkanı Ayhan ÖZSOY ailesi ile iştirak ettiler. Her gün belirlenen bir mahallenin her hangi bir sokağında verilen iftar yemeklerinin en neşeli anlarını çocuklar oluşturuyordu. Çocukların neşeli halleri ve hele hele fotoğrafları çekilirken poz vermek için takındıkları tavırlar görülmeye değer. Belediye Başkanı Murat AYDIN iftara iştirak edenlerin tüm masalarını dolaşıp selamlama yaptıktan sonra da iftar yemeğine katılanlara teşekkür konuşması yaptı. İftar yemeği duasını muhtar İdman TORAMAN yaptı.

GÖKALP MAHALLESİ’NDE DE BÜYÜK İZDİHAM YAŞANDI

Gökalp Mahallesi 73/3 Sokak’ta ( Emniyet Müdürlüğü bir alt ara sokak ) saat 19.55’şe kadar seyrek olan masalar saat 20.10’da birden bire doldu ve bir çok kişi ayakta kaldı. İlgililer ayakta kalanlara hemen yardımcı olarak katılım yapan herkesin oturmalarını sağladılar. Bu iftara üç dönemdir İstanbul Milletvekili olan ve Anayasa Komisyon Başkanı Burhan KUZU’da iştirak etti. Belediye Başkanı Murat AYDIN, Başkan Yardımcısı M. Zafer ALSAÇ, Özel Kalem Müdürü Bünyamin KORKMAZ, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin ÜNVER, AK Parti Meclis Üyeleri’nden Cahit BAYRAM, Hasan SERTÇELİK, AK Parti Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Ahmet YABANOĞLU, Kadir ERBASAN, Gökalp Mahalle Muhtarı Celal ERTUĞRUL, Baş Aza Tülay GENÇTÜRK, CHP Meclis Üyesi Cengizhan BAHÇEKAPILI, Belediye Başkanlığı Danışmanı Av. Fahri BİÇER, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Birol YILMAZ, AK Parti Yenidoğan Mahalle Başkanı Tuncay BALCI, Erkek Berberleri İstanbul Şampiyonu Selman TAŞKIRAN iştirak ettiler. Başkan Murat AYDIN her iftar yemeği öncesi masaları dolaşarak hem selamlamada bulundu hem de halk ile sohbet etti. İftara iştirak edenlere teşekkür konuşması yaptıktan sonra İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Burhan KUZU yaptığı konuşmada “ Bu günlerde düşünmemiz gereken önemli bir husus var. Somali’de 10 milyon insan açlıkla savaşıyor ve her gün bin kişiden fazla çocuk ve insan açlıktan ölüyor. Biz Kızılay başta olmak üzere bu ülkeye gıda yardımı için büyük bir kampanya başlattık. İmamlarımız Cuma hutbelerinde bu konu üzerinde ısrarla duruyorlar. Dünyada her gün milyarlarca ton yemek çöpe gidiyor, Ülkemizde her gün en azından 12 milyon ekmek üretiliyor ve bu ekmeklerin en azından bir milyon tanesi çöpe giderken açlıktan ölen insanları aklımıza getirelim ve gereksiz israflardan kaçınmaya çalışalım. Bizler bu yıl özellikle sokak iftarları vererek halkla iç içe oluyoruz. Birbirlerini tanımayan insanlar bir masada tanışıyorlar ve komşuluk beşeri ilişkileri çoğalıyor. Bizler tok olmaya çalışırken dini, mezhebi, ülkesi, yöresi ne olursa olsun aç yatan komşularımız ve bildiklerimize yardım edersek tuttuğumuz orucun sevabı daha çok artar. Çocuklarımızın yaşamasını istiyorsak diğer çocukların da yaşamalarını arzu edelim ve Somali için ufacıkta olsa hepimiz bir katkıda bulunalım. Gülümseyen bir çift göz ve dudaklardan gelen farkında bile olmadığımız bir tebessüm dolu sessiz bir teşekkür bile bizlerin sevabıdır, İnsanlar insanlık için vardır. Kendimizi bu insanların yerine koyarak bir dakika düşünsek bile sağduyumuz çoğalır. İnsanlık adına bunu hiç unutmayalım” dedi.

SEYİTNİZAM SOKAK İFTARI DUTLUK CAMİİ AVLUSUNDA YAPILDI

Seyitnizam’da verilen ve mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği iftara, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı, Ömer Arısoy AK Parti ilçe yöneticileri ve Mahalle Muhtarı Ömer Algül katıldı.İftara Seytinizam Mahallesi sakinlerinin ilgisi büyüktü. Başkan Aydın, iftar öncesi masaları dolaşarak mahalle sakinleri ile sohbet etti. Katılımlarından dolayı Seytinizam sakinlerine teşekkür eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, amaçlarının eski ramazanlardaki birlik ve beraberliği yaşatmak olduğunu belirtti. İftar sonrası yapılan yemek duası ile Seyitnizam Mahallesindeki iftar sona erdi.

15 AGUSTOS’A KADAR OLAN İFTAR GÜNLERİ VE MAHALLELERİ

8. Ağustos Pazartesi: Sümer Mahallesi. Şehit Er Yavuz BAHAR Sokak. 20.22
9. Ağustos Salı: Kazlıçeşme Mahallesi Hacı Vehbi Camii. Göğüs Hastanesi yanı. 20.21
10. Ağustos Çarşamba: Telsiz Mahallesi Sülün Sokak, Batı Trakya Camii yanı. 20.20
11. Ağustos Perşembe: Sümer Mahallesi 11 Sokak. 20.18
12. Ağustos Cuma: Yeşiltepe mahallesi. Konyalı Camii önündeki sokak. 20. 17
13. Ağustos Cumartesi: Yenidoğan Mahallesi 49 Sokak. PTT yan sokağı. 20.16
14. Ağustos Pazar :Veli Efendi Mahallesi. Bağ Cami önündeki sokak. 20.14

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MURAT ERGÜN-MEHMET ALPAY