GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

ÖZDEMİR Ailesi 1960’li yıllarda Seyit Nizam mahallesi kurulurken o bölgenin gelişmesinde ve yerleşim bölgesi olmasında büyük katkı sağlamışlardı. 1970 yılında yapılan Dutluk Camii için de aile büyükleri ve baba Ramazan ÖZDEMİR yönetim kuruluna girmişler ve arkalarında büyük bir hayır duası bırakmışlardı. Şimdi ise oğul Ayhan ÖZDEMİER bu görevi devralmıştı. ÖZDEMİR ailesinin DYP Zeytinburnu Teşkilatı’nın adeta omurgasını oluşturmuşlar ve bu yolda büyük mücadeleler vermişlerdi.

ÖZDEMİRr daha evvelce baba Ramazan ÖZDEMİR’i yitirmişlerdi. Aradan henüz iki yıl geçmişti ve bu kez anne Naciye ÖZDEMİR hayata veda etti. 81 yaşındaydı. Bir çok rahatsızlıkları bedeninde taşıyordu ama azimkardı. Elden ayaktan düşmesine rağmen oğulları, kızları, torunları onun her zaman elleri ve ayakları olmuşlardı. Fakat anne Naciye’nin vücudu artık bu rahatsızlıkları kaldıramadı ve hayata gözlerini kapadı. Ardında evlatlar olarak Süheyla DAĞLI, Abdül Aziz, Ayhan, Abdül Vahap, Hülya ÇAĞLARER isimli hayırlı evlatlar ve 14 torun bırakmıştı.

Seyit Nizam Dutluk Camii’nde ikindi vaktinde kılınan cenaze namazına Zeytinburnu Belediye Başkan yardımcısı İlyaz SAKA, 3. Dönem Zeytinburnu Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin ÜNVER, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan DURMAZ, Prof. Dr. Tuncer ARABUL, Seyit Nizam Mahalle Muhtarı Ömer ALGÜL, Telsiz Mahalle Muhtarı İmdat TORAMAN, DYP ilçemiz eski başkanlarından Mustafa KARAGÖZ, Haran ALTUNBAŞ, Ömer HAYIRLIOĞLU, DYP duayenlerinden Hüseyin Enür, Ahmet Nedim TURANLAR, Satılmış AYDIN, Cengizhan MUTLU, MHP İlçe eski başkanı Vahdettin ÇAKALOĞLU, Karadenizliler Derneği Ynt. Krl. Üyesi Hasan SOYTÜRK, Tepebağ Kültür Spor Kulübü Başkanı Selahattin ŞENGÜL ve Bşk. Yardımcısı Mennan ÇAYIR ve yönetim Kurulu Üyeleri, Rumeli Halk Türküleri sanatçısı Fuat ERENOĞLU ve Gazeteci Asım FEDAİ, Avrasya Hospital Genel Koordinatörü İbrahim URLU, Yeşil Igdır Dernek Başkanı Metin YAZAR, ANAP Meclis eski Üyesi Şemsettin LOKLAR ve LOKLAR Aileleri bireyleri, Meclis eski Üyesi Yüksel TEMÜR ve aile bireyleri, Adem ULUOCAK, İşadamı Kenan PALABIYIKLI, mefruşat camiasının bir çok tanınmış ismi, Seyit Nizam Mahallesi esnafları, Dutluk Camii Mütevelli Heyeti ve cemaati aile dostları ve çevre iş adamları katıldılar.

Dutluk Camii bahçesi olarak şimdilik kullanılan Seyit Nizam bilgi Evi bahçesi tıklım tıklım doluydu. Cenaze namazı ardından haklar helal edildi, Anne Naciye Özdemir ebedi istirahate gönderilmesi için Saniye Sezgin Elmas İlköğretim Okulu’nun karşısındaki Silivri Kapı Mezarlığı’nda aile kabristanına defnedildi. Oğullardan Abdül Aziz ve Abdül Vahap hayli metindi. Fakat Ayhan ÖZDEMİR her ne kadar sakin olmaya çalışsa da gözyaşlarını tutamıyordu.Anne Naciye’nin defin işlemi bitip dualar ve Hadis-i Şerif’ler okunduktan sonra okul önünde taziyeler kabul edildi. ÖZDEMİR ailesi kabristana kadar eşlik eden ve taziyelerde bulunan herkese ikramlarda bulundular. İki yıl evvel Baba Ramazan ÖZDEMİR defnedildiği zamanda aynı ikram sunumunu yapmışlardı. Zeytinburnuhaber.org ailesi olarak ÖZDEMİR aile tüm bireylerine başsağlığı ve merhuma annemiz Naciye ÖZDEMİR içinde rahmet diliyoruz. Arkasında hayırlı evlatlar bıraktığı içinde mekanı Cennet olsun. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY